Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz mióta nem "polgári...

A Fidesz mióta nem "polgári jobboldali" párt? Mikor tért le erről az útról?

Figyelt kérdés
2017. okt. 3. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Amióta elkezdte növelni az állam szerepét a gazdaságban. Szerintem ez a magánnyugdíjpénztári rendszer megszüntetésével és a magánnyugdíjvagyon lenyúlásával kezdődött 2010-óta.
2017. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

2010-ig dumában nagyon pógári jobbódaliak vótak.

Aztán kormányra kerültek és elkezdtek mást csinálni, mint amit addig dumáltak. :D

2017. okt. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szóban többször is irányt váltottak, igazából a polgári-konzervatív-jobboldali irány az első Orbán-kormány idején dívott, és még pár évig utána.


Már ellenzékben elkezdték hangoztatni, hogy a néppárti vonal az új irány, tehát a középosztályról át kell helyezni a hangsúlyt a szélesebb tömegekre. Ez a néppárti-populista fordulat még az ellenzéki éveikben lezajlott (kb. azóta beszélnek jól hangzó hülyeségeket, a néphülyítés kategóriájában).

Tulajdonképpen ugyanarra jöttek rá, mint Gyurcsány, csak több eszük volt, minthogy ezt egy őszödi beszéd formájában el is mondják: hogy hülyíteni kell a népet ezerrel, és abból lesz szavazat (mindegy milyen áron, és mindegy, hogy érdemi kormányzás nélkül).

A néppárti fordulat valójában a populista fordulat jobban csengő fedőneve. Az a mechanizmus, ahogy álproblémák mentén hülyíteni lehet a népet fenyegetésekkel, félelemkeltéssel, vagy nevetséges ígérgetéssel. A valódi problémákat szőnyeg alá kell söpörni, és a széthulló egészségügyi rendszer, az oktatás, az infrastruktúra, az EU-s lélegeztetőgépen vegetáló gazdaság valós problémái helyett hogyan beszéljünk és népszavazzunk inkább 300 forintos vizitdíjról, 1200 menedékkérő ideiglenes elhelyezéséről, Soros György nemlétező tervéről, CEU-ról, Brüsszel megállításáról és ilyenekről.

Ez a néphülyítő populista fordulat valójában már 2010 előtt elkezdődött retorikai szinten.


2010 óta újabb irányt hirdettek "centrális erőtér", illetve "nemzeti együttműködés rendszere" néven, ami a törvényerőre és állami szintre emelt korrupció és kleptokrácia hangzatos álneve, mint tudjuk, és immár nemcsak elméleti-retorikai szinten létező fordulat, hanem nagyonis gyakorlati pálfordulás.


A polgári konzervativizmustól való elfordulás tehát több lépcsőben ment végbe a szavak szintjén, és 2010 óta gyakorlati szinten is. Való igaz, hogy a magánnyugdíj-megtakarítások eltulajdonítása ebben egy fontos mérföldkő, referenciapont. Az első gyakorlati intézkedés, amit egy középosztályra építő polgári-konzervatív jobboldali erő sosem lépne meg.

2017. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!