Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szlovéniának egyre inkább...

Szlovéniának egyre inkább sikerül felzárkóznia a nyugathoz, Magyarországnak meg Romániához?

Figyelt kérdés
Szlovénia egy főre jutó GDP-től kezdve átlagbérekig mindenben dupláját produkálja Magyarországénak (szinte). SZDSZ, MSZP, Fidesz stb.. együtt ..szét így ezt az országot? Normális kormánnyal mi is ott tarthatnánk?

2018. febr. 11. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Normális kormánnyal leelőztük volna Svájcot is. Alapvetően ott is degeneráltak vannak hatalmon, csak itt többen vannak.
2018. febr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Szlovénia tudtommal mindig is jobb helyzetben volt mi
2018. febr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 szántóvető ***** válasza:
21%
szlovénia??ez az egykori jugoszlávia leggazdagabb része.már 2007-ben bevezették az eurót,az újonnan csatlakozók közül elsőként.kár is Magyarországgal hasonlítgatni.a szőröstalpúakat hagyjuk,ők európa csődje a bolgárokkal meg velünk karöltve.
2018. febr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%

Ne felejtsük el, hogy élcsapatból a ballib kormány alatt lett az ország sereghajtó...


Most pedig Magyarországon nőlnek leggyorsabban a GDP és a fizetések...

Még egy ciklus, és beérjük, vagy akár lehagyjuk Szlovéniát is.


Erre gondoljunk a szavazáskor.

2018. febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Csak addig le ne csukjak a miniszterelnokot korrupcioért:)


Idióta fideszesek.

2018. febr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 meszike91 ***** válasza:
41%

# 4/5 Időpont ma 15:33


"Most pedig Magyarországon nőlnek leggyorsabban a GDP és a fizetések... "


Nem.


"Még egy ciklus, és beérjük, vagy akár lehagyjuk Szlovéniát is. "


Szlovéniát nagyon megviselte a válság, de még így se fogjuk őket egyhamar beérni. A v4-ekhez képest pedig szépen leszakadunk.

2018. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

#6


Miért nem?


[link]


Ott van a forás is, ... Nem 888.hu.


És GDP növekedésben is a top 3-ban vagyunk...


[link]

2018. febr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem hinném, hogy Románia előrébb tartana, mint Magyarország. Egyes régioi talán igen.(vagyok ott gyakran, tapasztalom) A Román gazdaságot az IMF azért pumpálja látványosan, mert oriási NATO haderőt fogadtak be. Jobb ha nem utánozzuk őket.
2018. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért nő ennyire a GDP Magyarországon, mert az Európai Uniós pénzek 1-2%-al feljebb nyomják. Tehát ha 3% a GDP növekedés annak bő a fele az EU-s pénzektől van.

Az elmúlt egy évben pedig azért nőtt ennyire látványosan, mert az Orbán kormány a jövő évi EU-s finanszírozást előre meghitelezte magának.(Ha jól tudom)

a 888.hu és az origo.hu val az a probléma hogy Fideszes kezekben van, ezért a hírei csak a dolgok egyik oldalát mutatják.(Pl az ellenzékhez minden hihető rágalmat tényként tálal, a Fideszről pedig nem közöl olyan cikket ami negatív befolyással lenne a választókra)


Szlovéniának azért megy annyira jól, mert ott nem a haverok cégeibe fektetik a pénzt és ők befektetésekbe teszik (pl: gorenje vállalat), illetve okosabban osztják el.(ott is vannak problémák pl a privatizációval, csak nem ennyire)

Itt nálunk a korházak meg épületeket újítanak fel 20-50% al magasabb árért, ahelyett, hogy CT, MRI gépeket vennének. Esetleg rendes cégekbe fektethetnének bele.


Én az támogatások mértékét is soknak tartom, sokszor 40-45% vissza nem térítendő hitel. Ez gyakorlatilag annyit takar, hogy ingyen kapják a haverok a termelőgépeket, raktárakat stb.


A maradék cég meg próbáljon meg versenyezni saját tőkéből egy olyan országban ahol Európában a legmagasabbak az adók.


Ráadásul az emberek pénzét is lenyúlják, a fizud fele alapból az államhoz kerül (mert ugyan a cég még fizet utánad adót) és akkor fizeted a maradék pénzedből az áfát (általában 27% kivétel az alapvető élelmiszerek) meg persze a külön adókat a szeszekre, vagy a benzinre(aminek a fele adó).

Nagyon gáz a helyzet és most csak rosszabb lesz, mert az oroszoktól felvettünk 10 milliárd!!! euró hitelt paksra amit 30 év alatt kell visszafizetni évi 4-5%-os kamattal.

Aminek az össz költsége 30-40milliárt euró ( ha infláció van az euróhoz képest és nem defláció akkor még sokkal több)

Persze tudom, hogy jobban nőnek a fizetések és van munka, de ez csak azért van mert nincs gazdasági vállság, illetve munkaerő hiány van a kivándorlás, és az alacsony népszaporulatból kialakult munkaerőpótlás miatt.

Szerintem normális kormánnyal mi többre mennénk, mert nekünk van agrárpiacunk, illetve van egy Budapestünk, ahol elég koncentráltan van jelen minden.


Csak sajnos az a probléma, hogy nem látni ki tudná ezt a feladatot ellátni.


Az elmúlt 16 évben ahogy én láttam nem volt olyan kormány aki ne csak lopniakart volna, illetve hatalmon maradni.

Talán a Momentumból vagy LMPből lehet még olyan párt ha megemberli magát, hogy tudná vezetni ezt az országot (Pesszimista vagyok ezzel kapcsolatban)

Fidesz-MSZP kuka, volt 8-8 éve mindkét pártnak, nem használták sok jóra.

Együtt, DK, Párbeszéd az gyakorlatilag MSZP.

Jobbik meg gyakorlatilag egy radikalista Fidesz, annyi különbséggel, hogy még mindig a cigányok a fő problémájuk és a gazdasághoz se értenek semmit. (pl: lásd bérunió)

Persze tényleg mindenki arra szavaz, akire akar és bocs, hogy ennyi mindenről írtam.

2018. febr. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9. vagyok


Most jelent meg nemrégen egy cikk miszerint "Kitiltatnák Orbánt és nyolc társát Amerikából".



Alulra belinkelem, hogy eltudjátok olvasni, de azért itt a veleje:


"A Global Magnitsky Törvény alapján biztos, vizsgálat indul Orbán Viktor, Orbán Győző, Lévai Anikó, Tiborcz István, Lázár János, Rogán Antal, Polt Péter, Matolcsy György és Mészáros Lőrinc ellen."


"Ezek az emberek nem csak nyolc éven keresztül loptak, csaltak, sikkasztottak, hazudtak – ezt teszik 1993, az elhíresült Székház-eset óta. A témát nem én találtam ki, s nem avatkozom bele semmilyen magyar belpolitikai ügybe, pláne nem választásba, én az egész ügyet az amerikai érdekek szempontjából kezelem."


Ilyen politikusokkal elég nehéz gazdaságilag növekedni.


Persze EU pénzekkel így is lehet valamennyire.


Bárcsak megérném, hogy normális kormánnyal hol tartana ez az ország.


[link]

2018. márc. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!