Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbikot melyik jobboldali...

A Jobbikot melyik jobboldali kategóriába tennéd?

Figyelt kérdés

-"apostoli" Nagy-Magyarországi konzervativizmus

-horthyzmus

-nyilas-szélsőjobb


(A kérdés nem provokációból íródott, csak egyeztetés céljából; a válasz után indoklást is kérek)


2010. máj. 26. 14:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%

A kérdésedre válaszolva: egyikbe sem.

Vizsgáljuk meg alaposabban

Gazdaság: Minden, csak nem jobboldali, sőt, bizonyos elemekben nekem a legdurvább vulgármarxizmus jutott eszembe, legfeljebb akkora a különbség, hogy a munkásosztály helyére népet/nemzetet írtak. Ez egy erősen balos program

Ideológia: Antiliberális, kapitalizmus és globalizációellenes, nacionalista, és szakrális téren valamiféle újpogány katyvasz, ahol megfér egymás mellett a kereszt, és a sámándob. Még csak nem is nevezném őket igazi konzervatívoknak, mert csak egyes kérdésekben gondolják úgy, hogy a fontolva haladás, vagy a teljes tiltás a jó, a többiben radikális változást akarnak.

Összességében, ha nagyon kategorizálnom kellene, akkor a jobbik egy nacionalista, baloldali párt, kicsit olyan, mint amik az amerikai kontinensen vannak.

2010. máj. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
25%
Egyértelműen Nyilas-szélsőjobb
2010. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
19%
nyilas-szélsőjobb (de ez még gyenge jelző rájuk nézve!)
2010. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem meghatározható
2010. máj. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
tudom én, de melyiket látod a legerősebbnek?
2010. máj. 26. 14:37
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

A hungaristák nem kedvelik őket, mivel nemzeti radikálisok, és szerintem is azok.


Srácok, tévedtek. 1945-ben megszűnt a Nyilaskeresztes Párt. -.-'

2010. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
25%
Nyilas- szélsőjobb
2010. máj. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem szélsőjobbfasisztaneonácihungaristaszélsőségesfujfujnácik...
2010. máj. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Egy ember indokolt részletesen... (köszönöm neki)

Indokolnátok?

2010. máj. 26. 14:43
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

""apostoli" Nagy-Magyarországi konzervativizmus "

Én ide sorolnám őket. Nyilas-szélsőjobb semmiképp sem, hiába írták itt páran, mert 1) a szélsőjobbosok nem szeretik őket, 2) a nyilasok egy az egyben a németektől függtek, őket pártolták, és a Jobbikban ez nincs meg 3) a nyilasok tényleg irtani akarták azokat, akik velük nem értenek egyet, a Jobbikra ez sem jellemző. A Horthy-s példa sem igazán találó, mert az ő céljuk a teljes területi revízió volt, a Jobbik inkább etnikai revíziót, illetve autonómiát szeretne. Marad az első, és számomra összejön a "sámánhit" és a kereszténység, ugyanis mi eleve úgy jöttünk be ide, hogy egy bizonyos fokú monoteizmus volt ránk jellemző, és ezt sosem vetkőztük le teljesen. Ezért ajánlották fel ezt az országot Szűz Máriának, egyfajta Ősanya jelképként. Szépen összekevertük a kettőt.

2010. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!