Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem féltek a fidesz kétharmadá...

Nem féltek a fidesz kétharmadától?

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 22:04
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:33:

Ne köcsögösködjél már. Jól tudom, mi az a diktatúra. És amit az mszp csinált az igenis diktaturikus volt.

Mindenhová a saját pártkádereit ültette.

Az ellenvéleményt nyílvánítóknak megmondta: el lehet menni.

Aki rosszat kiabált, azt bevitte a rendőrség.

2010. máj. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

"tegnap 18:30


Ha neked szétbarmolás, hogy valamit egyszerűsítenek és olcsóbbá tesznek, akkor igazad van."


Akkor leírom még egyszer:Az a szétbaromás,hogy úgy csinálják meg,hogy a kisebb pártoknak,civil szervezeteknek semmi esélyük ne legyen.Az arányosságot biztosító kompenzációs mandátumok számát nagyobb arányban csökkentik,mint az egyéni körzetes mandátumok számát,a győztes 50% feletti szavazatai még egyszer számítanak,és ha ez még nem volna elég,a kiosztásnál használt képletet( Sainte-Lagué) is úgy módosítják,hogy az első osztószámot megnövelik,tehát az első mandátum megszerzését megnehezítik!!!Bakker fogjátok már fel miről van szó!!!Arról van szó,hogy egy 50 000-es városban egy 10%-os támogatottságú szervezet egyetlen mandátumot sem fog szerezni!!!!És ez TŰRHETETLEN.

2010. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

ma 11:04


Nem tűrhetetlen.


A "kis párt" azt jelenti, hogy népszerűtlen párt. Ha pl. arányos a képviselet, akkor egy 2%-os párt bent van 2%-kal. Adott esetben előfordulhat, hogy egy másik pártnak mondjuk 49%-a van, őt zsarolja egy 2%-os párt, és így az egész országot egy 2%-os párt irányítja. Az mitől demokratikus? Kell egy észszerű kompromisszum. A képviseleti rendszer kialakításánál fontos, hogy a legnépszerűbb erők kormányozzanak, viszont ne legyen mindig koalíciós kényszer. A jelenlegi választási rendszer erre tökéletesen alkalmas. A mostani változtatások után el fognak tűnni a politikából a tényleges társadalmi támogatottsággal nem rendelkező médiapártok (mint pl. a 2010-es év vicce az MDF). Egyáltalán nem antidemokratikus, hogy az ilyen fölösleges zavaró tényezők eltűnnek. Ha meg egy párt vagy szervezet népszerű, akkor úgyis össze tudja gyűjteni az ajánlószelvényeket és úgyis bejut a képviseleti szervekbe. Érdekes, az LMP és a Jobbik pl. parlamenten kívülről jutott be. Nem nyivákoltak, hogy jaj de nehéz, hanem népszerűek voltak és bejutottak.

2010. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

"Ha pl. arányos a képviselet, akkor egy 2%-os párt bent van 2%-kal. "


Bejutási küszöb(4-5%)szerintem is elfogadható önkormányzati választáson is.De én 10 százalékos pártról beszéltem,te pedig jössz egy 2 százalékossal...


Igen,a Jobbik nem nyavalygott,mert most már (Véleményem szerint sajnos,de ez az én véleményem,nem tartozik a témához.)lassan nagypárt kezd lenni.


Az LMP az országgyűlési választáson is kezdeményte a küszöb 3%-ra való levitelét,és az önkormányzati választási törvényhez is adott be olyan módosítót,hogy 1;3;5;7 stb...osztószámokat használjanak az 1,5;3;5;7 stb...osztószámok helyett.Valamint,hogy legalább a győztesek 50% feletti szavazatait ne számolják kétszer.Utóbbit egyébként még fideszes képviselők közül is van,aki ellenzi...


A TELJESEN arányos rendszer szerintem sem jó olyan szempontból,amit te is írtál,de azért aki 5%-ot el tud érni az igenis legyen ott.A 10%-os meg aztán főleg.A 2%-nak szerintem sem szükséges.Az egyéni körzetek miatt így sincs messze teljes arányosság,főleg így,hogy még most azok arányát is növelik,de ez legyen már elég a stabilitáshoz,úgyhogy az 50%+ szabályt,és a másfeles első osztót aztán végképp vegyék ki!!!


Más probléma a Fidesz önkormányzati javaslatával:


4. § A 10 000 vagy ennél kevesebb lakosú település — egyéni listás választási rendszerben —

egy választókerületet alkot, amelyben a képvisel ők száma :

a) 100 lakosig 2 fő,

b) 1 000 lakosig 4 fő,

c) 5 000 lakosig 6 fő,

d) 10 000 lakosig 8 fő.


Na ebben például mi az észszerű?Bakker miért nem páratlan számok vannak,ahogy eddig is volt,hogy ne legyen szavaztegyenlőség?Aki ezt értelmesen megindokolja nekem,azt meghívom egy sörre...

2010. máj. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

"Bakker miért nem páratlan számok vannak,ahogy eddig is volt,hogy ne legyen szavaztegyenlőség?"


A polgármester szavazata megoldja a szavazategyenlőséget.

2010. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!