Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megéri elmenni szavazatszámlál...

Megéri elmenni szavazatszámláló bizottsági tagnak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez gyakorlatilag egy teljes napos elfoglaltságot jelent hajnaltól késő estig, viszont az önkormányzatunk honlapján azt találtam, hogy:

"A bizottság tagját a választás napján 35 000 forint tiszteletdíj illeti meg."

Ez vajon nettó vagy bruttó összeg?


2018. jan. 14. 16:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

nyilván bruttó, és ezt társadalmi munkában illik csinálni és nem annyi pénzért amiért más napokig gürizik.


Ellehet ott ücsörögni napi 12-14 órát, azért mégsem tűzoltani kell menni egy omladozó házba.

2018. jan. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Sulek Péter ***** válasza:
88%
Úgy tudom bruttó, ha gondolod és van kedved szerintem megéri.
2018. jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Fizetősre csak a köztisztviselők, vagy kik jelentkezhetnek, szóval nem eshet be az utcáról akárki. Társadalmira is van lehetőség, de azért nem fizetnek. Viszont mindegyikük kap igazolást, hogy szavazatszámlálók voltak, és ezért a következő hétfőt ki kell adnia a munkáltatónak átlagfizetéssel. (Az állam megtéríti nekik, ha kérik - ha jól tudom.)

kétféle tag van a bizottságban: hivatásosak és az önkéntesek (pl. pártdelegált) A hivatásosak dolga konkrétan a számolás, meg minden, a delegáltaknak az ellenőrzés, hogy mindent szabályosan csinálnak-e. A hivatásosak meg általában a fideszesek igyekeznek hamar letudni az egészet, így morgolódnak, ha a másik párt ellenőre, meg akar győződni, hogy valóban minden rendben van-e, meg hajlamos az elnök őket is utasítgatni, de hogy mit dolgozzanak, csakhogy ők nem azért vannak ott. Ezt saját tapasztalatból írom, én is pártdelegált vagyok elég sűrűn.

2018. jan. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Valójában 5:30-19-ig valóban csak lájtos dologvan, de aztán pörögni kell. számolni a számlálóknak, aztán hitelesíteni, bemenni az önkormányzatba, és ott nagy tolongás, sor, stb. legalábbis mifelénk. elég késő éjjel szoktunk végezni: talán 11 óra vagy még később. Addigra már rég közlik az eredményeket a tévében, de a számlálóknak meg kell várnia a jegyzőkönyvmásolatot, mert mindet alá kell írni.
2018. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Bárki lehet nem kell köztisztviselőnek lenni. Faterom falun volt pár éve. Végén megbánta . Már nyugdíjas volt és emiatt adóbevallást kellett csináltatnia. Majdhogynem meg is bánta .
2018. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, mert egy adóbevallás az aztán nagy dolog...


Amúgy valaki itt rosszul írta. A delegált tagoknak ugyanúgy dolgozni kell! Minimum 5 fő a bizottság, de többnyire csak 3 választott tag van. Persze ha a pártok valahova nem delegálnak elég tagot akkor 3-nal több is lehet független/választott tag, hogy meglegyen a minimális 5 fő legalább.


Az oktatáson el is mondták, hogy nincs ilyen, hogy valaki csak megfigyel. Az akkor maradjon otthon. Egy csapat vagyunk aznap, Fidesz, MSZP, jobbik, függetlenek teljesen mindegy,mindenki dolgozik.


Én 4 éve nettó 16 körül kaptam, idén állítólag emeltek.

2018. márc. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

#6-os! A #3-4-es vagyok. Több mint tízszer voltam pártdelegált, tudom, hogy miről beszélek. Nem kötelező a delegáltnak dolgoznia, számolnia, stb. de illik, és érdeke is, hiszen ő is haza akar érni, közös cél, hogy minél előbb végezzenek. Ez a közös. Azonban a delegált tagot nem utasíthatja az elnök, se más, hogy mit ellenőrizhet, mit nem. Ha akarja, az összes kupacot végignyálazhatja és újraszámolhatja. Nem akadályozhatják meg ebben, joga van ehhez. Különben megteheti, hogy addig nem írja alá a jegyzőkönyvet, esetleg kifogást ír.

