Hatalmas átverés lenne a 21. században a család propaganda? A liberálisoknak lenne igaza?
Nem vagyok liberális, soha nem is voltam. De egyetemi tanulmányaim alatt kezd megvilágosodni elmém, és belelátni a mérnöki és a gazdasági életbe. Ez a család és a gyerekvállalás propaganda amit a Fidesz képvisel a népességfogyás ellen, az teljesen értelmetlen. Egyszerűen nem lesz szükség már emberi munkaerőre, a jövő ígérete, hogy a gépek, robotok fogják kitermelni az élelmiszereket meg mindent amire az embereknek szüksége van. Nem lesz szükség arra, hogy az utódok termeljék ki a mostani dolgozók nyugdíját, mert akkorra már teljesen más világ lesz. A 3 gyerekes propaganda úgy ahogy van átverés és hazugság, amit fel lehet használni a migránsok ellen... már megint a migránsok... annyira unalmas már, hogy mi nem migránsokkal akarjuk megoldani a népesség csökkenést, hanem nagycsaládokkal. Baromság! A föld egyébként is túlnépesedett és hamarosan teljesen fölösleges lesz a legtöbb emberi munkaerő.
Miért verik át direktbe a népet?
"A fejlett német gazdaságnak emberek százezreire vagy millióira van szükség hogy a munkaerőigényt hirtelen kielégítsék. Ezért kellenének nekik migránsok is."
A migránsoknak eszük ágában sincs dolgozni, de ha akarnának, akkor sem tudnának, mert nem értenek semmihez. Ezért nem jelentenek megoldást, csak plusz terhet.
" Egyébként mert egy gyárban sok munkát kiváltanak a gépsorok nem jelenti azt hogy az élet egyéb területén is lehetne ezt alkamazni. Pincérek szakácsok csak hogy két példát mondjak"
Hát rossz hírem van, az élet más területein már régebb óta alkalmazzák.
Meg jó ez a legalább száz év kell kezdetű duma is, hol is tartott a beszédfelismerő szoftverek világa tíz éve? És hol tart most?
Hol fog tíz év múlva?
Lesz még szükség telemarketingesre például meg helpdeskes munkatársakra? Nem.
A robotokat nem úgy kell elképzelni, mint C3PO-t a Star Warsból, az a fajta robot még tényleg messze van, most ott tartunk, hogy az összes ilyen egy helyben ülök és csak beszélek, vagy egyszerű algoritmussal kiváltható munkát végzek állásokat lehet majd kiváltani gépekkel.
Külön örülök, hogy behoztad a pincért meg a szakácsot, akik egyébként már amúgy is egyfajta virtuális munkát végeznek.
Főleg a pincér, aki tulajdonképpen nem csinál semmit, egy státuszszimbólum az étteremnek, hogy odateszi elég a kaját, ha az emberek holnaptól tömegesen nem mennének étterembe, hanem talponállókból meg nagy áruházakból vennék az ennivalót, akkor szar ügy, de az egész pincéri "hivatást" lel lehetne húzni a bud...
Erre mondom, hogy virtuális munkák, nincs tényleges értékük, flancolásból kifizetik az emberek, hogy valakinek érezzék magukat.
Ha holnaptól minden pincér sztrájkolna azt megérezné a nemzetgazdaság?
De basszus még a gyorsétterem láncok is automatizálnak, épp nem is rég olvastam egy nyilatkozatot a azt hiszem McDonaldstól, amiben arra voltak büszkék, hogy ma háromszor annyi üzletük van mint meg nem mondom már hány éve, és mégis csak fele akkora munkaerőt alkalmaznak.
A baj az, hogy sokan úgy képzelik ezt a "robotok elveszik a munkánkat" dolgot, hogy majd ez úgy jön mint a Terminátor filmekbe, hogy jönnek a gyárból a humanoid Schvarcinak öltözött robotok, és elveszik a munkát, na szar ügy, mert épp a humanoid robotok lesznek a legutolsók, amik meg fognak jelenni, viszont szinte minden olyan munkát, amit algoritmikus rendszerekkel ki lehet váltani, azt idővel és itt nem száz évről van szó, ki fognak.
Hát igen,ezek úgy képzelik el,kb,mint a gépek lázadását,mert a Terminátort...
Jaj,pincérek:D
Hát,mert aztán annyian megtehetik,hogy étterembe járjanak a nap 7 napján,hogy aztán össze is omlana a világgazdaság,ha holnaptól nem lennének éttermek,hanem mindenki az otthonában fogyasztaná el az élelmet...
