Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Medgyessy alatt majdnem...

A Medgyessy alatt majdnem államcsőd lett fideszesek által terjesztett mítosz honnan származik, ki kezdte el nyomni?

Figyelt kérdés

Néha látni kérdezőknél, válaszolóknál ezt, hogy Medgyessy majdnem államcsődbe vitte az országot.

Ez a jobbára fideszes hazugság honnan jött, vagy ki indította el?

Aki emlékszik a 2002-2004 közötti időszakra sok minden volt csak nem államcsőd közeli állapot. Tehát alapja nincsen ennek a történetnek. Igaz, hogy nagy osztogatás volt, ami miatt nőtt az államadósság, de közel se olyan szintre, ami miatt államcsődről beszélhetnénk, az ország végig finanszírozható volt, költségvetési hiány se szállt el, csak a gazdasági világválság miatt kerültünk államcsődhöz közel.


2017. aug. 31. 22:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
33%

"Néha látni kérdezőknél, válaszolóknál ezt, hogy Medgyessy majdnem államcsődbe vitte az országot.

Ez a jobbára fideszes hazugság honnan jött, vagy ki indította el? "


Kicsi csillagom, te EZT kérdezted. Erre belinkelten neked SZÁMODRA adekvát forrásokat, amelyek bemutatják, hogy 1. valóban a Medgyessy-kormány vitte majdnem csődbe az országot, miután ők gyengítették meg annyira, hogy a világválságban sokkal sebezhetőbbek voltunk, 2. NEM fideszes mítosz, hanem széleskörű egyetértés van ebben a kérdésben. Ha még mindig nem érted, hogy miért hülyeség az egész kérdésed úgy, ahogy van, akkor reménytelenül idióta vagy, fölösleges több időt pazarolni rád. A többi marhaságodra meg válaszolni sem érdemes.:-)

2017. szept. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Jó, tehát te is leismered, hogy a Medgyessy-kormány idején NEM VOLT ÁLLAMCSŐD KÖZELI HELYZET, köszönöm szépen, ezt akartam hallani nem pont egy masszív fideszestől, de így még jobb. :-D Mostmár ebben egyetértünk, akkor válaszolj kérlek a kérdésemre is!


Szerinted ki indította el ezt a hazugságot? Mármint, hogy 2002-2004 között államcsőd közeli helyzetben lett volna az ország.

2017. szept. 1. 00:31
 13/27 anonim ***** válasza:
34%
Nem mindegy mikor jött el a baj? Az ok ugyan az Medgyessy osztogatása. Annál nagyobb hazugság amit írsz hogy a gazdasági válság miatt lett akkora baj nem nagyon van. Meg hogy az miatt kellett az Imf kölcsön. Hát a te logikád alapján akkor a gazdasági válság miatt a világ összes országának Imf hitelt kellett volna felvenni. De nem kellett csak azoknak akiknek olyan felelőtlen vezetése volt hogy fedezet nélkül osztogatott 50%-os béremeléseket. Aztán elszált az államháztartási hiány
2017. szept. 1. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%

"fedezet nélkül osztogatott 50%-os béremeléseket. Aztán elszált az államháztartási hiány"


Szálljatok már le erről az 50%-os közalkalmazotti béremelésről. Ebben amúgy tetszik vagy se igaza van a kérdezőnek, úgy kezelik sokan az az egyszeri béremelést mint pénzszórást. Csak nem teszitek hozzá, hogy a Fidesz is megszavazta! Ha emiatt lett majdnem államcsőd, akkor éppúgy Viktorék felelőssége is.

Én is tapasztaltam, hogy páran már a Medgyessy érához kötik az államcsődöt ami nagyon nagy mellélövés.

az utált Gyurcsányféle megszorítások épp amiatt voltak, ami miatt meg a jobberek tiltakoztak, meg vonulgattak, hogy újra egyensúlyban legyen az ország költségvetése meg csökkenjen az államadósság.

Kicsit azt érzem nektek az a bajotok a baloldallal mint viccben, hogy ha van sapkája az a baj, ha nincs az.

2017. szept. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
43%
Miért kellene leszállni róla ? Fáj az igazság?. Fedezet nélkül osztogatni ekkora pénzeket a felelőtlenséget és hozzá nem értést bizonyítja. Az hogy neked nem tetszik senkit se érdekel.
2017. szept. 1. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

A közalkalmazottak fizetésemelése nem sorolható felelőtlen osztogatások közé. Ha az nem történik meg, akkor a gyakorlott közalkalmazottak bizony tömegesen elmennek a versenyszférába, vagy külföldre, ha úgy tetszik. Medgyessy megelőzte azt a bajt, amit Orbán most sem ismer fel, és azt hiszi, hogy a következményeket (nincs elég orvos, nővér Magyarországon az állami egészségügyben) szőnyeg alá sepréssel meg lehet oldani.


