Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó döntés volt Vona Gábortól,...

Jó döntés volt Vona Gábortól, hogy ez a mondat elhagytad a száját? "Lemondok, ha veszítünk 2018-ban"

Figyelt kérdés
Csak én gondolom azt, hogy ez arra ösztönzi a régi/mostani jobbikos szavazókat, akik nem értenek a politikájával egyet, hogy ne menjenek el szavazni vagy másra adják le? Hogy végül megtörténjen a lemondása.

2018. jan. 6. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk pont ezt nem kellett volna mondania, mert sok szélső jobbos, most biztos bosszút fog állni.
2018. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kérdésedből egyenesen következik, hogy szerinted a Vona-ellenes jobbikosok akkor szavaznának a Jobbikra, ha Vona nem helyezte volna kilátásba a lemondását.

Szerintem meg inkább akkor, ha még ma lemondana.

2018. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vona részéről nem döntés volt ez, szerintem, hanem egy indokolatlan magabiztosságból eredő lelkiállapotban elkövetett felelőtlen kijelentés. Totál biztos volt abban, hogy nyerni fognak - legalábbis ezt akarta sugallni.


El fog dőlni, hogy vállalni fogja-e saját szavait, vagy kisiklik, mint a vajazott angolna. Szerintem utóbbi. Aki ekkorát fordult, mint ő, az már megtagadta régebbi önmagát -vagy már régebben sem volt önmaga-, és a régebbi szavát sem tartja szükségesnek tartani.

2018. jan. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vona korábban mondta már, hogy a Jobbikot más útra vinné el, középre, amit nehéz a régi Jobbikkal. Ezért is akar pl valamennyire nevet és logót változtatni.


Szóval ez a mondat kettős.

1) Ösztönző, hogy komolyan gondolja, és ez most egy 'all-in'.

Ez mint mondtam, jogos, mert ha most nem nyer a jelenlegi Jobbik, akkor sosem fog... ennyire nem volt még 'popularista' párt, s ennél többet a jelenlegiből kihozni nem lehet.

Mert ugye rengeteg szavazót vesztettek a középre húzódással, de keveset nyertek, mivel a fidesz kevés szavazót veszített, a baloldaliak meg továbbra se igen Jobbik pártiak, s bár egyre több szavazna akár rájuk is, kevesen fognak balról oda szavazni, mert még mindenki emlékszik arra, hogy mi volt a Jobbik 2-3, vagy mondjuk 7-10 éve... S ebből jön a 2-es pont.

+ rengeteg volt, s még Jobbikos politikus, szavazó mérges a középre húzódás miatt... s sokan úgy voltak vele, hogy "oké, egy próbát tehetsz, s ha nyerünk oké, de ha nem, akkor szia". Ahogy hallottam, a Jobbikon belül van egy méretes réteg, aki nagyon ki akarja már túrni Vonát, s mint mondtam, azért nem tették eddig, mert a 2018-as lenne arra az esély, hogy bizonyítsa, tényleg jó ez a közép út.


2) Mivel ahogy mondtam, rájött, hogy ha nem most, akkor a Jobbik-al sosem, simán el tudom képzelni, hogy akár tényleg le is mond, de azon melegében alapít egy új pártot. Egy jobb oldali de centralista párt, amiben lehetne Ő, s a vele hasonlóan gondolkodó Jobbikosok, sőt, akár olyan politikusok, akik az elmúlt x évben kiléptek a Fideszből, mert már nem volt gyomruk ehhez.

Ez az 'Új kezdet' arra pont jó lenne, hogy annak ellenére, hogy Vona személye ott van, még se lenne összemosva a párt pl a gárdával, meg ilyenekkel, mert 'az a Jobbik volt'. Betörhetnének abba a szegmensbe, ahol például az MDF volt, vagy mondjuk a fidesz egy 22 éve. Mert ez az a szegmens, akiknek a szavazói ma a szavazástól leginkább távol maradók: akik jobb oldali érzelműek, de a fidesz nekik undorító, a jobbik meg túlságosan kockázatos.


S ezek után a Jobbik meg visszaradikalizálódhatna (nem mintha ez jó dolog lenne :D de így vissza jöhetnének a pártból korábban kivált, radikálisabb emberek).

2018. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Ha már egy éve lemodott volna, akkor is elkésett volna! Soha többé nem szavazok a jobbikra. Vona egy köpönyegforgató szar alak. hanukázzon csak, meg nyalják a heller mamival egymás v@lagát!

Már csak a fidesz maradt, akire egyáltalán szavazni érdemes...

2018. jan. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy lemond, de azt nem mondta, hogy nem indul újra az elnökségért.
2018. jan. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Akik meg nem értenek egyet a Jobbik irányváltásával, alighanem ettől függetlenül is odébbállnak/odébbálltak.
2018. jan. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!