Mit szóltok hozzá, hogy Magyarországon a leggyengébb a demokrácia az EU-ban?
A Freedom House 2018-as jelentése szerint is Magyarországon a leggyengébb a demokrácia az Európai Unió összes tagországa közül.
A demokrácia évek óta zajló leépítése, a fékek és ellensúlyok rendszerének lebontása, a szabadságjogok korlátozása, a választási törvény átírása, a népszavazás intézményének ellehetetlenítése és a civilek vegzálása, úgy tűnik, meghozta gyümölcsét:
Magyarország 72 pontos minősítést szerzett azon az 1-től 100-ig pontozó demokrácialistán, amin az EU második legkevésbé demokratikus állama, Bulgária is 80 pontot ért el.
Még szomorúbb eredmény, hogy sikerült bekerülnünk azon 25 állam közé az EGÉSZ VILÁGON, ahol a legtöbbet romlott a demokrácia helyzete az elmúlt tíz évben.
Az utóbbi évtizedben (melyből nyoc évet a Fidesz-kormányzott, megjegyzem) 20 pontos csökkenést könyvelhettünk el (a legtöbbet Törökország demokráciaindexe vesztett 35 ponttal). Ezzel a dicső eredménnyel a tízedik leglátványosabb romlást elkönyvelő ország vagyunk.
Még Oroszországban vagy Szíriában sem romlott ilyen mértékben a demokrácia helyzete ÖNMAGÁHOZ KÉPEST (persze igaz, hogy ott eleve nagyon rossz volt a helyzet, de korábbi önmagukhoz képest nem zuhantak annyit, mint mi).
Az EU-tagországok mindenike a "free" kategóriában van egyelőre. De vajon hány ciklusnyi dicsőséges kétharmados kormányzásnyira állunk attól, hogy a "partially free" kategóriába kerüljünk az oroszok mellé, vagy a "not free" kategóriába, Szíria mellé?
Magyarországot a jelentés ma még a szabad országok közé sorolja (a következő kategória a részben szabad), de külön is kitérnek rá, hogy Magyarországon egyértelműen egyre rosszabb a helyzet a civil szervezetekkel és az ellenzékkel szembeni fokozódó megfélemlítés miatt. A Freedom House szerint Magyarországon az állampolgárok egyre inkább tartanak attól, hogy politikai ügyekben véleményt nyilvánítsanak.
Ti hogy látjátok: jó dolog az, hogy az Európai Unió legkevésbé demokratikus tagállama vagyunk és egész Európában nálunk romlott a legdrasztikusabban a demokrácia helyzete az elmúlt tíz évben? Nemcsak az EU-ban, hanem egész Európában nálunk a legerőteljesebb a romlás!
Szerintetek ez helyes irány, igazi nemzeti büszkeség, hungarikum? Vagy érdemes lenne esetleg átgondolni lassan a dolgokat?
Mi a véleményetek erről?
(A Freedom House jelentése itt olvasható: [link]
Bárki bárkivel tárgyalhat, az nem jelent semmit közjogilag, sőt, következménye sincs föltétlenül. A pápával is gyakran tárgyalnak, mégsem vették be az EU-alkotmányba a keresztény értékrendet. A dalai lámával is tárgyalnak, mégse vezették be a buddhizmust Európában, s a kínai kapcsolatokat sem égették fel, Tibet pedig Kína része (sajnos).
Tárgyalni, konzultálni, eszmét cserélni sokakkal szokott az európai politikum, de ez nem jelenti, hogy az illetőknek reális befolyásuk is van az európai politikára.
Sorossal, mint ismert filantróppal és üzleti guruval, sokan tárgyalnak - de ez nem jelenti, hogy követik is a tanácsait.
