Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megéri elmenni szavazatszámlál...

Megéri elmenni szavazatszámláló bizottsági tagnak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez gyakorlatilag egy teljes napos elfoglaltságot jelent hajnaltól késő estig, viszont az önkormányzatunk honlapján azt találtam, hogy:

"A bizottság tagját a választás napján 35 000 forint tiszteletdíj illeti meg."

Ez vajon nettó vagy bruttó összeg?


2018. jan. 14. 16:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Akkor könnyen lehet, hogy nálad láncszavazás volt. Olyankor tűnik el egy ív. Nálunk sok dolog megesett, ezért tapasztalatból mondom, hogy résen kell lenni. Szoktak csalni. A vidék sem feltétlenül azért erős mert olyan sok a fideszes, hanem azért, mert az ellenzékiek nem nagyon mernek elmenni ellenőrizni, hiszen féltik a közmunkát, félnek a polgármestertől, stb. és így sok minden megeshet.
2018. márc. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%
Hát azért azt nem hinném. És akkor a másikat miért nem vitték el?
2018. márc. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
57%

De amúgy továbbra sem értem ezt a nagy ellenőrzés mániadat. En is esküt teszek, hogy mindent szabályosan végzek. Nekem tök mindegy milyen pártok emberei vannak ott. De egyébként a Fideszes tagok állandóan ugyanazok és nem a csaláson jár az eszük, hanem a pontos, szabályos lebonyolításon.


Az MSZP és egyéb delegáció nem tudom, mert mindig más jön de ők se csaltak eddig.


Az eredmény azért az ami, mert arra szavaztak.


Arról már lehetne vitázni, hogy mennyiben befolyásolja az eredményeket ha egyik párt uralja a hirdetési lehetőségek nagy mértékben.


De a szavazás maga szerintem szabályos. Ha van ilyen olyan delegált "ellenőrizni", ha nincs.

2018. márc. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
49%

Az eskü nem mindenkit korlátoz abban, hogy csaljon, vagy visszaéljen a hatalmával, gondolj csak néhány politikusra!


Nem tudom, hogy hallottál-e arról, hogy a Fidesz ipari méretű aláíráscsalásokat művel, halottak ugye nem sűrűn írnak alá, de ez csak egy.


Hogy miért csak az egyiket azt nem tudom. Lehet, hogy csak képviselő-jelölt volt az illető, polgármesterség nem volt necces, másfelől az is lehet, hogy bukta lett volna, hogyha az első kicsempésző csak felvesz nyomtatványt, de nem dob be semmit. Hiszen az üres boríték az gyanús, ha nem dob be semmit az szintén, és ezért csak az egyiket.


Nálunk pl. ahogy talán írtam, az elvileg semleges választottak nyilvánvalóan Fidesz-szimpatizánsok. Látszott, amikor bejött a fideszes képviselő, és látszott az eredmény megismerésekor is. Amúgy nyilván tagadták.

De látszott akkor is, amikor szavazólapok érvényességéről kellett szavazni: ugyanazért a mindenki másé érvénytelen, de a fideszes érvényes volt. De a jegyzőkönyvvezető sem volt hajlandó égbekiáltó dolog miatt jegyzőkönyvet felvenni. (Nem mondom el, hogy miről van szó, ez olyan egyedi dolog volt, amiből szerintem kb. egy volt az országban.)

2018. márc. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
49%

Mondjuk a jegyzőkönyv vezetőnek pont nem dolga semmiről sem dönteni, szavazati joga sincs. Ha te valamiről jegyzőkönyvet akarsz akkor kötelessége csinálni.


Nyilván nekem is van egy döntésem, valamire én is szavazok, de nálam ez abban nyilvánul meg, hogy örülök ha nyernek. Két hasonló kétes szavazat ugyanolyan elbírálás alá esik, mindegy kire szavazott.

2018. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
49%
De én nem hiszek ilyen összeesküvés elméletekben, hogy választási csalassal nyerne bárki is. Kb mindenki mindenkit vádolt már ezzel, és biztos volt is néha alapja egy-egy kis apróságban. De azt azért nem hiszem, hogy országos eredmény ezen múlna.
2018. márc. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
53%

Erről beszélek, hogy kötelessége lett volna jegyzőkönyvet felvenni, de nem tette. Ebben meglátszott az elfogultsága.


