Miért akarnak forradalmat sokan Magyarországon és mi az oka, hogy gyakorlatilag, az utcákon, köztereken ennek nincs nyoma?
#4
Természetesen senki, hisz minden tökéletes, az ország maga a kánaán
Olyan sokan azért nem akarnak forradalmat, mert akkor már megtörtént volna. Aki akar, azért akarja, mert úgy látja, hogy hiába váltja le akárki is a Fideszt demokratikus úton, nem megy vele semmire, mert Orbán és csapata ragaszkodik a hatalomhoz és eddig is láttuk, hogy akár törvénytelen dolgokra is képesek, hogy hatalomban maradjanak. Ha leváltják őket, megmarad a pénzük, a kapcsolati tőkéjük, a pozícióba ültetett embereik, a felvásárolt média és minden eszközzel szabotálni fogják a következő kormányt (hazugságok, dezinformáció, rémhírkeltés, karaktergyilkosság, összeesküvés-elméletek, lásd Soros-terv), aki valószínűleg nem fog megbirkózni a feladatával, mert nincs felkészülve erre az ocsmány gerillaharcra. De ha forradalom tör ki, a hatalom mostani képviselőit jó eséllyel börtönbe zárják vagy felakasztják, vagyis végleg megakadályozzák, hogy visszakerüljenek a hatalomba és a forradalom figyelmeztető jel a többieknek is.
Az utcán pedig azért nincs jele ennek, mert még nem értük el azt a szintet, ami arra készteti az átlagembert, hogy felemelje a seggét. Majd ha olyan dolgok történnek, amik közvetlenül érintik, akkor kimegy az utcára és kaszát fog, de addig nem. A Fidesz pedig gondosan ügyel arra, hogy egy bizonyos határt ne lépjen túl. Egyszer persze hibázni fognak, ez törvényszerű és előbb-utóbb leváltják vagy kivégzik őket, de akár még két-három cikluson keresztül is maradhatnak.
1948 március 14-én estig az utcákon, közereken semmi nyoma nem volt annak, ami másnap lezajlott. És az egy nap múlva bekövetkező események elég hatásosak és látványosak voltak. Ez az oka annak, hogy nincs nyom ma.
Amúgy rossz a kérdés, nem arról van szó, hogy sokan forradalmat akarnak, hanem arról, hogy sokan rendszerváltozást akarnak. Mindezt a rendszert (alapokmányt, oktatáspolitikát, egészségügyi rendszert, hatósági gyakorlatot, pénzügyi tevékenységet, a kormány céljait és gyakorlatát, az intézményrendszer szerkezetét, stb.), ami ma van, egy másikkal felváltani. Ezt akarják sokan. És közülük néhányan, mikor végiggondolták, miképpen lehetséges ezt kivitelezni, rájöttek, hogy csak egyféleképpen. Forradalommal. Sokféle forradalom van, nem kell hozzá fegyver feltétlenül. Hiszen volt ipari forradalom is. A mostaninak, ami nélkül nem lehet rendszert változtatni, a lényege az, közös akarattal, de nem törvényesen, minden gazembert el kell számoltatni, a csalást, lopást, rablást visszafizettetni, új intézményrendszert létrehozni új módszerekkel és új vezetőkkel, majd mindezt az újat szabályosan és nem diktatórikusan törvénybe iktatni. Ez döntően elhatározás kérdése, nem véres cselekmények szükségessége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!