Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy szlovák-magyar háborúban...

Egy szlovák-magyar háborúban a NÁTO ki mellé állna? Amúgy Tótoknak, vagy nekünk van erősebb/gyengébb/ hadserege?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 12:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
45%
Nemhiszem, hogy előfordulhatna egy ilyen háború. Főleg nem Európa közepén EU-s országok között. Azért azt elfelejti a kérdező és a válaszolók többsége is, hogy nem a Közel-Keleten élünk. Amúgy a hagyományos ártelemben vett háború teljesen kizárt mivel egyik félnek sincsen hadserege. A Grippenekkel nem érünk semmit a hangárokban ugyanis nem tudnak felszállni mivel nincs üzemanyag. És nem beszélek hülyeségeket vannnak rokonaim/ismerőseim akik a hadseregnél dolgoznak, és tényleg katasztrofális állapotban van a Honvédség. Kilopták a pénzt onnét is mint minden más területről.
2010. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy a védekező mellé.

A MH erősebb.

2010. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 bumbi02 ***** válasza:
kik támogatnának minket itt a kárpát medencében? nem sokan... hisz a háboru lehet akár az elöjele is a területi revizios terveknek igy hát románia,szerbia,horvátország,ukrajna,ausztria nem igazán örülne nekünk, valamint a csehek is valószinüleg szlovákok mellé állnának.... de esélytelen h egy ilyen háboru kezdödjön... bár h ha elindul egy ilyen háboru lehet egy ujabb világháboru okát adná...
2010. jún. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Olyan embereket, akik háborút szeretnének, nem szabad a politika közelébe sem engedni.

Ha a trianoni területrablásokat orvosolni akarnánk, azt nemzetközi jogi úton, nagyhatalmi támogatások biztosításával kellene. (Kína, USA, Japán, Németország, Franciaország,Anglia)

2010. jún. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

NATO szerintem nem avatkozhatna be. Direkt végigolvastam, hogy bárki megemlíti-e a Görög- és Törökország között kitört balhét, de senki nem beszélt róla. Az a helyzet, ha két NATO-s ország összebalhézik, a nem avatkozik be, nem avatkozhat be, mivel a szövetség csak a csoport ellen törő külső ellenségekre vonatkozik.


Egy ilyen háború esetén, ami gazdaságilag valszeg nem csak a régiónak tenne oda, hanem úgy kb Európa egészének, mi veszítenénk, mert a kisantant újra feléledne, minden bizonnyal. Az meg egy más történet, hogy esetlen néhány európai ország sem nézné jó szemmel, hogy szétszedjük Közép-Európa gazdaságát. Egy ilyen háborúba csak erős szövetségesekkel lehet nekimenni, akik megszívatják azokat, akik beavatkoznak.


Jót lehet nevetni a palesztinokon, de nem tudom hogy feltűnt-e az, hogy ott van pl. Irán is, ami ha visszafogja az olajat, jelentős kárt tud okozni. Kínáról és Oroszországról meg ne is beszéljünk.

2010. jún. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Komolyan vannak még olyan emberek Európában, akik 2010-ben ilyen kérdéseket tesznek fel? Válaszolva az alapkérdésre, nem hinném hogy bármelyik jelentős országnak vagy szövetségnek problémája lenne eltaposni két hangyát.
2010. jún. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

NATO, nem NÁTO.

Nem is tudom, minden a hadseregen és a hadvezéreken múlna. De én bíznák a magyar hadseregben és hadvezérekben.

2010. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

-Egy szlovák-magyarháború esetén a NATO nem avatkoznak közbe mivel mindkétfél a NATO tagja.

-Egyértelműen erőseb a magyar hadsereg mint a szlovák hadsereg.

2011. okt. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!