Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pályakezdőként, hiányszakmában...

Pályakezdőként, hiányszakmában, itthon maradás feltételeként, nem lehetne szerződést írni az állammal, hogy ne kelljen nyugdíj járulékot fizetni?

Figyelt kérdés

Egyébként is sokkal vonzóbbak a kinti bérek, feltételek, perspektívák, közszolgáltatások. Nekem fiatal pályakezdőként tök mind1 hol kezdek életet, tehát ilyen szempontból nem ragaszkodom Magyarországhoz. De ha már itt akarnak tartani az égető hiányszakmám miatt, akkor miért nem rugalmasak például abban, hogy írhassak egy szerződést, hogy nem lesz majd nyugdíjam, de ne is vonjanak le nyugdíj járulékot a fizetésemből.

Mert úgy vagyok vele, hogy nekem már úgysem lesz nyugdíjam, akkor legalább ne nekem kelljen fizetni mások nyugdíját. A nyugdíj a régi áljóléti élet luxusa. Mi akik az Y generáció képviselői vagyunk, tudjuk jól, hogy idős korban sem engedheti majd meg magának senki, hogy lógassa a lábát, hanem igenis dolgozni, tevékenykedni és ezáltal pénzt keresni kell majd 70 évesen is. A mostani öregek meg már 50 éves koruktól nem csinálnak semmit. Én ezt nem akarom finanszírozni, mások semmittevését, ehelyett a saját életemet szeretném építeni.

Van-e erre valami jogi lehetőség?


2018. jan. 13. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos nincs. Az állami nyugdíjjárulék egy adó. Ezen túl nincs is semmi értelme fizetni. Egyszerűen eltartják belőle a mostani nyugdíjasokat.


Viszont a takarékoskodás az öregkorra ettől még fontos, csak nem a jelenlegi rendszerben. Magánnyugdíj és előtakarékossági számla, amivel öregen majd nem az államkasszát és az akkori aktívkorúakat terheled, hanem önmagadnak finanszírozod azt a bizonyos semmittevést.

2018. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Ilyen nincs.
2018. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
"A mostani öregek meg már 50 éves koruktól nem csinálnak semmit." Vagy rosszindulatu vagy, vagy buta.
2018. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Aki 5-10 évvel ezelőtt dolgozott az miért nem állapodhatott meg az állammal abban, hogy az ilyen hülye gyerekek oktatását, orvosi ellátását ne finanszírozza akik csak saját magukra képesek gondolni? Sőt fellőhettek volna téged a hegytetőre, hogy semmilyen infrastruktúrához ne legyen közöd amit a magyar állampolgárok közösen építettek ki.


Nem tudom milyen szakmád van de ha 40 évig havi 10-15%-át megtakarítod a fizetésednek és azt befekteted akkor mire 60 leszel lesz annyi pénzed, hogy csak a reálérték fölötti hozamból annyit keress mint amennyit addig fizetésként kaptál.


Nagyon megy ez az nyugdíj duma de azért elmúlt 50 évben a munkahatékonyság megduplázódott mégis a reálbérek ezt annyira nem követték, szóval még ha tényleg szép lassan el is néptelenedne Magyarország akkor is lenne miből nyugdíjt fizetni, arról nem is beszélve, hogy mivel nálunk egész jó körülmények vannak, Afrikában meg nem annyira de megduplázódik a népesség 30 éven belül azért ha nagyon akarjuk tartani a 10 milliás népességet lesz rá lehetőségünk.

2018. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor inkább azt a genyó szociális hozzájárulási adót szüntessék meg, mert ahhoz képest a nyugdíjbefizetés csak aprópénz.
2018. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki így gondolkozik menjen ki, nem fog hiányozni senkinek...
2018. jan. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!