Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet ilyen a magyar...

Hogy lehet ilyen a magyar egészségügy?

Figyelt kérdés

Testvérem októberben szenvedett balesetet. Zúzódásokkal és nyílt töréssel megúszta, mondhatni nagy szerencséje volt. Az orvos azt mondta hogy kb 2 hét fekvés a törött lába miatt, aztán kezdhet járogatni mankóval.

3 hét után nem tudott felállni, iszonyatos fájdalmai voltak. Elvittük a kórházba, azt mondták hogy begyulladt a seb, novemberben újra műtötték. Aztán megint több mint egy hét a kórházban, megint haza, megint pihenés. De megint nem tud felállni 2 hét után, ráadásul levedzik a seb. Vissza a kórházba, még mindig gyulladt, új műtét decemberben, újabb 10 nap a kórházban, haza. Pihenés, fekvés, később lábra tud állni de nagyon fáj neki.

Most megint elvittük, de már új orvoshoz. Közölte hogy az adatok és a "gyulladások" alapján valószínűsíthető hogy mindhárom műtét alapján fertőzést kapott el. Kórházi fertőzést kapott egy nyílt törés miatt és 3 hónapra teljesen hazavágták.

Kérdem én: hogy lehet hogy az orvos a szemünkbe hazudik ( "gyulladás" ), képtelen normálisan kezelni ( 3 műtét és 3 hónap után semmi javulás ), ráadásul most már 20% esélye van hogy elveszti a lábát egy kórházban?

És mit lehet tenni ilyenkor?


2018. jan. 23. 07:59
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
90%
A magyar egészségügy sz.r.Anyámat rohammentővel szállították át Móvárról Győrbe.Pár perc és lebénul.A h.lye nővérke meg közölte,hogy nincs pecsét a papírján és menjenek vele vissza mentvel Móvárra azt pecsételjék le.A mentsorvos szerencsére elküldte a fenébe a nővért aki vissza akarta küldeni egy tetves pecsét miatt.A saját munkaköri kötelességeiket se tudják.Sűrgös szükség esetén helytől,időtől,beutalótól függetlenül minden egészségügyi dolgozó köteles néhány percen belül a beteget ellátni.Erre pecséttel akart volna szórakozni a hlye liba. Az én egészségem totál tönkre ment.4.5 éve rohadok itthon.Már csak egy hajszál választ el a végleges gyógyulástól.De elmondom az orvosok annál a szintnél amikor 2 percet bírt el a lábam és fal fehér voltam.Hányingeres.Mindenre azt mondták,hogy minden rendben.Magamat hoztam helyre.Ételallergiám volt.Vashiányom.Vitaminhiány. vérmérgezés. Hormonprobléma.Persze ez csak az én diagnózisom.Mindenesetre többre mentem vele mint az orvosok nesze semmi fogd meg jól diagnózisával.De nem elég,hogy ilyen tudatlanok még nagyképűek is.Nyáron voltam nőgyógyásznál mondtam hogy így telt az elmúlt 4 évem.Mire fennhangon kérdezte az ilyen olyan fertőzéseket.Hogy az volt-e? Mondom nem.Meg kérdi mit mondtak az orvosok.Mondtam neki hogy azt mondták hogy minden rendben van.Ugyhogy csak a saját diagnózisomat tudom elmondani. Onnantól meg komolyan se vett.Éppen azt nem volt pofája mondani,hogy csak képzeltem,hogy beteg vok.Ja amikor már jobban voltam akkor fél utcát végig tudtam huzatni magam a tacskómmal dülöngélve.De minden rendben....kapják be a magyar orvosok.Nem értenek ezek az alapvető diagnosztizáláshoz sem.Elintézik alapvető vérvizsgálattal azt ha az nem mutat semmit akkor neked bajod nem lwhet.De amugy a kis értékhatárok amit megállapított vmi nagyokos hogy honnantól meddig számít vmi normálisnak is csak annyit ér.Magánrendelésen ugyanazok a dokik vannak ugyhogy kb felesleges fizetni.A különbség csak annyi hogy ugyanannál a dokinál voltam magánon ahol ultra kedves volt.Voltam tb ellátáson ott meg paraszt nem volt.De közelről se volt kedves.Inkább frusztrált.Végig se hallgatta a mondandómat.Ha el akarod mondani. Kórelőzményeket éppen azt nem mondják fogd be azt haladjunk.Pedig kötelesek lennének megkérdezni.Ugyhogy részemről maradok a saját diagnózisaimnál mint ezekhez a semmirekellőkhöz menjek.A tesód meg igyon pálinkát vagy vodkát pár napig 1 kupicát még az antibiotikumnál is jobb állítom neked.Nőgyógyászati gondom antibiotikum nem vitte ki rendesen.Bezzeg a vodka igen...És még a kedved is jó lesz tőle.Persze csak ha bakteriális fertőzés.Gombásra a fokhagyma a jó.Csak kaja után egyen egy gerezdet.Veszíteni valója nincs ha már így balfékeskednek vele
2018. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Na, megszólalt az igazi értelmiségi is.:DDD


"Sok kórház, rendelőintézet van gyalázatos állapotban? Igen."


Egyre kevesebb.:-) Sose fektettek ennyit felújításba. Igen, tudom, EU-pénzből, csakhogy azt meg is kell pályázni, kell hozzá önrész, és rendelkezésre állt (volna) 2010 előtt is.


"- Jellemző és gyakori probléma itthon a kórházi fertőzés. Igen."


Nem gyakoribb, mint bárhol máshol. Az itt agyondicsért amerikai egészségügyben több beteg hal meg iatrogén okokból, mint szív-érrendszeri megbetegedésben vagy rákban.

"- Emberek halnak meg miatta? Igen."


L. fentebb.


"- A romlott állapot ellenére, legalább rendesen vannak takarítva a kórházak? Nem. "


Hazugság.


"- A józan ész elvei alapján, vajon tényleg csillagászati összegbe kerülne, ha nagyobb intenzitással tartanák meg a kórházi higiéniát? Nem."


Szintén l. fentebb.


"- Létezik az, hogy van olyan közfinanszírozott ágazat, amelybe manapság feltűnően sok állami lóvét tolnak bele, míg a fenti probléma megoldására nem látszik ekkora igyekvés? Igen, van."


Hazugság.


"- Stadionok? Foci? "


Gumicsont.:D


Egyébként, bár a sok "hozzáértő" lepontozta, ismétlem: a nyílt törés pont azért veszélyes, mert NAGYON gyakori a fertőzés. NEM KÓRHÁZI, hanem a sérülés természetéből adódó, ilyenkor a csont átszúrja a bőrt, rengeteg kórokozó kerül a mély, nyílt sebbe, és vígan dolgozik ott, amíg a beteg kórházba kerül. Lehet vitatkozni a tényekkel, de nem érdemes.:D

2018. febr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!