Élő példa erre pont a migrációs stratégia, amiben az EU gyakorlatilag egyetlen ponton sem fogadta meg Soros tanácsait - pl. abban sem, hogy nem mondanak le a kvótáról, holott Soros az utolsó, 2016-ban megjelent írásában kifejezetten elutasítja a kvótát, mint egy mindkét félnek káros mechanizmust (lásd: Soros György: This Is Europe’s Last Chance to Fix Its Refugee Policy, Foreign Policy, 2016. július 19.).
Ha Sorosnak olyan nagy befolyása lenne az EU döntéshozatali szerveire, nem erőltetnék még 2018-ban is a kvótát...
Sorosnak gyakorlatilag sem a 2015-ös, sem a 2016-os javaslataiból nem valósult meg lényegében semmi. Nézzük a legfontosabb pontokat:
- Nem hoztak létre egységes menekült- és migránsügyi irodát, egységes parti őrséget.
- Nem hoztak létre a menedékkérők számára biztonságos csatornákat, amelyek segítik, hogy Görögországból és Olaszországból a célországukba jussanak.
- Nem használták és most sem használják az EU által kifejlesztett műveleti és pénzügyi megállapodásokat arra, hogy globális normákat lehessen megszabni a menedékkérők és migránsok kezelésére. (vicces, hogy ezt Orbán is javasolta: világkvóta formájában)
- Csak részben sikerült visszaállítania az EU-nak a határai fölötti ellenőrzést (ez is olyan javaslat, amiben Soros egyetért Orbánnal, de a tengeri határok esetében szinte lehetetlen végrehajtani)
- Az EU NEM teremtett elő külön pénzügyi forrásokat, amelyek biztosítják az előtte álló kihívások kezelését.
- NEM alakítottak ki közös európai mechanizmusokat a határok védelme, a menedékkérelmek elbírálása és a menekültek elhelyezése terén
- NEM alakítottak ki egy olyan mechanizmust, amely a menekülteket Európán belül közös egyetértés (!) alapján helyezi el. (Ebben a pontban megint egyetért Orbán és Soros, ugyanis utóbbi is hangsúlyozza, hogy a kvóta nem lehet megoldás, csak önkéntes vállalásról lehet szó!)
- Az EU - Törökország kivételével - NEM támogatja nagyvonalúbban a menekülteket befogadó, unión kívüli országokat
- És végül NEM alakítottak ki egy olyan környezetet, amelyben a gazdasági migrációt az európai népek érdekében lehessen felhasználni
A fentiekből világosan látható, hogy az elmúlt három évben az EU, akármennyit tárgyalt is vele, gyakorlatilag szinte EGYETLEN JAVASLATÁT SEM FOGADTA MEG Soros Györgynek.
Ellenben most is erőltetik a kvótát, amit Soros kifejezetten ellenez...
Szóval röhejes azt állítani, hogy az EU Soros kottájából játszik, mert egyszerűen TÉNY, hogy nem fogadta meg a javaslatait, sem közös határrendészet, sem közös migránsiroda, sem közös partiőrség nem lett, sem közös mechanizmusok, sem biztonságos csatornák (korridorok) a menekülteknek, gyakorlatilag SEMMI, amit Soros javasolt. Volt és van viszont kvóta, amit ellenez...
Ezek tükrében teljesen lényegtelen, mit és mennyit tárgyaltak vele - a javaslatait látnivalóan nem követik három éve, semmilyen szinten. Némelyiknek az ellenkezőjét csinálják...
#54 "Sorosnak gyakorlatilag sem a 2015-ös, sem a 2016-os javaslataiból nem valósult meg lényegében semmi. "
És ez elsősorban Orbánnak köszönhető.
Ha nem akadékoskodik, akkor már ipari méretekben imprtálná Soros civil társasága a migránsokat, helyezné el őket államilag dotált szállásokban, szervezné nekik a "beilleszkedési" programokat, az évi 30 milliárd eurós üzlet reményében...
A kerítés miatt mekkora volt a visongás !
De ma már egyetlen hatalmon levő politikus nem meri megreszkírozni a lebontásának követelését...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!