Az egy téves gondolat a "fizetettek" részéről, hogy az önkénteseknek ugyanúgy KELL dolgozni. Ha így lenne, akkor ők is kapnának pénzt érte, de mivel nem kapnak, nincs ilyen jellegű kötelezettségük. Ők azért vannak ott, hogy a pártjuk megbízásából ellenőrizzék a szabályosságot minden téren.

2018. márc. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

Igen ellenőrizzen ÉS dolgozzon! Nálatok komolyan elnézitek, hogy három ember dolgozik egész nap?

Nagyon örülök, hogy nem nálatok vagyok mert kb pisilni nem tudnék kimenni.


Nálunk a választókerületi oktatáson mindig elmondják, hogy egy csapat vagyunk, teljesen mindegy kit képviselünk. Közösen esküdünk, hogy minden szabályt betartva végezzük a munkánk. Mindenki mindenkit ellenőriz, természetesen bárki bármennyiszer átszámolhatja. És ha nem jön ki a matek akkor bizony elég sokszor szoktuk, hogy tuti biztos legyen. (Rendesen kicseszett velünk múltkor valaki aki valószínűleg hazavitte a szavazó lapot, mert iszonyú sokszor számoltuk újra, mivel inkább hittük, hogy mi számoltuk el, ugyanis a kettőből csak egyik nem egyezett.)


De mondjuk a mi kerületünkben kaját is mindenki kap, tehát a delegáltak is. Reggeli, meleg ebéd, vacsora.

2018. márc. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

#8, attól, tartok, hogy nem megy a szövegértés neked. Idézem a legutóbbi hozzászólásomból, talán másodjára így már menni fog:

"Nem kötelező a delegáltnak dolgoznia, számolnia, stb. de illik, és érdeke is, hiszen ő is haza akar érni, közös cél, hogy minél előbb végezzenek."


A biztonság kedvéért segítek:

illik + érdek nálam nem azt jelenti, hogy csak azért sem csinálok semmit, hanem csapatmunkát jelent, ahogy mondod, DE azt is, hogy azt ellenőrzök, amit akarok, és nem utasíthat engem az elnök, hogy mit dolgozzak, mit hagyjak, mit ne hagyjak. Továbbá a besegítés nem mehet az ellenőrzés rovására, hiszen akkor egy határon túl pont azt a feladatot nem tudom jól elvégezni, amiért delegáltak.


Kirohanásodnak azért sincs értelme, mert 19-ig simán bármilyen ellenőrzés mellett is el lehet végezni azt a besegítést, ami a választottak szoktak művelni: igazolás, névjegyzékből keresés, szavazólap bélyegzése, pecsételés. 5-10 percenként egy választó beesik, így nem nagy kunszt! Nincs stressz. 19-kor, vagyis zárás után meg senki nem hagyhatja el a helyiséget, és nyilván senkinek nem akkor jut eszébe enni. Akkor én is válogatok, és ha készen vagyunk a válogatással, akkor ellenőrzök.


Amúgy egy tanács: érdemes számláláskor tízesével keresztbe tenni a szavazólapokat, hogy az elszámolásoknak kevesebb esélye legyen, és az újraszámolás is könnyebb legyen. Ha így tesztek, akkor max kétszer kell újraszámolni, nem ötször, mert minden számolás alkalmával más eredmény jön ki. (Tapasztalat, voltam olyan helyen, ahol így számolnak, voltam helyen, ahol úgy.)

2018. márc. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%

Igen persze mi is tizesevel raktuk. De amikor egyik lap pont kijön a másik kevesebb akkor első gondolat, hogy mi rontottuk el. Feltételeztem ha kivitte valaki akkor mind a kettőt..


Nem tudom mi ez a nagy ellenőrzés mánia nálad. Mindenki mindent ellenőriz, számol, pecsételt nálunk teljesen egyenrangúak voltunk. Kb annyi volt a különbség, hogy nekem elnökként sokkal több helyen kellett aláírni.

2018. márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!