Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért prolizzák le azokat az...

Miért prolizzák le azokat az embereket Magyarországon, akik nem ügyeskedésekkel, csalással stb. szerzik a megélhetésüket?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag, aki dolgozik, az nincs megbecsülve manapság itt, éhbért kap, amiből nem lehet megélni, hülyének van nézve. Miért van ez? A másik, hogy aki nem olyan családból származik, nincsenek olyan jó befolyásos kapcsolatai sem, gyakorlatilag esélye sincs kitörni a "proli" létből. Egy szűk réteg meg mégis a többségnek akarja magát feltüntetni, a nép meg ezt eltűri, sőt meg is szavazza négyévente. Miért?

2018. jan. 5. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy tisztában a "proli" fogalmával!
2018. jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem prolizom le azokat az embereket, akiket te leírsz, és a környezetemben se prolizza őket senki. A proli egészen mást jelent, tanulatlan, buta, egyszerű, igénytelen, könnyen megvezethető embert. Attól hogy valakit nem vet fel a pénz, még lehet okos, és igényes.
2018. jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyátalán nem ezt nevezik prolinak...
2018. jan. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A "proli" szót manapság kulturális (pontosabban kulturálatlan) jellemző, nem az anyagi helyzetére utal.
2018. jan. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Ez lehet (sőt biztos is) hogy le lesz pontozva de ma Magyarországon divat lett prolinak lenni. Lustának, semmirekellőnek, tanulatlannak, bunkónak ésatöbbi. Nem a mostani 35 és afeletti generáció de részben a mai 27-35-ös korcsoport és a 25 év alattiakra ez már erősen jellemző. És miért? Mert ezt látják mindenhol. Bekapcsolják a Tv-t, megy a "valóságshow", tele tanulatlan ostoba nagyképű emberekkel, te meg azt látod hogy henyélnek a parasztok és ők lesznek a sztárok. Ma már a nagyautós parasztok a menők akik letolják meg ledudálják a másik embert a közlekedésben. Ma már a gengszterek a menők, a bűnözők a menők, a k*r\/@k a menők, mindig az a menő aki soha életében nem csinált semmit. Na ezek az igazi prolik.
2018. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Én azt látom, hogy többnyire a "prolizók", a legnagyobb "prolik".
2018. jan. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azok akik a proli szóval illetik a másikat fogalmuk sincs mit is jelent és honnan ered csak úgy rávágják ugyan úgy mint a nácizás stb
2018. jan. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A mai értelemben a pr0li alatt nem a munkásosztály tagjait értjük,hanem a Maslow piramis legalján elhelyezkedő igénytelen surmókat.

Azért mert valaki egy hatalmas bunkóautót vezet,attól még a taplósága miatt ahogy vezet,és letol mindenkit az útról ugyanolyan ócska pr0li,mint az aluljáróban szotyolázó mackónadrágos pronyó.

Csak ők hiszik azt hogy nem pr0lik és mindenki aki szakmunkát dolgozik az az,közben a pénz semmit nem jelent.

Mellesleg én szakmunkás vagyok és jól keresek,kocsit lakást tartok fenn,a Fiamnak segítek,és még tudok is félretenni,úgyhogy nem értem ezt az éhbér dolgot,nem minden dolgozó ember nem tud megélni.

És a szokásaim,a mentalitásom,az intelligenciám miatt nem vagyok proli,csak éppen olyan munkát végzek,amire ugyanolyan szüksége van a társadalomnak,mint pl. egy orvosra.

Amit még megjegyeznék,hogy Mo.lakosságának legalább 80 százaléka pr0li,meg paraszt(vidéki pr0li) függetlenül az anyagi helyzetétől,meg hogy a külsőségekben mi látszik.

2018. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amikor leprolizunk valakit az ahhoz hasonló, mint amikor leparasztozunk valakit.

Utóbbi esetben sem arra gondolunk, hogy földműves, gazda az illető

2018. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 35 fölötti korosztály is bőven benne van már ebben, mert attól, hogy nem ebbe születtek, attól még ezzé váltak. Szüleim 45 és 47 évesek, de ők tipikus példái a mai értelemben vett proliknak. Társaságban viselkedni nem tudó, hangosan nyerítve beszélő, vihogó, mindenkit kibeszélő, mindenki hülye csak ők nem, Éjjelnappal Budapest és Pumped show fő kulturális forrásuk, fő táplálékuk a mirelit kaja, mindenki r0hadék akinek két fillérrel több van, mert biztos úgy lopta... Kínjukban nem tudják már mit vegyenek, hogy kitűnjenek a tömegből, hogy mit mondjanak, hogy ők legyenek a középpontban. Ha valami probléma vagy vita van, azt Mónika show szinten intézik el, mindenképp úgy, hogy a fél kerület hallja. Oldalakat írhatnék róla. És akkor a hasonló korosztályú baráti társaságukról nem is beszélve, elképzelheted milyenek. Ebben bőven benne van a 45-50-es korosztály is, sőt mindenki. Nem korosztálytól függ a mai proliság, hanem életfelfogástól. Csak mivel egy nagyon könnyű életforma, ezért sokan választják, mert hülyének lenni marha könnyű és sokszor kifizetődő is.
2018. jan. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!