Magyarország, Románia, Bulgária és a Balti-államok egész területén miért ilyen alacsony a félretehető jövedelem?
A félretehető jövedelem térkép jobban mutatja valójában milyen egy átlag ember életszínvonala, mint a GDP/fő térkép, mert az utóbbi nem számol a helyi árakkal, ami a jövedelemből lejön.
Amint látható, egész Kelet-Európa nagyon gyenge (kivéve Pozsony régiót). Míg olyan ország mint Ausztria, egy az egyben jóléti például. De láthatóak a Nyugat-Európa országain belül is igen nagy eltérések.
Miért van az, hogy ennyire rosszul állunk? Miért csak annyit adnak a munkavállalónak, hogy éppen csak ne haljon éhen, de ne jusson másra pénze, csak megélhetésre?
Más országokban miért ilyen jó az átlag emberek élete is, meg csak akik milliárdosnak születtek?
Mert ezekben az országokban a legbirkábbak az emberek,és olyan pártot választanak meg,ami vagy a gazdagokat támogatja,vagy magas adókat vet ki.
Nem tüntetnek semmi ellen.
Honnan kezdjük a történelemleckét? :) Az, hogy most itt tartunk, sok évszázad történelmének köszönhető. Persze megfelelő vezetéssel lehetne sokkal jobb is, de nem véletlenül állunk hasonlóan, mint a régió többi országa.
De nézheted nagyobb távlatokban is, sokkal jobban állunk mint sok afrikai, ázsiai vagy amerikai ország.
#1
Tényleg rettenetes lehet az oktatás állapota ha ilyen hülyeségeket írkálsz. Vasfüggöny,Szovjetúnió mond neked valamit? utána kéne nézned milyen hatással volt ez a "keleti blokk" országaira
Én úgy tudom Észtország is a keleti blokkhoz tartozott.
Mégis majdnem 2-szer annyi az átlagbér ott ma,mint nálunk,és 15 éve még mögöttünk voltak.
Nem lehet mindent a múltra fogni.
Ma Németország Európa vezető gazdasága,felállt a Vh-k után.
Balti-államokon belül csak Litvánia az amely inkább hozzánk áll közel. Észtország mentalitásban inkább Finnország.
Bulgária és Románia akármit mutatnak a statisztikák, azért még bőven messze vannak Magyarországtól. Ne Erdélyből induljunk ki Románia esetében hanem a Román-alföldből ami a kevésbé fejlett része az országnak. Bulgária hiába fejlődik mégiscsak egy balkáni koszfészek (tengerparti üdülőtelepüléseket és néhány nagy várost leszámítva).
Ez a gazdasági fejlettségtől, termeléstől függ, amit a GDP/fő is jól mutat. A jövedelmek ezzel arányosak, a belinkelt ábra is elég jól korrerál ezzel.
Az árszínvonal pedig szintén függ a jövedelmektől, ezért a gazdagabb vidékeken drágább az élet. Az árszínvonal a földrajzi helyzettől is függ, periférikusabb területeken, ahova nehezebben jutnak el az áruk, szolgáltatások, nyilván magasabbak az árak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!