Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan fiatal aki...

Van itt olyan fiatal aki liberális volt, de mostanra konzervatív lett? Mi váltotta ezt ki nálatok?

Figyelt kérdés

Én huszonéves vagyok, és mióta kb. 14 éves koromtól foglalkozok a politikával mindig is liberálisnak tartottam magam. Nekem pl. nem volt ilyen Kárpátiás-turulus korszakom tiniként.


Azonban az utóbbi pár évben egyre szkeptikusabbá váltam a mai nyugati liberális politikával szemben, de azt hiszem azzal az eseménnyel telt be számomra a pohár, amikor január végén SJW-k nyomására betiltották a Forma 1-ben a grid girl-öket:


[link]



Rádöbbentem, hogy én nem akarok egy olyan jövőben élni, ami az emberi természet ellen szól. Amiben hogyha hozzászólok egy nőhöz, akkor szexuális zaklató vagyok, ha megsimogatok egy gyereket, akkor pedofil vagyok, ha elmondok egy cigány viccet, akkor Hitler vagyok. Ahol a nők (akár keresztény vagy ateista nők is) burkában járnak a strandra, mert annyira áthatotta őket ez a puritán, amerikai, szexellenes SJW kultúra, ahol az úgynevezett polkorrektség intézménye formál véleménydiktatúrát.


Egyre inkább úgy látom, hogy a XX. század volt az úgynevezett "normális világ", és mióta beléptünk a XXI. századba, egyre inkább válik a manapság önmagukat liberálisnak valló emberek miatt a társadalmunk életellenessé, élvezet-ellenessé, és emberek egyre nagyobb mértékű izolációját elősegítővé.


Tavaly még úgy terveztem, hogy az LMP-re vagy a Párbeszédre szavazok, most már a Fidesz, a Jobbik, és a Munkáspárt között vacillálok. Oroszországgal is egyre inkább szimpatizálok, mert ott aktívan harcolnak az SJW-mozgalom ellen, sőt Orbán is egyre inkább tetszik, mert dacára hibás döntéseinek, és "Viktátor" hajlamainak, igyekszik megvédeni az országunkat attól, hogy mi is ilyenné váljunk, mint a mai Nyugat.



Érez még itt valaki így? Nektek nem kezd betelni a poharatok a mai nyugati balliberálisok nézetei miatt?



2018. febr. 19. 22:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

A te "életutad" gyakoribb jóval, de nekem pont fordítva volt. (Volt turulos-kárpátiás korszakom is tiniként, de azért később is radikális jobbos voltam.)


Bennem igazából pont a Fidesz változtatott meg mióta kisodródott ennyire ennyire jobbra. Már rettentően unom a migránsozást, sorosozást, jogállam leépítését, illetve már túlzásnak találom hogy azért megyünk szembe Brüsszellel "mert csak".


Liberálisnak szívesen mondanám ma már magamat, de akkor az emberek az SJW-mozgalmakra, női kvótákra meg pozitív diszkriminációra gondolnak, annyira azért nem vagyok liberális.

2018. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%
*ENGEM igazából pont a Fidesz változtatott meg
2018. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Én is nézek Sargon of Akkad videókat, mert viccesek, de a helyén tudom kezelni a hülyéket. Van mindenféle állatság a világban. Az SJW-k apró szélsőséges csoport, nem az a civilizációs katasztrófa, aminek itt lefested.
2018. febr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Az általad említett dolgok inkább progresszívizmushoz tartoznak az identitáspolitikával meg minden hasonló vacakkal, csak liberalizmus cimkéje alatt próbálják eladni. A klasszikus liberalizmushoz nem sok közük van, meg is szokták különböztetni a kettőt. Ez előbb említett politikai irányzat pedig Magyarországon lényegében nem létezik, az említett pártok se képviselik ezt. Az LMP főleg nem, tekintve, hogy mégcsak nem is liberálisként határozzák meg magukat, hanem zöldekként, így a liberalizmusból és a konzervativizmusból is merítenek.

Én sem kedvelem ezt a vad progresszív irányzatot, ami felütötte a fejét néhány országban, de pont azért nem, mert klasszikus liberálisnak tartom magam.

2018. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"Az SJW-k apró szélsőséges csoport, nem az a civilizációs katasztrófa, aminek itt lefested."


Akkor miért van az, hogy a társadalom egyre puritánabb, "polkorrektebb"?


Manapság nem kell hangzatos politikusnak lenni, hogy elkezdd átírni a társadalom nézeteit. Elég eléggé aktívnak lenni a szociális médián, 0-24-ben nyomatni a propagandát, az utcán tüntizni, és dox-olással meg egyéb trükkökkel nyomást gyakorolni valódi politikusokra moralitásnak álcázott okokból, ők pedig engednek a nyomásnak, mert nem akarnak népszerűtlenné válni.


30-40 éve például tele volt Európa nudista strandokkal, sok nő nem hordott melltartót, nyáron meleg időben gyakori volt a pucér gyerekek látványa, kb. bárhol lehett cigizni és inni, most pedig Európa is egyre inkább az amcsi puritán nézeteket veszi át.


