Ha visszaállítanák a királyságot Magyarországon melyik uralkodóházat lenne érdemes trónra ültetni?
Aki Habsburgokat akar, az hülye, vagy nagyon rosszindulatú. Nem véletlenül volt már négyszer is trónfosztásban részük.
A nemesség-köznép kérdést meg elfelejthetjük, hiszen nincs nemesség. A nemzet választ királyt, így inkább azt kellene kideríteni előbb, hogy ki képviseli a nemzetet - és nem az országlakosságot vagy saját érdekeit.
#21 "A nemzet választ királyt, így inkább azt kellene kideríteni előbb, hogy ki képviseli a nemzetet - és nem az országlakosságot vagy saját érdekeit."
Az, hogy ki képviseli a nemzetet, az azért kideríthető...
Akinek van nemzettudata...
A dolgot megkönnyíti, hogy akinek nincs, az büszke is rá hogy ő világpolgár.
"A nemesség-köznép kérdést meg elfelejthetjük, hiszen nincs nemesség."
Királyság sincsen - épp ezért nincs nemesség. Mindenütt, ahol van királyság, van nemesség is, mert a király egyik legalapvetőbb, legelemibb joga, hogy nemesi címeket, rangokat, méltóságokat adományozhat, lovaggá üthet, tiszteletben tartva elődei döntéseit is.
Ezt a jogukat a mai napig gyakorolják Európa és a világ uralkodói, az angol királynő a mai napig lovaggá üt jeles embereket, adományoz nemesi címeket.
A királyság visszaállítása ELKÉPZELHETETLEN a nemesség visszaállítása nélkül, egyszerűen fából vaskarika.
A köznép alkotmányos-parlamentáris monarchiákban sem választhatja meg a felső ház / lordok háza tagjait (igaz, azoknak nincs is gyakorlati hatalmuk, csak szimbolikus, megerősítő jelenlétük).
A polgárság képviselőházat választhat (alsó házat, vagy ahol a kétkamarás parlament mindkét háza polgári, ott a szenátust is), és választhat elnököket, akár közvetlenül is, ott, ahol polgári demokrácia van, monarcha nélkül. A monarchát viszont, akinek a hatalma ősi jog szerint nem a néptől, hanem Istentől származik, a nép NEM VÁLASZTHATJA MEG, és nem válthatja le (ezért is öröklődő a tisztség).
A korona mindig ÖRÖKLŐDIK, meghatározott öröklési rend szerint, a királyi ház kihalása esetén pedig kizárólag a nemességé a királyválasztás joga.
Ma nincs jog szerint elismert nemesség Magyarországon, mert nincs jog szerint elismert királyság sem, de a királyság restaurációja elképzelhetetlen a nemesség restaurációja nélkül.
A nemesi családok leszármazottai élnek, sokan közülök Magyarországon. Élnek az Esterházyak, a Bánffyak, a Telekiek, Báthoryak, a Pálffyak (a hercegi ág is), és nagyon-nagyon sok köznemes, kisnemes család is, a címeik, rangjaik visszaadása csak egy megfelelő törvényen múlik.
Ha egy visszaállítandó királyság élére nem a Habsburg házat hívnák vissza, és az új király személyét nem a nemesség választaná, akkor a király illegitim lenne, akit egyetlen európai uralkodóház sem ismerne el, egyszerűen nem tekintenék jogszerű királynak.
Új királyi ház választása a Habsburgok trónfosztása mellett elképzelhetetlen a nemesség, főleg a főnemesség (hercegi, grófi, bárói magyar családok és az egyházi főméltóságok) hozzájárulása nélkül.
Az új királyt, különösen ha nem Habsburg, egy helyreállított nemesség kellene hitelesítse, és az esztergomi érseknek (hercegprímásnak) kellene megkoronáznia, különben nem érvényes a koronázás.
A polgárságnak, köznépnek ehhez nincs köze azon túl, hogy lehet tapsolni vagy éljenezni a dolognak, lehet követni a sajtóban a királyi ház életét, de királyt választani, mint valamiféle elnököt vagy miniszterelnököt, NEM LEHET, mert az akkor nem király, hanem esetleg királyak csúfolt elnök.
A királyválasztás a nemességé, máshogy egyszerűen illegitim a király.
"A nemzet választ királyt, így inkább azt kellene kideríteni előbb, hogy ki képviseli a nemzetet"
Tévedés. A nemzet nemzetgyűlést választ és kész, pássz. Királyt a nemzet nevében a nemzetes nemesség választ. Legfennebb azon lehetne vitatkozni, hogy csak a főrendek választhatnak-e vagy a köznemesség is, amelyet kiszorított a főnemesség ebből a jogából, noha eleinte gyakorolhatta ezt.
Királyt a nemesség választ, vitán felül, függetlenül attól, hogy csak a főrendieknek (hercegeknek, grófoknak, báróknak, egyházi főméltóságoknak) adatik meg ez a jog a nemesség nevében, mint a késői királyság idején, vagy a teljes nemességnek, mint a korai királyság idején.
A polgárság választhat polgári törvényhozást, ha a monatchia nem abszolút, hanem alkotmányos és parlamentáris is. A polgárságot a parlament (polgári háza) képviseli, melynek feje a miniszterelnök.
A királyt, ha az uralkodóházat kihaltnak, illegitimnek, vagy trónfosztottnak tekintik, a nemesség választhatja meg, mert a király Isten kegyelméből uralkodik, nem a nép kegyelméből.
Ha a királyi ház kihaltnak tekintendő, új királyt csak olyanok választhatnak, akinek méltóságai, hatalma, rangja korábbi, Isten kegyelméből uralkodó királyoktól származik. A nemesség sem a nép nevében választ királyt, hanem Isten nevében, mert ezt a jogát korábbi legitim királyoktól kapta meg.
A királyt a nemesség választja tehát, attól kezdve pedig ÖRÖKLŐDIK a korona (ahogy a nemesség is). Ehhez a polgárságnak semmilyen köze nincsen, mert a királynak nem választói vagy szimpatizánsai vannak, hanem ALATTVALÓI - és pont.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!