Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vona Gábor miért nem mond le?

Vona Gábor miért nem mond le?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy ha szeretné a jobbikot, már rég lemondott volna. Állítólag ha nem ők nyerik a választást, akkor lemond. De kérdem én, ő még tényleg bízik benne, hogy nyerni fognak, vagy tudja a kimenetelt, csak húzza az időt?
2018. márc. 3. 22:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem Vonának kéne lemondania, sőt... Remélem ő váltja le ezt a dagadt korrupt kétszínű kerti törpét.
2018. márc. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Mért tenné?


Jah hogy azt szeretné orbán? mi meg azt szeretnénk ha végre egy méltó miniszterelnökünk lenne nem olyan aki 13 milliárdos sikkasztásban bűnös.


Vona Gábor eddig sorra nyerte a rágalmazási pereket még egy olyan bíróságon is ahol Polt Péter fideszes elnök a góré.

2018. márc. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%
10 a régi, "elveszett szavazók" vagy megbékélnek, vagy lesznek helyettük új szavazók.
2018. márc. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%
Nekem mindegy, én nem vagyok se Vona mellett, sem ellene. Szerintem kb. ugyanannyi szavazatot hozott is a pártjának, mint amennyit elvesztettek miatta. Nekem édesmindegy, hogy szerepelnek, se régen se most nem szimpatizáltam a Jobbikkal és bajom se volt vele soha, de vannak a pártján belül(nem választók, hanem párttagok), akik nem szívlelik Vonát és inkább örülnének a bukásának,mintsem a győzelmének.
2018. márc. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
18%

Most már felesleges, kivár. Vagy bejön a számítása - vagy nem.


Nyerni egyedül nem fog a Jobbik, max összeállhat valamely balliberális ellenzéki párttal, és úgy alakít kormányt, ez is egyfajta vereség, keserédes öröm, annak sok haszna nem lesz, de, megbukott a Fidesz, hurrá! És jön a szürke rögvalóság, kormányozni kéne.


Vagy kap. 9 % - ot, és Vonát ízekre szedi a tagság, kíváncsi vagyok mihez kezd majd? Melegjogi aktivista lesz, vagy elmegy egy muszlim medreszébe az iszlámról tanulni?

2018. márc. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%

Biztos hogy a Jobbik egyedül nem fog nyerni!

Nincs kellő médiája vidéken - akár a többi ellenzékinek sem!

Összefogva viszont leverik a fideszt mint a sátor-cölöpöt!

2018. márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Miért, és ha lemond, ki jön helyette? Morvai? Vagy visszajön a pelenkás COD harczos Novák?


A Jobbik azért lett egyáltalán bármi, mert volt egy Vonájuk.



Vona most elmúlt években húzott egy újat, centralizáció, mert rájött, hogy a korábbi szélsőjobbos gárdista meg hudennagymagyaros cuccal egyszerűen nem tudna 25% fölé menni SEHOGY, mert ennél több embet nem fog meg a "utáljuk a cigányokat" kampányszlogen.

Míg egy centralista párt papíron rengeteg, fideszből, sőt, mszp-ből kiszeretett, csalódott embert tudna felkarolni.


Azzal nem számolt, hogy nem fogja magáról soha lemosni a régi önmagának emlékét, azaz a potenciálisan új 'szavazóbázisa' nem bízik a Jobbikban. Nem hiszik el, hogy a Jobbik centralista lett. 2014-ben is eljátszották már ezt, akkor is kiskutyával pózolós lett, meg európai világpolgár, meg minden, majd választás után 2-3 hónappal ismét radikálisba ment át, és listázni akarta a zsidó felmenőkkel rendelkező politikusokat, mert az 'nemzetbiztonsági kockázat'...



Több fórumban is írtam már az én forgatókönyvemet választás utánra:

1) A jobbik egy gyenge 16%-ot szerez

2) Vona bejelenti, hogy lemond

3) Ezzel egyidőben Vona bejelenti az új, jobb-közép pártját, valami tipikus néven ("Új Irány", vagy "Magyar Jövő", vagy valami hasonló), ahová követik a Jobbikból az ezt az újabb irányt kedvelő politikusok (vannak páran). Később belépnek a Fideszből, MSZP-ből, de akár még LMP s társaiból kilépett, kiábrándult, de karakán, jó politikusok (szerintem még akár Schiffer jellegűek is). Ezután nem sokkal el is kezdhet tárgyalni az LMP-vel egy esetleges későbbi együttműködéssel kapcsolatban

4) A 'régi jobbik' is új nevet kapna, Új Jobbik Magyarországért Mozgalom néven például (ezzel mutatva, hogy a gyökerekhez tértek vissza, de még is megújulás az elmúlt évekhez képest), visszajönnének a radikálisabb, de elmúlt években kilépett politikusok, s a MIÉP-el kezdenének el újra szövetkezni... S ja, vissza a kezdetekkhez, fúj EU, fúj NATO, fúj cigányok, zsidók, románok, szlovákok, meg hajrá 64 vármegye



Persze ninccs jósgömböm. De ezt egy reális kimenetelnek látom

Meglássuk'

2018. márc. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egy hónapot várj és megteszi. Totál egyértelmű már most, hogy egyedül semmi esélyük a győzelemre, tehát pakolhat. Az a kérdés inkább, mi lesz utána a Jobbikkal
2018. márc. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A Jobbik már úgyis csak egy agyhalott párt. Április 8 után vége, a MIÉP sorsára jut.
2018. márc. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!