Egyetértek abban veled, hogy normál esetben azonos jellegű vitatott szavazólapnál függetlenül attól, hogy milyen szavazat van rajta, azonos elbírálás kellENE, hogy legyen. NÁLUNK NINCS ÍGY:

Nálunk az a bevett szokás, hogy ha a metszéspont már a körvonalon van, akkor az nem fideszes esetben már érvénytelen, fideszesben meg még az is érvényes, ha a metszéspont a körtől "kicsit kiesik".


Nézd, a kamupártok nyilvánvalóan csalással szedték össze a szükséges aláírásokat, cserélgettek egymással, Fidesztől kaptak, régi adatokat is felhasználtak, stb. Legutóbbi választáson a kamupártok összesen kb. 4%-ot vittek el a listán, vagyis ennyivel rövidítették meg az igazi ellenzéki pártokat. Ha csak ezt vesszük, már nem lett volna meg a kétharmad.


Nyilván nem azt mondom, hogy kormányváltás lett volna, ha a Fidesz nem csal, ezzel a választási rendszerrel ez nem lehetséges, viszont azt igen, hogy a második kétharmadot csalással szerezték meg.


De részemről a vitát lezártnak tekintem, nem követem tovább a kérdést.

2018. márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

S. I.: privát levelére válaszolva - mert másokat is érinthet:

Pártdelegáltak (küldöttek) NEM kapnak tiszteletdíjat, ahogy a választottak, DE ők is fel vannak mentve a választást követő munkanap alól. A jegyzőkönyvvezető segítségét kellett volna kérni ahhoz, hogy kérjenek ehhez igazolást. Ők is megkapják elvileg a hétfői átlagfizetést akkor is, ha nem mentek be dolgozni, a munkáltató meg ezt a pénzt igényelheti (és meg is kapja) az államtól.


Ha te ezt vasárnap nem tetted meg, és hétfőn bementél dolgozni, akkor így jártál. Azt lehetne még talán csinálni, hogy bemész az önkormiba minél előbb, hogy utólagos igazolást kérj, és ha jó fej a munkáltatód, akkor ad egy szabadnapot érte.

2018. ápr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ehhez azonban több is kell, mint jó fejség: jelenléti ívet kell utólag módosítani - hamisítani. A hamisítás törvénytelen, és én törvénytelen dolgot senkinek sem javaslok.
2018. ápr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 readymix ***** válasza:

#17 Teljesen egyetértek. Sajnos már nem a körökben dől el az eredmény milyensége. Ha "szorul a hurok", akkor szükség szerint belenyúlnak a rendszerbe. De már ott tart a dolog, hogy erre sem lesz szükség, mert annyira egyenlőtlen a választási rendszer a végtelen agymosás, kiszolgáltatottság, összefonódás és a külhoniak megvásárlásával (több100ezer +szavazat), hogy az egész választás már csak egy bióesemény jó sok pénzért. Ennek ellenére én, mint utcáról jött számláló, elmegyek megfigyelni, mert ez a legkevesebb, amit megtehetek. A díjazással történő megkülönböztető differenciálás pedig teljesen jogellenes és kicsinyes. Miért több egy a mindenkori kormánypárt által kijelölt bizottsági tag, mint egy másik párt által küldött? Ha lenne egy kis nagy vonalúság a FideSS-ben akkor másképp intézné legalább ezt a részét az eleve illegitim magyar választási rendszernek. Jah, és kötelezővá tenném minden szavazókörben min. 1 delegált tag jelenlétét, ezzel is demonstrálva azt, hogy én is a tiszta választást képviselem.


