A Fidesznek mennyit kellene költenie oktatásra és az egészségügyre? És most mennyit költ?
A Fidesznek már semennyit!
Lett volna ideje, lehetősége és pénze is rá.
De ellopták.
Mégis, milyen választ vársz?
Nyilvánvaló, hogy mindig többet kellene az egészségügyre és az oktatásra költeni, mindenütt, mindig, mint amennyit költenek.
Nincs az a pénz, aminél többet nem lehetne elkölteni rájuk. És még csak nem is haszontalanul, mindig vannak addig kevésbé ellátott csoportok. Ritka betegségek, tanítandó emberek. Mint most az öregek a számítógépezésre, pl.
De csak a bejövő pénzt lehet elosztani, így vagy úgy. Választani kell, hogy akupunktúrás dohányzásról leszoktatásra költjük, vagy nyitott CT gépekre és a kezelőik képzésére. Stb.
Mennyit kellene költeni?
A felső határ a csillagos ég.
Én azt látom nagyobb bajnak, hogy még az alsóhatárt sem mondták ki. Mi az aninél lejjebb már nem engedik. Így fordulhat elő, hogy több órás várakozás estén még a nővér van felháborodva ha a nagy fájdalmakkal küszködő beteg panaszkodni mer.
Egyébként teljesen elégedettek sosem lehetünk. A nálunk gazdagabb országokban is vannak gondok. Még úgy is, hogy mi képezzük nekik az orvosokat ingyen.
Az is baj, hogy a befizetés oldalán szeretünk sporolni, az ellátás oldalán pedig elégedetlenek vagyunk.
Ne felejtsük azt sem, hogy a 80- as évektől kezdve aki csak tudta igyekezett megúszni az adót és az eü. járulékot is. A hosszú évek alatt ez nagyon nagy tőkevesztést jelent. Az 1,5 milliós munkanélküliség a 90- es években szintén sok elmaradt befizetéssel járt. Miután nem volt garantált bér, hosszú évekig nagyon keveset kerestek az emberek. Következésképp a járulékbefizetés is kevés volt.
Más kérdés, hogy ha befolytak volna ezek a pénzek akkor az aktuális kormányok az ellátás fejlesztésére fordították volna- e, vagy többet tudtak volna lenyúlni. Mint ahogy látjuk ezt ma is szinte minden területen.
Az oktatásban hasonlók a gondok. Senki nem foglalkozott a kor haladásával legalább 40 éve, most meg a felgyorsult világunkban egyszerre kellene fejleszteni a pedagógusok felkészültségét, szemléletét és az eszközöket is
Itt nem elsősorban a pénz a probléma.
Hanem a felhasználás...
A rendszerváltás óta a nyugati megfelelési kényszerek alapján váltogatták meg kutyulták az oktatást, aminek az az eredménye, ami ma van: Külföldnek képezzük a fiataljainkat.
Az egészségügyben szintén szemléletváltásra lenne szükség, meg olyam orvosokra, akik a szakterületükön kívül valamennyit értenek a szomszédos területekhez is, és tudnak kezelni "mellékhatásos" problémákat is.
Először is azt kellene
Vannak már több szakvizsgás orvosok is. Persze a szaktudásban mindig lesznek különbségek pl. egy fővárosi professzor és egy vidéki főorvos között. Ez minden szakmában így van.
Sztem az orvosbárókat nem üldözni kéne hanem közülük kellene választani eü. minisztert. Aki ilyen mostoha körülmények között is képes működtetni az intézetét az egészen biztos, hogy tud valamit
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!