Működhet-e az átszavazásos stratégia?
Elméletben teljesen jó ötlet a Fidesz kétharmadát úgy megakadályozni, hogy mindenki a legesélyesebb ellenzéki jelöltre voksol, viszont a szavazók többsége olyan buta, hogy nem hogy azt nem tudja, hogy ki a legerősebb ellenzéki a körzetében, de a képviselők neveivel a szavazólapon találkozik először.
Emellett megvan az az iszonyatos berögzöttség, hogy a baloldali nem fog "egy nácira", illetve a jobboldali egy "libsire" szavazni, ami erősebb, mint a józan ész.
Ezért szerintem csak az összellenzéki koalíció lenne a megoldás.
Szerintetek?
független szervek nincsenek...minden függ valamitől...:D
ki dönti el, hogy kikre cseréljük le a most nem független vezetőket ezeken a helyeken?
valaki ugye eldönti, na most tehát az a valaki meg azért fog xy mellett, mert valami érdeke fűződik hozzá, máris nem független...
"Egy demokratikus államban sem csinálnak ilyet a pártok."
Egy demokratikus államban sincsen ilyen aránytalan választási törvény, egy demokratikus államban sem gyűri maga alá a kormány a független szerveket (ÁSZ, MNB, AB), most már kezd villogni valami miért kényszerül az ellenzék olyasmire ami nem szokás demokratikus államokban?
16# "Egy demokratikus államban sincsen ilyen aránytalan választási törvény"
Akkor pl Franciaország nem egy demokratikus állam? Mert ott még a magyarnál is "aránytalanabb".
" a szavazók többsége olyan buta, hogy nem hogy azt nem tudja, hogy ki a legerősebb ellenzéki a körzetében, de a képviselők neveivel a szavazólapon találkozik először. "
Miért lenne buta az, akit hidegen hagy a politika, és nincs tisztában a jelöltek erősségével?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!