Miért jöttek a magyarok a Kárpát-medencébe?
Mi volt az okuk, hogy pont ide jöttek?
Avagy létezett-e, egyáltalán, Magna Hungaria, Levédia és Etelköz?
"A magyar nyelv nem türk." - A magyar nyelvre vonatkozóan ez csak nézőpont kérdése.
(Semmi bajom a finnugor nyelvrokonsággal. Vallom, és nem tagadom.)
Pont, hogy a magyar nyelv az amelyik pont annyira türk mint amennyire finnugor, ebből következik, hogyha az avarok türk nyelvűek voltak, nem sok nyelvi akadály lehetett a már itt élő türkös nyelvű népesség és az Árpáddal bejövő népesség között összeolvadási jelenség szempontjából még ha a bejövők nyelvét napjainkban a finnugor nyelvcsaládba osztályozzuk is. Ember legyen a talpán aki ilyen távlatból megmondja, rekonstruálja, hogy hogyan nézett ki Álmos-Árpád bejövő népének a nyelve.
Bíborban született Konstantin értekezése, Álmos-Árpád népérő, avagy „A turkok népéről és az honnan vezeti le eredetét."
Tovább:
Az első görök feljegyzések az 830-as évek eseményeinél ungroi (ungrok), unnoi (hunok)és turkoi (türkök) néven említik a magyarokat, majd általánossá vált a türk név használata. Még a XI. században is Magyarország neve így látható a Szent Koronán görög írással:„Geiza Turkia hívő királya."
A 870-es évekre vonatkozó, első arab feljegyzés is ilyen elnevezést használ: .. ."a magyar pedig a turkok egyik fajtája."
Bíborban született Konstantin római (bizánci) császár a nála járt magyar főemberektől értesült arról, hogy a magyarok egyik csoportja, mely a Kaukázus vidékére költözött„rendíthetetlen szabíroknak" nevezték.
A szlávok, az egykori onogurok helyére, a Don-vidéki Levédiába vándoroltak a magyarok, ongri, ungri néven emlegették őseinket. Az ő elnevezésüket vették át a nyugati krónikaírók.- Francia földön állott Szt. Bertin kolostor évkönyvében:
Hinkmar reimsi érsek jegyezte fel az 862-es évhez: ..."korábban ismeretlen ellenségek...., akiket ungrinak (magyaroknak)neveznek"..., pusztítanak. A német földön levő fuldai kolostor évkönyvében 894-ben azt olvashatjuk: ...."megjelentek a magyaroknak nevezett avarok." Renginó prűmi apát a szkítáktól származóknak írja a magyarokat, s a 889-es éveseményeinek leírásában a magyarok „féktelenségét" emeli ki. Widukind, a vesztfáliaiCorvey-kolostor szerzetese a X. században olyan avaroknak tartja őseinket, „akiket most magyaroknak neveznek". A magyar nevet a latin nyelvű szövegekben - ungri, hungri, hungari- alakban találjuk.
A XI. századi Nesztor-féle orosz évkönyvben fekete és fehér ungorokról ír, akik közül,csak a fekete ungorok azonosíthatók a magyarokkal. - Így lettünk a krónikások szerint eleinte az avarokkal, majd a honokkal azonosak.
A tiszabezdédi tarsolylemez egyetlentárgyba sűrítve mutatja be népünk múltjának, műveltségének eredetét,sokszínűségét, - a pálmafacsokor a jellegzetes sztyeppi „életfát" mintázza, fölötte a kiszélesedő szárú görög kereszt Bizáncra utal, - oldalt, a két fantasztikusállat az iráni művészet felé mutat.
Az orosz őskrónika („Nesztor") megemlékezik a magyarok kétszeri honfoglalásáról:- Először jöttek fehér ugrok, - az avarok idejében, - azután a fekete ugrok - Oleg idejében. Metód legendában, a 880-as évek elején írták: „Metód püspököt utazásai során... megérkezve a Duna tájékára, egy magyar király látni akarta őt. Egyesek azt mondtak,hogy ezt nem élik túl kínszenvedés nélkül, ő elment hozzá." A magyar „király" pedig, mint fő főpapot illik, tisztelettel, ünnepélyesen és örömmel fogadta. Beszélgetve vele, ahogy ilyen méltóságú emberekkel illik beszélgetni, megölelvén, megcsókolván őt, és megajándékozván értékes ajándékokkal, elbocsátotta ezekkel a szavakkal: ..."tisztelendőatyám, okvetlenül emlékezzél meg rólam szent imáidban." Ez a „magyar király" nemcsak a nemzetközi illendőséggel volt tisztában, hanem jól kellett ismernie is a kereszténységet is.
A nyugati források nagyrészt ellenséget láttak a magyarokban és a mendemondákat is igazságként jegyezték fel. A nyugati források elsősorban a honfoglalást követő kalandozó hadjáratokról szóltak.
Al-Dzsajháni a következőt írta a magyarokról(a IX. század első felében):
„A magyarok a türkök egy fajtája (...)”
"Pont, hogy a magyar nyelv az amelyik pont annyira türk mint amennyire finnugor, ebből következik, hogyha az avarok türk nyelvűek voltak, nem sok nyelvi akadály lehetett a már itt élő türkös nyelvű népesség és az Árpáddal bejövő népesség között összeolvadási jelenség szempontjából még ha a bejövők nyelvét napjainkban a finnugor nyelvcsaládba osztályozzuk is. Ember legyen a talpán aki ilyen távlatból megmondja, rekonstruálja, hogy hogyan nézett ki Álmos-Árpád bejövő népének a nyelve. "
Hát konkrétan nagyon hasonló lehetett pl ehhez:
200 év alatt nem változik sokat a nyelv. Te is simán el tudod olvasni a 19. századi magyar nyelvű szövegeket.
