Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért ilyen...

Magyarország miért ilyen szegény állam?

Figyelt kérdés

Mióta vagyunk lemaradva a nyugattól?

Fel tudunk e valaha is zárkózni?



2017. szept. 10. 12:35
1 2
 11/20 Alain Delon ***** válasza:
41%
Szegény? Akkor miből telik arra sok felesleges marhaságra, amire G. Orbán szórja a pénzt?
2017. szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Duenna ***** válasza:
100%
Azért, mert egyrészt a munkabérünk túl alacsony, pedig óraszámban és termelékenységben sokkal többet dolgozunk, mint a nyugatiak, mégsem vagyunk megfizetve. Soha nem fogunk felzárkózni a nyugathoz, mert éppen az alacsony munkabérért jönnek ide a nyugatiak befektetni szalagmunkán végezhető, és alkatrész összeszerelő gyárakat. Másrészt éppen ők azok a multik, akik kiviszik az országból az itt megtermelt pénzt, kamat és profit formájában, tehát hiába dolgoztatják a magyart Magyarországon, az ebből keletkező hasznot, a profitot, a tulajdonos nem itt forgatja vissza, hanem kiviszi, tehát ezzel a pénzzel is kevesebb marad bent az országban. Ebből következik, minél több külföldi fektet be Magyarországra, annál több pénzt visznek ki az országból. Ezért sajnos, elmondhatjuk, hogy a magyar gazdaságpolitika szerkezete nem jó. Az ideális az lenne, ha mi, magyarok, minél többen lennénk saját magunk befektetői, azaz, minél többen lennénk magyar vállalkozók, akkor a megtermelt javak és pénzek itt maradnának az országban, itt forogna vissza a pénz, ami többletpénzt jelentene az országnak, és attól csak gazdagodnánk.
2017. szept. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%

"Azért szegény Magyarország, mert sohasem voltak gyarmatai.

Nem."


Mert Szlovéniának, Finnországnak, Norvégiának, Svájcnak, Dél-Koreának, Kanadának, Ausztráliának, Új-Zélandnak és Szingapúrnak aztán rengeteg gyarmata volt........

2017. szept. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

Feltehetően nem azt kérdezted, amire kíváncsi volnál.

Magyarország, ha összevetjük a (nyugat)európai államok berendezkedésével, polgárai vagyonával, lehetőségeivel otthon és külföldön, akkor a hátsó régióban tartózkodik. Nagyon hátsóban. Nemcsak vagyon vonatkozásában, az öntudatban, a megalázottságban, a műveltség terén és sok másban. Ha az összehasonlításba belevesszük egész Európát (a keleti felét is), valamivel előbbre kerülünk, de nem sokkal.


Miért és mióta? Nagyon régóta, a középkor óta. Az Anjouk utáni örökösödési zűrzavarban a német Zsigmondhoz került a hatalom, neki - bárt itt (is) király volt - nem mi voltunk fontosak. Aztán jött a török kor. Nemcsak elszegényedés, de kipusztulás is. Utána a Habsburg kor következett. Magyar önállóság semmi. A magyar vezetés (arisztokrácia) a saját vagyonosodásával volt elfoglalva, az ország nem érdekelte. Az első világháború után megcsonkítottak, következett 20 év bosszúlihegés erő nélkül. Utána következett a szovjet gyarmati lét (csak másképp hívták).

1990-ben mégsem a legnagyobb hátránnyal indultunk, ami a lehetőségeinket illeti. Csak éppen nem tudtunk élni vele, mert nem tudtuk mi az új rendszer működési módja. Ami ebben új volt, a kifosztottság most már kívülről és belülről érkezett, csak lényegesen különböző módon. Ennek a népnek soha nem volt módja öntudatot, méltóságteljes viselkedést tanulnia (mert ezt tanulni kell, mind ezt tette, csak sok ideje volt rá, továbbá akarta tudni).


