A munkaalapú társadalom már a kommunizmusban megbukott, Orbán mért erőlteti mégis?
#1
Németországban két hete vezették be a 28 órás munkahét lehetőségét.
Csak szólok.
"szeinted hogy épül fel egy ország vagy bármi ha nem a munkával?"
Szerintem inkább a munka milyensége és hasznossága a fontos. Hiába gürizik valaki feleslegesen napi 10-12 órában, ha más valaki napi 1-2 óra munkával sokkal fontosabb és hasznosabb teendőket hajt végre.
#4: Igen, 3%-os munkanélküli ráta és 9%-os GDP arányos fizetési mérleg többlet mellett. A németeknek már az a bajuk, hogy az átlag melós túl termelékeny - 28 órában is több munkát végez el, mint a magyar 40-ben. Az állításod ugyanúgy elvi hibás, mint ha azt mondanád, hogy Kínában nincs túlnépesedés, hiszen az állam csak 1 gyerek ellátásról gondoskodik családonként.
Szerintem egyébként van egy kis zavar a fejekben - a komcsi sztahanovista munkásmozgalom arról szólt, hogy a nemzeti egység megteremtéséért meg bolsevizmus legyűréséért dolgozik a melós - s ha kell elmegy önkéntesen is gátat építeni, aratni meg bányászni. Ma Magyarországon és a többi modern kapitalista államban ilyesmiről szó sincs - csak is kizárólag önérdekből, fizetésért dolgozik mindenki.
"És ki mondta, hogy nem fontosak a munka általad is felsorolt aspektusai?"
Ezt leginkább a kereslet, kínálat határozza meg, hogy kinek a munkája mennyit ér. Nyilván ez anyagilag is erősen érezhető, mert a kevésbé hasznos munkákért keveset fizetnek, a hasznosért meg sokat. Ezért keres egy agysebész jóval többet mint egy gyári munkás például.
Szerintem a kombájnokat is szét kellene verni és kézzel aratni, hogy több legyen a munka!
A munkaalapú társadalomban mindenki dolgozni fog! Csak keményen!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!