Az avarok és magyarok közt azért nem volt nyelvi akadály mert a magyarok jelentős része valószínűleg török nyelven is beszélt, mint ahogy ma a népesség jó része beszél angolul, így megértették egymást, de kizárt hogy a magyar nyelv használatával a Honfoglalók bármilyen türk nyelvet megértettek, ez nonszensz. A magyar és a türk nyelvek közt óriási a különbség, a szavaink 97%-a (igen hasra ütöttem és mondtam egy számot) totál különböző, se a finnt, se törököt nem értjük meg.
Az hogy a magyarokat türköknek írják le, azért nem bizonyíték mert a sztyeppei magyarokat akkoriban jelentős török hatás érte, török írás rendszerünk volt (rovásírás) és kulturálisan tényleg nem sok különbség volt köztünk és a türkök közt. Ahhoz tudnám ezt hasonlítani mintha Nagy Britanniából jönnének ide turisták és te az összeset angol-szásznak néznéd, pedig a skótok, irek, welsziek nem angolszászok hanem kelták, ami egy totál különböző népcsoport de mivel ezek beszélnek angolul, angol kultúrájuk is van, ezért nem tudnál köztük különbséget tenni és egy kalap alá vennéd őket. Szinte egészen bizonyos hogy a sztyeppei magyarok vezetői rétege folyékonyan beszélt török nyelven (talán magyarul nem is tudtak, van ilyen elmélet), szóval ezek elmennek a görög császárhoz, vagy hozzájuk jönnek idegen földről követek és azt látják hogy ezek pont úgy élnek mint a türkök, pont úgy írnak, pont úgy beszélnek, na akkor ezek a magyarok biztos türkök, csakhát ez nem ilyen egyszerű. Azért kell az ilyen forrásokat óvatosan kezelni. A szlávok, főleg az oroszok egyébként ugoroknak írtak le minket, de volt aki szkítának stb, itt elolvashatod az összes forrást:
mek.oszk.hu/12200/12246/12246.doc
Ebből látszik az hogy az európaiaknak fingjuk se volt a sztyeppei népekről és semmilyen pontos meghatározási módszer nem állt a rendelkezésükre.
Bizánc azért elég jól értesült volt abban az időben, nem hiszem, hogy nagyot hibáztak volna, hogy türk népeknek nevezték őseinket.
"200 év alatt nem változik sokat a nyelv."-ezt a kijelentésed mire alapozod?
"Bizánc azért elég jól értesült volt abban az időben, nem hiszem, hogy nagyot hibáztak volna, hogy türk népeknek nevezték őseinket. "
Mire alapozod hogy jól értesültek voltak? A magyarok nem voltak türkök, és az oroszok sokkal közelebb éltek hozzánk (a szomszédunkban) és egyszer se hívtak minket türknek.
""200 év alatt nem változik sokat a nyelv."-ezt a kijelentésed mire alapozod?"
Pl arra hogy ezt a szöveget 200 éve írták és simán el tudod olvasni:
Mire alapozod hogy jól értesültek voltak?
Mert Bizáncnak volt a legjobb és legkiterjedtebb, hírszerző hálózata a korban, már csak a területi nagyságából kifolyólag is jó hírszerző hálózatuk kellet, hogy legyen ha működtetni akartak egy ekkora birodalmat. Azon felül pedig nagyon pontosan kellet értesülni kik és mik vannak a birodalom környékén.
"már csak a területi nagyságából kifolyólag is jó hírszerző hálózatuk kellet, hogy legyen ha működtetni akartak egy ekkora birodalmat. Azon felül pedig nagyon pontosan kellet értesülni kik és mik vannak a birodalom környékén."
Ez igaz volt az akkori oroszokra is, meg kb minden más népre. A Bizánci Birodalom meg nem volt határos a sztyeppei világgal akkoriban. Ütközőállamként ott volt köztük Bulgária, észak keleten meg Perzsia.
A tatárlaki leletek alapján a Kárpát medencében már 7000 éve magyar írásbeliség van.
Mario Alinei olasz nyelvész szerint van az 20 000 év is.
A Kárpát medencéből több kirajzás és különböző hullámokban valo visszatérés történt...
"A tatárlaki leletek alapján a Kárpát medencében már 7000 éve magyar írásbeliség van. "
Az tatárlakai és semmi köze a magyar nyelvhez. A jelek alapján mezopotámiai eredetű ékírás van rajta.
#29 "Az tatárlakai és semmi köze a magyar nyelvhez. A jelek alapján mezopotámiai eredetű ékírás van rajta. "
Pedig a székely-magyar rovásírásból levezethető a tatárlaki lemezek üzenete. Ráadásul egyre több bizonyíték van a szumír-magyar nyelvrokonségot illetően.
Itt van egy szerintem kielégítő magyarázat:
https://www.youtube.com/watch?v=_rGqrcHlSYY
Ha kevés időd van, akkor a 15. perctől figyeld, kb 3 perc alatt elmondja, hogy a Párizsi szumerológiai kongresszuson elfogadták a magyar és a szumír nyelv rokonságát... De az egész előadás érdekes, alapos bizonyítékokkal szolgál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!