Szerintetek a magyar polgárok jó döntéseket hoznak a választásokon?
Kommunizmus után, mikor a nép kezébe került az irányítás sorra leelőzött minket több szomszédos ország is, Szlovákia, Szlovénia, Csehország...
Lehetséges hogy a magyar nép rossz döntéseket hoz, és nem a legalkalmasabb kormányt választja meg, hanem azt aki a legígéretesebb hazugságokat mondja nekik?
A magyar nép nem olyan régóta tud élni a szabad választás lehetőségével. Ennyi idő alatt még nem tudott megtanulni számolni a döntésének a következményeivel. De ez nem jelenti, hogy vegyük el tőle a döntés jogát. Meg fogjuk tanulni, természetesen a saját bőrünkön, hogyan kell jól választanunk. Meg fogjuk tanulni felismerni a hazugokat, meg fogjuk tanulni, hogyan ismerjük fel, hogy az adott pillanatban kik tudják a legalkalmasabb kormánytz alakítani.
Addig is, ne mások válasszanak helyettünk. Leginkább azért ne, mert ezzel a tanulás lehetőségét venné el tőlünk.
"Lehetséges hogy a magyar nép rossz döntéseket hoz, és nem a legalkalmasabb kormányt választja meg, hanem azt aki a legígéretesebb hazugságokat mondja nekik?"
Most őszintén szerinted mennyi az esélye, hogy aki szerinted a legalkalmasabb, a győzelme esetén tényleg úgy lesz minden, ahogy eltervezte?
# 7/7 Időpont ma 20:47
Ha senki nem kéri rajtuk számon az elvárásait, és az ígéreteket akkor 0%.
Na hadd essen tovább,a hasznos válaszaim százalékaimnak száma. A politikai hozzászólás mindíg lehúzza. :)
Az emberek, általában meggyőződésből szavaznak. Sokan várják a csodát,hogy 4 vagy akár 8 év alatt,el lehet érni olyan fejlődést,mint amekkorát a vasfüggönytől nyugatra az elmúlt évtizedek alatt. Csalódnak,mert ugye 1989 óta ez nem sikerült,sőt. Csak ha egy kicsit belegondolunk,a nyugati piac olyan erős,mintha egy hipermarket mellett nyitnánk egy kis boltot,hogy majd azzal felfejlődünk mi is,és egyszer hipermarketünk lesz. A rendszerváltás óta sok dolog történt,csak a Magyar ember nem szeret emlékezni. Volt a privatizáció. Akkor nagyon sok gyárat,üzemet eladtak. Az erős nyugat megvette,és neki nem az üzem kellett,hanem a piac,amit a saját gyáraiból is eltudott otthonról látni,de voltak olyanok is akik itt fejlesztettek,de ezek a fejlesztések,a munkaerő csökkentésére károsan hatottak. Szóval,hacsak a gazdasági fejlődést vesszük alapul,hogy hogyan teljesít a politika,akkor ezeket a dolgokat is figyelembe kellene venni. A baj az,hogy nálunk az a néhány gyártulajdonos is gyenge,hogy fejlesszen. Gondolj csak az Ikarusra vagy a Videotonra. Nekem még mindig van videoton hangfalam és vennék újat is,ha gyártanák. Visszatérve a kérdésre. Magyarországon az emberek úgy hisznek a politikában,mint a vallásban. 15 éve,még simán le tudott ülni egy balos egy jobbossal vitatkozni. Ez ma már nem hiszem hogy sikerülne. Átmenne személyeskedésbe. Kb. borítékolható a mostani választás eredménye, de jó lenne,ha a választás eredményétől függetlenül, ismét összebarátkoznának az emberek. Sajnos nekem is tünt el már barátom,a politikai nézetem miatt.
És végűl a kérdésre válaszolván,
általában jó döntést hoz a többség,akit érdekel a politika és hajlandó szavazni,de volt olyan is már,hogy az orruknál fogva vezették a szavazópolgárokat,hazugságokkal. Reggel,délben meg este. Nem kicsit,nagyon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!