Fel tudunk zárkózni? Igen, de nem most. Most nincs "helyzet". Most még továbbra is a kifosztást jónak tartjuk, mert nem tudjuk, mi az. A bőrünkön érezzük, jajgatunk tőle, de nem tudjuk értelmesen megfogalmazni a bajunkat. Még kevésbé tudjuk, hogyan lehet kikerülni belőle. Hangzatos szavak vannak. Csak nem működnek. A felzárkózástól nem vagyunk eltiltva. De egyelőre nem akarjuk, nem tudjuk, nem gondolkodunk raja (értelmesen), helyette egymásra acsarkodunk. Talán a következő 100 évben adódik lehetőség. Mostanában nem. Persze a jövő soha nem számítható ki pontosan. Akár holnap is történhet valami. Csak kicsi az esélye.

De akár történik, akár nem, a felzárkózás mindenképpen hosszú, keserves és munkaigényes, sok türelmet igénylő folyamat lesz, amit bármikor ismét könnyű elcseszni. Az például biztos, hogy amíg ezt nem érti meg a többség, előbbre nem lépünk.

2017. szept. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%

"Mert Szlovéniának, Finnországnak, Norvégiának, Svájcnak, Dél-Koreának, Kanadának, Ausztráliának, Új-Zélandnak és Szingapúrnak aztán rengeteg gyarmata volt......"


Szlovénia - Kis ország, gazdag telekszomszédokkal. Viszonylag kevés beruházással volt elérhető nagy haszon.

Finnország - Nagyon komolyan vették a magántulajdont, úgy építették a gazdaságukat, hogy azzal ne szoruljanak ki a finnek a gazdasági növekedés oltárán. (Ez a lényeg.) Ezen felül iszonyú komoly poroszos oktatást kapott minden finn gyerek. Mostanában puhították csak fel, és látszik is ahogy süllyed egyik generáció a másik után.

Norvégia - az az állam, amelyik egyszerre rendelkezett az előző században rengeteg energiával (fjordok, vízenergia), és rengeteg vasérccel. Erre még rájöttek a modern kori kőolaj készletek is.

Svájc - Középkor óta fontos vagyonfelhalmozó állam.

D. Korea, Szingapúr - egész már kultúra, hagyjuk

Ausztrália, Új-Zéland - rengeteg nyersanyag, rengeteg energiaforrás kevés emberre, Ú-Z. ezen felül még offshore paradicsom is


Nehogy már azt higgyük, hogy ezek az országok egyedül a szorgalmuk, kitartásuk és főleg liberalizmusuk által váltak gazdaggá. Sőt. Ami azt illeti a legjobb döntéseik pont, hogy nem liberálisok voltak.


És amúgy velünk szemben minddel kapcsolatban közös, hogy a statisztikájukat nem rontja le a lakosság 1/8-ára tehető gypsy népesség, akik itt egy kis fejlődő országbeli állapotot tükröznek európa közepén.

2017. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
28%

15-ös


Nem kifogásokat kell keresni, hanem példákat.

Amint szépen leírtad, ezek az országok többé kevésbé a hatalmas semmiből gazdagodtak meg. Talán ideje példát vennünk róluk, nem pedig kifogásokat keresni az inkompetenciánkra.

2017. szept. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
87%

nem tudom ez neked honnan jött le

ezeknek az országoknak a geopolitikai helyzetükből adódott a szerencséjük, és bizony nem kevés disznóság elkövetéséből

2017. szept. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
77%

Jól írja a 16-os! Nem kifogásokat kell keresnünk, KERESNIE!

HANEM, VÉGRE NEKI KÉNE ÁLLNIA:MEGTANULNIA HAZÁJA TÖRTÉNELMÉT, UTÁNA NÉZNI A KÖZGAZDASÁG ALAPVETŐ ÖSSZEFÜGGÉSEINEK, ÉS MIHAMARABB NEKIÁLLNI DOLGOZNI!!!

2017. szept. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hülye kérdés.
2019. máj. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Attólk függ, kihez-mihez képest szegény. Mi a first world-höz tartozunk, Csád a third world-höz.
2020. szept. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!