ÚGY ÁLTALÁBAN A MAGYAR VÁLASZTÁSI RENDSZER ILL. VÁLASZTÁSOKRÓL:


Egy aránytalan választási rendszer, ha körülötte minden más DEMOKRATIKUS és a társadalom elfogadja a rendszert (nem történt népképviseleti elfogadás!) aránytalannak, önmagában nem gond, de Mao.-on azért ANTIDEMOKRATIKUS,


mert irdatlan közpénzből támogatott és ebből adódóan egyenlőtlen kampány előzte meg.


mert a választási rendszert a FideSS önhatalmúlag változtatta meg és 2017-ben még a területi, szavazókörzeti arányokon is igazított a maga előnyére. Megmatekozta Mao.- térképét azaz átrajzolta a választási körzeteket.


mert a választási törvény nem teszi kötelezővé, hogy min. 1 ellenzéki szavazatszámláló legyen a körökben. Ezzel legalább a későbbi "reklamációt" is elekerülendő, hozzájárulna a szavazás tisztaságához, de még ezt sem. Szavazatszámláló voltam és láttam, hogy milyen őrült telefonálgatások mentek este a körben.


mert nincsenek külsős, független informatikusok a választási központban. Persze, ha az ellenzék gondolt volna erre, vajon odaengedték volna őket? Aligha, mert ez már az előzőekből adódik, hogy nem. Számos országban van elektronikus szavazás ill. szavazatfeldolgozás, de este hétig az adatok csak olvashatók és nem írhatók (zártrendszerű szavazás)... további kommentár nélkül.


mert egyfordulóssá tette, hogy minél előbb lezavarható legyen az amúgy is nyilvánvaló erőviszonyok miatt minek szarozni vele annyi ideig. 2011. évi CCIII. törvény, a FideSS szinte ezzel kezdte.


mert a külföldre elvándorolt 100ezrek szavazási feltételei nem azonosak a külföldön élő magyarság (ha már, de ez is a hatalom biztos megtartását szolgálja) feltételeivel, kontrollálatlan és becstelen (nem adózó emberek miért szavaznak ide?). Még a már évek óta elhunyt emberek is „szavazhatnak” egy ócska borítékot elküldve stb.


mert a kamupártok-rendszerrel is csak egy pénzcsatornát tartanak fent csalás lehetőségével zavaros körülményeket teremtve. Ajánlóívek meghamisítása stb. Ilyen hol van még a világon?


mert „Az a jó, ha az ellenzék nem rúg labdába.” – Kövér László. Hát erről gondoskodnak is.


mert többes a jelöltállítás, újabb csalás lehetősége.


mert helyi kiskirályok befolyásolják és kényszerítik a szavazókat, hogy a FideSS-re szavazzanak. Megfélemlíthetik a helyi lakosokat, önkormányzati dolgozókat, köztisztviselőket, tanárokat, orvosokat, közmunkásokat, stb…, akik persze szeretnék megtartani a munkájukat, megélhetésüket és ezért aláírnak a pártnak, hordják a röplapokat és oda is szavaznak. BIRKAORSZÁG.


mert álcivilekkel is dolgozik a FideSS mint pl. a CÖF, melynek legfőbb tevékenysége, hogy rendre kiáll a kormány politikája és ORDÁS Viktor mellett… aztán a Te pénzedből egy magyar állami vállalat, az MVM 100milliókat ad ennek a szervezetnek.


mert önkormányzati kamumédiák szintén közpénzből rendszerszintű agymosást és kizárólagos kampánypropagandát végeznek a lakosság körében.


mert csak pénzzel lehet bejutni a parlamentbe. Olyan a választási rendszert, hogy minden csak a pénzről szóljon: a jelöltállításhoz való aláírásgyűjtéshez, a szórólapokhoz, az óriásplakátokhoz, a postának, a busás költségű TV-reklámokhoz mind mind pénz kell. Akinek pénze van, annak politikai hatalma van és csak pénzes emberek pénzes pártjai fognak bekerülni a parlamentbe. Ha egy tisztességes párt, becsületes emberekkel, szakértő programmal - ne adj isten még igaza is van - a szegény többséget támogatja? Ok, de a pénzesek által uralt médiából sec-pec cenzúrázva lesz és a híre ill. a programja el sem jut a szegényekhez.


mert a "győztes mindent visz" matekozással csinálnak 49%-ból 67%-et (nem tudom a pontos számot).

2019. máj. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!