"összehordasz itt hetet havat. Majd a te kedvedért és hogy neked legyen igazad bezárnak az elegáns éttermek aztán"
Meglátnád, hogy igazából szükség van-e a szakácsokra meg a pincérekre, a gazdaságban, lelövöm a poént: NINCS!
Ha holnap nem menne be dolgozni egy közlekedésben, fuvarozásban dolgozó se, na akkor viszont megnézhetnénk magunkat, mert nem elég, hogy a tömegközlekedés összeomlana, hanem napok alatt áruhiány is kialakulna a gazdaság minden szektorában.
De ugyanezt elmondhatnám például a villamosenergia szektorra is, mire van szükség inkább puccos kinyalt pincérfiúra vagy áramra???
Érted már?
De a hangsúly amúgy se ezen volt, ez inkább egy jó példája annak, hogy épp az iparból a gépesítés miatt kiszorult embertömegeket kvázi haszontalan munkára lehet helyesebben kell fogni, mert más már nincs.
Az egy dolog, hogy neked ez csak hetet havat összehordása, csak nem akarod látni a dolog lényegét, egyre kevesebb és kevesebb és kevesebb ember dolgozik a gazdasági teljesítőképességet valóban növelő munkakörökben, és nem azért mert mindenki olyan lusta, hanem mert átalakulnak a körülmények, és egyre kisebb lesz ténylegesen ez a nevezzük így "nyílhegy".
Ennek pedig épp az az oka, hogy folyamatosan szorítják ki az embereket a gépek az olyan munakhelyekről, ahol korábban valóban szükség volt rájuk.
Épp ma délután olvasom, hogy a KLM az első olyan légitársaság a világon, ahol a a beérkező panaszokat és kérdéseket, már nem egy adminisztrátor fogja megválaszolni, hanem egy algoritmus, és csak akkor küldi tovább az ügyet emberi ügyintéző kezébe, ha neki túl összetett.
Ha ezt összekombinálod azzal, hogy hol tart a beszédfelismerő szoftverek fejlesztése nem kell hozzá Elom Musknak lenni, hogy nyugodtan kijelenthesd, hogy 10 éves távlaton belül az olyan munkák mint a call centeres az kész, az meg fog szűnni, ennyi volt. Épülnek ezek a gyönyörű nagy SSC irodaházak ma is, ülnek ott a három-négy nyelvet beszélő főleg fiatal munkavállalók, és Damoklész kardjaként lóg a fejük fölött, hogy 35-45 éves korukban majd nézhetnek új állás után egy olyan munkaerőpiaci tapasztalattal, ami konkrétan nem fog érni semmit sem!
Rengeteg, de tényleg rengeteg olyan munkakör van, amit egyelőre csak a magas bekerülési költség ment meg a megszűnéstől, például a mai napig az országban vannak vasúti mellékvonalakon tekerős sorompók, mert egy fénysorompó kiépítése valami ötvenmillió körül van, így inkább hagyják, hogy a sorompóőrök három műszakban tekergessék, mert még olcsóbb őket fizetni, és úgysem biztos, hogy megmarad hosszabb távon a vonal.
A dolog persze azért is érdekes, mert a humán költségek rakéta módjára indutak el felfelé, tehát minél gazdagabb egy ország idővel annál érdekeltebb lesz a humán munkaerő kiváltásában, mert annál jobban nőni fog a működési hatásfok (jó példa erre Japán meg Dél-Korea, ahol már az egészségügyben is robotnővérek besegítenek a kórházakban például étel meg gyógyszerosztásban).
És akkor még ott van Moore-törvénye, meg az, hogyha képesek leszünk lemodellezni az idegrendszer szinaptikus kapcsolatait számítógépekkel, akkor helló AI és akkor aztán Raymond Kurzweil lucskos álmai is valósággá válhatnak a technológiai szingularitásról, ezt ők 2035-2040 közé jósolják, de ebben sok a ha, a valóság az, hogy egyelőre rengeteg munkakör van fenyegetve a megszűnés által, és nem úgy tűnik, hogy bárhol is lenne olyan sok új állás, sőt ha az elmúlt negyven évet nézzük azt látjuk, hogy sokkal gyorsabban nőtt a GDP mint a fizetések reálértéke és az új munkahelyek száma.
De végül is minek jártatom a számat, elvégre 2007-ben a fél világ beleértve mondjuk Stephen Ballmert azon röhögött, hogy billentyűzet nélküli ippon, hát hogy Írsz rajta emait!
"Az hogy te vagy én nem tehetjük meg még nem azt jelenti hogy más se"
És miért dolgozzam én halálra magát a robotok helyett,azért,hogy mások járhassanak étterembe?
Nem érzed a rendszerben a hibát?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!