Az is politizálás ha nem politizálok, vagyis nem lehetséges nem politizálni? A hallgatás is kommunikáció és vélemény?
Ha valaki nem szavaz nem politizál nem szól hozzá politikai témákhoz és ha valaki rákérdez mi a véleménye erről vagy arról a pártról akkor közli nincs véleménye… akkor ez is politizálás?
Valahogy úgy hogy aki nem megy el szavazni az azzal szavaz és mondja el a véleményét a szavazás egészéről hogy nem mond semmit?
Magyarul akkor nem tudok nem politizálni? Ha véleményt mondok akkor az van, ha meg nem mondok akkor meg azzal mondok véleményt hogy nem mondok semmit?
Elvégre egy igen nem kérdésre se csak két válasz lehet hanem a harmadik is : leszarom?
Akarja ezt az embert miniszterelnöknek? Igen nem vagy leszarom csináljatok amit akartok mert tök mindegy ki van ott fenn úgyis egy tolvaj csak a színe pártja változik… akkor ez is politizálás?
Teljesen jó a kérdés.
És igen, nem tudsz nem politizálni, mert a nem direkt politizálással is egy politikailag értelmezhető véleményt fejezel ki.
Ugyanígy, kommunikáció-elmélet felől közelítve a kérdést, nem tudsz nem kommunikálni, hiszen a metakommunikáció szintjén akkor is kommunikálsz.
Még elméletibb síkról megközelítve a kérdést, a dolgok sosem csak úgy önmagában léteznek. Minden létező dolog egyben információt is hordoz saját magáról.
A politika az közéletet jelent magyarul.
Ha nem veszel részt a közéletben, akkor nem politizálsz.
A 2-es és 3-as nem érti a lényeget. (Nem csoda, mert ezt nem tanítják ott, ahol ezt alapból tanítani kéne.)
Ha valaki tagja egy társadalomnak, akkor része is azon társadalom közéletének. Akár megfogalmaz konkrét véleményt, akár nem.
Ha nem fogalmaz meg konkrét véleményt, azzal ő pontosan azt az álláspontot képviseli az adott társadalomban, hogy neki nincs önálló véleménye. Neki tökmindegy, a többiek döntsék el helyette. Ez azért egy nagyon markáns politikai vélemény.
Magyarországon ezen dőlnek el a választások már jó ideje, hogy a többség "nem politizál" és rábízza a kisebbségre, hogy ők kit választanak meg a többség helyett. Hát dehogynem politizálnak, csak áltatják magukat, hogy nem.
#4
"Ha valaki tagja egy társadalomnak, akkor része is azon társadalom közéletének. Akár megfogalmaz konkrét véleményt, akár nem. "
Az, hogy lehetőségem van alakítani az eseményeken, de én nem élek ezzel a jogommal, az kettőt jelenthet:
- érdektelenség: rátudom a többi választóra, mivel az eredmény engem teljesen hidegen hagy.
- tudatosan: direkt nem megyek el, egy esetleges érvénytelen szavazás érdekében, vagy úgymond ezzel is tiltakozok, hogy a felajánlott választási lehetőségek közül egyik sem felel meg számomra. Elsőnél nem politizálok, a másodiknál igen. Papíron ugyanaz lesz az eredménye, de teljesen más a jelentése.
"Neki tökmindegy, a többiek döntsék el helyette. Ez azért egy nagyon markáns politikai vélemény."
Ez nem pokitikai vélemény, erősnek meg főleg nem mondanám, ahogy fent is leírtam ez több ok miatt is lehet, a választások eredményét pedig csak akkor befolyásolja, ha esetleg sokan SZÁNDÉKOSAN nem mennek el szavazni, ezzel bolykottálva az eredményességét. Persze manapság már unalomból is lehet, hogy sokan otthon maradnak, hisz a nép véleménye semmit sem jelent (lásd kvóta/migráns szavazás), jó propagandával pedig az átlagot könnyű megvezetni (lásd kvóta/migráns szavazás). Az említett szavazáson is látszott, hogy nem a nép formált egy véleményt objektív információk alapján, hanem hónapokig tartó lejárató/hazudó/tisztességtelen kampányolás eredménye volt az eredmény, ami persze semmit sem jelentett.
"Magyarországon ezen dőlnek el a választások már jó ideje, hogy a többség "nem politizál" és rábízza a kisebbségre, hogy ők kit választanak meg a többség helyett. Hát dehogynem politizálnak, csak áltatják magukat, hogy nem."
Sajnos akik meg elmennek szavazni, a nagyrészük "törzsgyökeres" párthívő, nem a párt munkássága alapján szavaznak, hanem a képviselt(?) oldal alapján, így 15-30 év után is olyan dolgok döntenek egy szavazáson, aminek ma már semmilyen alapja nincs.
Ha úgy érzed, hogy a politikusok cserbenhagytak teljesen jogos és érthető, hogy nem politizálsz.
Az is érthető, hogy sosem érdekelt a politika és nem vagy hajlandó az agresszív és manipulatív provokációkra hallgatni és saját véleményed mellett kiállsz. Csak ettől pontosan célpontja leszel a magyar átlag politizálónak, aki szerint "ellensége vagy, ha nem vele vagy". Ez ellenben ne riasszon vissza, mert csak őket jellemzi a hozzáállásuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!