Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én látom teljesen reményt...

Csak én látom teljesen reménytelennek a magyar társadalmat?

Figyelt kérdés

Itt most nem csak a Fidesz leváltásáról van szó, hanem az ideológiáról, amit ők képviselnek és ami rettenetesen mélyen bele van ivódva a magyar társadalomba.

A Jobbik is gyakorlatilag ugyanaz, mint ők és ketten együtt majdnem 80%-ot szereztek a Parlamentben 4 éve.

A maradékot pedig egy gyakorlatilag kádárista csoport uralja és van egy pici zöldpárti jelenlét is.


De ezzel mégis milyen jövőt akarunk? 10-20 év múlva egy nyugdíjasotthon lesz az ország, ami ennyire a múltban van leragadva és ennyire fiatalságellenes.



2018. márc. 5. 00:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%

A Fidesznek sem könnyű, minden rétegnek kell keresnie a kegyeit ha hatalmon akar maradni és mivel már most is nyugdíjas / Kádár gulyáskommunizmusán felnőtt idősödő korosztály van túsúlyban az ő szája-ízük szerint keverik a dolgokat...


Igazából ez a baj, a hatalom megtartása érdekében a társadalomhoz igazodnak és nem iránymutatóak Fideszék


Amúgy az ellenzék mit tudna csinálni? Osztogatni, elherdáli a maradékot meg hajbókolni a külföldi érdekek előtt??? Kiárusítanák az országot és megint menne a jajgatás...

2018. márc. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

Általában normális országokban a kormány és a politikusok szokták szolgálni a nép érdekeit pártállásuktól függetlenül.

Itt nálunk, a nép szolgálja ki egy felelőtlen kormány fényűzését és dőzsölését, a rokonaik, barátaik meggazdagodását, a haza rovására...

2018. márc. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

"Általában normális országokban a kormány és a politikusok szokták szolgálni a nép érdekeit pártállásuktól függetlenül."


Igen, ilyen ország pl. Meseország...

2018. márc. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
40%

Nem csak te. Kevés a fiatal, és azok fele külföldre megy ezen okok miatt (és NEM kalandvágyból).


Magyarország elveszett.

Hogy tudjuk majd megvédeni az országot, ha konkrétan nyugdíjas otthon leszünk?

2018. márc. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%
És milyen ideológiát képvisel a fidesz a lopáson kívül?
2018. márc. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Engem nem zavar, ha a fidesz ilyen hulyeket lop meg mint amiket latok. Felolem el is tunhet ez a reteg a szinrol akik allandoan csak recsegve karogni tudnak.
2018. márc. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

Magyarország lakossága kb. 35 éve csökken. Tehát még a múlt rendszerben kezdődött. De Nyugaton sem jobb a helyzet általában.


Tudom, tudom, kell a vérfrissítés, jöjjenek a derék szír mérnökök, daliás szudáni fiatalok és meg vagyunk mentve. De ez a piszok rasszista magyar nép...

2018. márc. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%

Nem semmi, ahogy egyesek azon hisztiznek, hogy szerintük ez meg az "mélyen be van ivódva" a magyar társadalomba.

Megértem, hogy te egy szűkebb réteghez tartozol, akibe más dolgok vannak "mélyen beivódva", viszont ez feljogosít-e téged, arra hogy leszóld, és reménytelennek minősítsd a társadalmat?

Tipikus elvakultság, amikor kinyilatkoztat valaki valamit, ami szerinte követendő lenne, és ha az ország népességének jelentős része valami oknál fogva nem azt követi akkor reménytelen a társadalom.

El kéne talán fogadni, hogy nem egyformák az emberek, és vannak a társadalomnak másképp gondolkodó, eltérő véleményű tagjai. A "mindenki hülye, csak én vagyok helikopter" gondolkodás általában visszafelé szokott elsülni.

2018. márc. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem eppen igy van elozo. Gyakran a tobbseg latja rosszul a dolgokat, mert az emberek tobbsege olyan egyszeru, mint egy fakocka.
2018. márc. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
32%
Demokráciában tiszteletben kell tartani a többség véleményét. Ha pedig valamire van jobb alternatíva, megvannak rá a normális lehetőségek, hogy minél szélesebb körben ismertesd, és minél szélesebb réteget meggyőzz. Erőszakosan nem érdemes kisebbségben levő akaratot érvényesíteni, mert azzal a többség részéről megértés helyett ellenszenv lesz a reakció, és ezzel még távolabb kerülsz attól a céltól, ami lehet nem is rossz, csak nem megfelelő módot választottál, hogy elérd.
2018. márc. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!