Amerikában például több városban is a Kolumbusz-szobor ledöntését fontolgatja több polgármester és politikus is SJW-aktivisták nyomására. Kit érdekel végül is az, hogy felfedezte Amerikát, a mai polkorrekt nézetekbe nem fér bele a dolog.


A fiatalokat a szexmentes életre bíztatják, arra, hogy minél később veszítsék el a szüzességüket, szégyelljék és rejtett témaként kezeljék a szexualitást, a lányok rettegjenek a fiúktól, akiket barbár, erőszakológépeknek festenek le, a fiúk meg legyenek nyámnyilák és rettegjenek a lányoktól, akiket meg a fiúk számára érinthetetlen porcelánbabáknak ábrázolnak, aki a legkisebb szexuális utalásra is feljelenti a fiút szexuális zaklatásért.


Angliában pl. egy csoport feminista nő elkezdett burkiniben járni a strandra, mert ennyire őrizni akarják szüziességüket, és elrejteni magukat a férfiak elől. Ilyen prűdek még a középkorban is max az apácák voltak csak.


Vagy ott van Roman Polanski ügye, aki most maga az ördög, mert viszonya volt egy 13 éves lánnyal. Végülis kit érdekel, hogy a lányok már ilyen korra ivarérettek és hagyományosabb társadalmakban (pl. nálunk is a cigányoknál) ilyen korban már szülnek, csak az számít, hogy a szex az ördögtől való dolog, 18 éven alulival kapcsolatba lépni csakis erőszakoló pedofília lehet. Kit érdekelnek továbbá Polanski alkotásai is, csinált egy ilyen dolgot, ő lett a Sátán.


Nem furcsállanám, ha az SJW-k lassan az egész történelemre rávetik magukat, és Platón, Szokratész meg Catullus műveit is tilos lesz olvasni, hiszen ókori emberként minden bizonnyal kisfiúkat dugtak seggbe, mert akkoriban az volt a szokás, más érdemük SJW-"logika" szerint nincs.

2018. febr. 19. 23:14
 6/19 anonim ***** válasza:
34%

a neoliberalizmus és a liberális nem ugyan az (az utóbbi már nagyon ritka)

Míg a liberális, elfogadó addig a neoliberális inkább fasiszta amely erőlteti a saját nézeteit.


Ez amúgy nem újj jelenség, csak az utóbbi évtizedbe ért euróba az egész. Amerikában kezdődött még Reagen alatt, neki volt egy nagyon találó mondata az egészről,idézem:

"Ha ez a generáció és utódai felnőnek és vezetőket választanak az a nyugati társadalom végét fogja jelenteni"


És ahogy most állnak a dolgok úgy néz ki igazat mondott

2018. febr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Most leírtad szépen hosszan, hogy mi a problémád, viszont egyetlen szót sem írtál a megoldásról. Leírtad, hogy kire szavaznál, de például én az 8 év alatt nem tudok olyan intézkedést említeni ami alátámasztja azt, hogy meg akar védeni tőle.


Másodszor felsoroltál sok rosszat, viszont szerintem rengeteg olyan dolog van amiben igen is hasonlítjatnánk a Nyugatra. Előbb azokban kellene felzárkózni.

2018. febr. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Neked nem a liberalizmussal van bajod,hanem a szélsőséges feministákkal!
2018. febr. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

" XXI. századba, egyre inkább válik a manapság önmagukat liberálisnak valló emberek miatt a társadalmunk életellenessé, élvezet-ellenessé"


Manapság nagyon kevertek a fogalmak.

Nagyon sok konzervatív lett élvezethajhász.

Lásd a Trumpra szavazók,pl.Aki azt hirdeti "mindent kiélvezni,mindegy kinek a kárára",nincs se globális felmelegedés,se környezetszennyezés.

Egy konzervatív ezt vallja,csak az élvezetek hajszolása.

Minél több luxus dolog élvezése,közdolgokra ne kelljen költeni,adókedvezmény.



Az is igaz,hogy eléggé felbomlott a klasszikus értelemben vett bal-és jobboldal,mert a világ nem fekete és fehér.


A liberalizmus eredeti jelentése,hogy szabadságot hagyunk,élni és élni hagyni,addig amíg azzal másoknak nem ártunk.

2018. febr. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%

Én is így vagyok, főleg amióta azon az okádék 24.hu-n olvasgattam a híreket, valami piroshajú, bálnaképű, polgárpukkasztó, femináci cikkíró tehén vigyorgott az olyan hírek mellett, ami a nők mennybemeneteléről áradozott, meg tele volt férfiakat degradáló cikkekkel, hogy milyen aljadék mind.

De a legborzalmasabbak az ilyen medvegy gábor féle félbzik, akik hasonló cikkeket írtak pasas létükre.

Na innentől lettem szélsőjobbos, addig semmilyen bajom nem volt senkivel.

Gondolom nincs egyedi példám, szóval ennyit érnek a liberálisok népnevelő, nagyon okoskodó cikkei. Végén kiderül, hülyébbek mint egy 4 általánost végzett, csigagyűjtögető c.asszony.

2018. febr. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!