Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet ilyen a magyar...

Hogy lehet ilyen a magyar egészségügy?

Figyelt kérdés

Testvérem októberben szenvedett balesetet. Zúzódásokkal és nyílt töréssel megúszta, mondhatni nagy szerencséje volt. Az orvos azt mondta hogy kb 2 hét fekvés a törött lába miatt, aztán kezdhet járogatni mankóval.

3 hét után nem tudott felállni, iszonyatos fájdalmai voltak. Elvittük a kórházba, azt mondták hogy begyulladt a seb, novemberben újra műtötték. Aztán megint több mint egy hét a kórházban, megint haza, megint pihenés. De megint nem tud felállni 2 hét után, ráadásul levedzik a seb. Vissza a kórházba, még mindig gyulladt, új műtét decemberben, újabb 10 nap a kórházban, haza. Pihenés, fekvés, később lábra tud állni de nagyon fáj neki.

Most megint elvittük, de már új orvoshoz. Közölte hogy az adatok és a "gyulladások" alapján valószínűsíthető hogy mindhárom műtét alapján fertőzést kapott el. Kórházi fertőzést kapott egy nyílt törés miatt és 3 hónapra teljesen hazavágták.

Kérdem én: hogy lehet hogy az orvos a szemünkbe hazudik ( "gyulladás" ), képtelen normálisan kezelni ( 3 műtét és 3 hónap után semmi javulás ), ráadásul most már 20% esélye van hogy elveszti a lábát egy kórházban?

És mit lehet tenni ilyenkor?


2018. jan. 23. 07:59
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
75%
Lehet menni az amerikai egészségügyi rendszerbe, ha már valaki megemlítette... ott aztán ingyen semmit nem csinálnak...
2018. jan. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
96%

#14

"van 2,5 millio nyugdíjas aki nem fizet üt vagyis pontosabban az allam elintézi nekik.


mo-on a versenyszférában dolgozok fizetik mindenkinek az eü-jét."

Okos, helytálló megállapítás.

Közben azért gondolj arra ia:

- amikor gyerek voltál, a mostani nyugdíjasok fizették taníttatásodat, hogy véleményedet egyáltalán le tudd írni!

- aki most nyugdíjasként ingyen használja az eü szolgáltatásokat, egész életében dolgozott anélkül, hogy kórházat betegként belülről lásson.

.

Építünk magunknak stadionokat, külföldön iskolákat, kórházakat, stadionokat.

Azt a pénzt nálunk nem lehet elkölteni mégegyszer.

Az orvosok nem azért vándorolnak ki, mert nem a magyarokat akarják gyógyítani. Ugyanúgy, ahogy mások sem azért mosogatnak osztrák/német/angol éttermekben, mert rühellik azt a tányért, amiből magyar Magyarországon evett.

.

"Maradjatok a pialasnal meg a zsidózásnál ahhoz nem kell ész:)"

Na ez szerinted észre valló?

Aki hibát lát és szóvá meri tenni, az vagy alkesz, vagy pedig zsidó?

2018. jan. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
44%

"Kérdem én: hogy lehet hogy az orvos a szemünkbe hazudik"


úgy hogy ez az érdeke és ezzel pumpálja a statisztikáját, végső soron az orvos is csak magyar ember

2018. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Egyre világosabb hogy orbán tökre akarja tenni az állami egészségügyet és beakarja hozni a haverokat egy általa létrehozott magán egészségügybe.

Mondván hogy az állami egészségügy veszteséges, ez bizonyos mértékig igaz is. Ennek ellenére mégis szükség van az állami egészségügyre mert nem mindenki tudja megfizetni a magánorvosi ellátást.

Az államnak pont ez a feladata hogy ha a piac nemtudja lefedni a keresletet akkor beavatkozzon az állam és biztosítsa a kimaradtaknak is az ellátást, nem teheti meg azt hogy magára hagyja az ország három negyedét mondván ha nincs pénzetek pusztuljatok el, pedig amit most orbán tenni akar az pont ezt jelenti. Jelleme? becsülete? gerince?

2018. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
77%
#20-as, látom, a szövegértés nem az erősséged.:-) Hogyan állapítod meg egy frissen végzett orvosról, aki még egy napot nem dolgozott betegekkel, hogy mennyire jó szakember?:D
2018. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
81%
Nem prioritás ma az egészségügy.
2018. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

#28

hát lévén h én magam se tudom, h a németek mégis miből gondolják ezt, erre mit is válaszolhatnék?

csak arra jó példa h épelméjűnek eszébe s ejut itthon maardni.


egyébként az is hozzá tartozik h sztem simán bevállalják Nyugaton h esetleg xar lesz, ugyanis olyanra is tudok példát, aki kint is hozta a magyar bunkó stílusát, aztán ne aggódjatok, kb 2 hónapot nézték ezt el neki, aztán repült, azóta ismét a magyar eü-t boldogítja :(


szal sztem simán kockáztatnak, aztán aki nem olyan, kiszórják, ennyi.

2018. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Az államnak pont ez a feladata hogy ha a piac nemtudja lefedni a keresletet akkor beavatkozzon az állam és biztosítsa a kimaradtaknak is az ellátást, nem teheti meg azt hogy magára hagyja az ország három negyedét mondván ha nincs pénzetek pusztuljatok el"


Az rendben van, de az mégsem állapot, hogy én fizetem azoknak az ellátását, akik életükben egy percet se dolgoztak, lopják a napot, aztán amikor nekem van szükségem ellátásra, akkor meg fizetek még egy kört a magán eü-ben. Én kétszer fizetek, mások meg egyszer sem???


Egy minimál biztosítást mindenkinek fizetnie kell és punktum. Amerikában a biztonságiak kitesznek az utcára, ha nincs biztosításod, plusz még helyben sem akarsz fizetni. És ezt tudják is az emberek!

2018. jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"Amerikában a biztonságiak kitesznek az utcára, ha nincs biztosításod, plusz még helyben sem akarsz fizetni."


Nem tesznek ki amerikában sem az utcára az más dolog hogy biztositás nélül baromira zsebbe kell nyulni.


Ezt nem érti meg a magyar ember. Fingja sincs se a felelőségről se az öngondoskodásról.

2018. jan. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Emberek.


Lehet ezt csavarni, hogy a magyar mindent ingyen akar, meg így meg úgy..... Néhány kérdésem van, meg is válaszolom őket:


- Sok kórház, rendelőintézet van gyalázatos állapotban? Igen.

- Jellemző és gyakori probléma itthon a kórházi fertőzés. Igen.

- Emberek halnak meg miatta? Igen.

- A romlott állapot ellenére, legalább rendesen vannak takarítva a kórházak? Nem.

- A józan ész elvei alapján, vajon tényleg csillagászati összegbe kerülne, ha nagyobb intenzitással tartanák meg a kórházi higiéniát? Nem.

- Létezik az, hogy van olyan közfinanszírozott ágazat, amelybe manapság feltűnően sok állami lóvét tolnak bele, míg a fenti probléma megoldására nem látszik ekkora igyekvés? Igen, van.

- Stadionok? Foci?

.

.

.

Szerintetek?

2018. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!