Miért nevelik bele a magyarokba hogy nem szabad politizálni?
Beszélgetünk a szabadidőről, a munkáról, a főnökről, a szemét szomszédról, a legújabb csúcstechnológiáról, űrlényekről, divatról, telefonokról, játékokról, sportról, akármiről.
Ellenben mihent feljön a politika, jön egyből utána hogy hagyjuk a politikusokra. A legfontosabb téma, ami mindannyiunk életét befolyásolja és ne beszéljünk róla.
Nem lehet róla beszélni iskolában se, sőt a fiataloknak külön mondják neki szóljanak bele. A 18-20 éves korosztály több mint 2/3-a nincs tisztában a politikai helyzettel, nem tud önálló véleményt formálni, esetleg azt szajkózza amit valamelyik oldalon látott vagy otthon hallott. Nincs felvilágosítva, nincs tisztában semmivel.
Én 20 évesen rendszeresen megkapom hogy ne szóljak bele, inkább menjek tanulni ( néhány esetben pedig hogy ne a szüleim pénzén járjak egyetemre hanem inkább "húzzak dolgozni" ), majd a politikusok döntenek.
És csodálkoznak hogy a lakosság fele politikai analfabéta, vakon benyeli amit a hírportálokon / a tévében lát.
De miért nevelik azt az emberekbe hogy ne politizáljanak, az a képviselők dolga? Miért nem pont ellenkezőleg, már gimnáziumban elkezdik ( mondjuk kötelező hittan vagy 5 tesi helyett ) oktatni a politikát és a közgazdaságot, adózást, az ország működését ( mondjuk 10-11. osztályban ), hogy mire 18-19 évesen kikerül az ember az iskolából, tudja hogy mi van körülötte, tisztában legyen az ország helyzetével, tudjon felelős döntést hozni az életünk leginkább befolyásoló tényezőről, a politikáról?
#10 feltehetően nem tudod, mi a politika. És akik ezen összevesznek, azok se. Azt vajon tudod, hogy a politika életed része, sőt meghatározója, ezért ha nem ismered, olyan, mintha az őserdőben járkálnál, de fogalmad sincsen, mi az.
Ez az ország azért tart itt, mert a döntő többség nem tudja mi a politika, de használja, alakítani is próbálja, és néha, négy évenként ront is rajta hatalmasat.
De abban egyetértünk, hogy a tanulás fontos. Kár, hogy ezt is csak szavakban használja a többség.
Teljesen mindegy, hogy van anarchia, vagy sem. A kérdés az, ha politikával foglalkozni nem érdemes, akkor mit érdemes?
Az a vég kezdete, ah elmondjuk mit nem lehet. Az a felemelkedés kezdete, ha elmondjuk, mit lehet. Persze rögtön utána azt is el kell mondani, hogyan lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!