Tehát gyengébbek kedvéért ismétlem: ez nem felelőtlen osztogatás, hanem szükséges befektetés. Nem mellesleg ennek van a gazdaságélénkítő hatása is (növekszik a fizetőképes kereslet).

Felelőtlen osztogatás a 13. havi nyugdíj mondható, ha már keresünk erre példát, de a Fidesz ezt is megszavazta, mint ahogy az összes kiadást növelő és bevételt csökkentő intézkedést; egyedül az MDF ellenezte. Egyébként még így is azt mondom, hogy a nyugdíjkiadások emelése egy baromi fontos dolog volt, csak azt nem így kellett volna szétosztani, hanem úgy, hogy a kisnyugdíjasoknak. De ez az egész most egy mellékszál a kérdésünkben.


Medgyessy kormány alatt számos fejlesztés is volt, rengeteg autópálya, szinte az egész budapesti közútfelújítási program két év alatt (addig a kátyúk városa voltunk, már a kátyú is kátyús volt), hidak stb.

Ezek rövidtávon nagy kiadásnak tűnnek, viszont hosszútávú értéket teremtenek, és semmiképpen nem mondhatóak felelőtlen beruházásnak (hacsak az egyik főút nem csak egy politikus villájához vezet (remélem, kapcsoltok, hanem akkor az súlyos szelektív memóriára vagy tájékozottsági zavarra utal.)


Felelőtlenségnek azért sem nevezhető, mert bár a nagyon megterhelte a költségvetést, sőt egy pályáról volt egy koránt sem drasztikus irányváltás, azért jócskán volt mozgástér. Értsd: ha Gipsz Jakabnak van egy értékes befektetési ingatlanja, és keres 150 ezret egy hónapban, kiadása 140 ezer, akkor azért megengedheti magának, hogy hitelre vegyen egy olcsó haszongépjárművet. Ha valakinek nincs tartaléka, akkor nem teheti ezt meg.


Nem racionális dolog azért Medgyessyt hibáztatni, mert nem nem tudta, hogy 2008-ban lesz egy gazdasági világválság. Mások se nagyon tudták. Ha te tudnád a lottószámokat egy hétre előre, akkor tuti, hogy lottóznál egy szelvénnyel, és nem játszanál vesztes számokat, hanem csak nyerteseket. Ha tudnád, hogy egy év múlva súlyos élelmiszerválság lesz világszerte, akkor már most tartalékolnál. De ha egy élelmiszer hiány után bolond az, aki szemrehányást tesz a "szüleinek", hogy milyen felelőtlenek voltatok, hogy amikor még bőség volt, és jele sem volt a hiánynak, nem vettetek potom pénzért 30 tonna lisztet stb.

2017. szept. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
47%
Csak tudod persze nem lehet előre látni egy válságot de a környező országok közül minket érintett legjobban. Nekünk kellett Imf kölcsönért kuncsorogni. Más országok akik nem voltak ilyen felelőtlenek hogy fedezetlenül hoztak jóléti intézkedéseket azokat nem érintett ilyen mértékben a válság se.
2017. szept. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%

# 18/18 Időpont ma 07:25


Úgy nehéz válságot kezelni, hogy viktor minden itézkedésnek keresztbe tett, meg szította a népharagot még tovább :-)


Most ezerszer durvább lopások és elvonások vannak, mint amit akár Bokros csinált, mégis kussoltok.

2017. szept. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

2002-ben egy nagyon érdekes közhangulat volt az országban.

A győztes Mszp veszteshez méltóan meghúzta magát, míg a vesztes Fidesz, mint egy győztes terpeszkedett az országban. (A közvélemény kutatásokban az emberek a Fidesz hitték győztesnek)


A Fideszesek kokárdát viselve fejezték ki hogy nagyobb magyarok a baloldaliaknál - lényegében egy kirekesztéssel.

Emlékezzünk a TF-es beszédére Orbánnak 2. forduló előtt.

Ott gyakorlatilag megfélemlítette a baloldalt. Feldűhítve a sajátjait, és majdnem megfordítva a választásokat.

És hatott!


Emlékszünk még arra hogy Orbán azt fröcsögte hogy az agyon dotált gázárakat az Mszp meg akarja emelni?


És hogy a milliomosoknak szánt rendkívül kedvező lakástámogatási rendszer el akarja venni az Mszp?


Vagy a 100 milliókból - más lepusztult múzeumokkal szemben létrehozott Terror Házát meg akarja szüntetni?


Medgyessy sajnos nem volt egy keménykezű pénzügyér, inkább az, aki a jóléti rendszerváltás programját 100 napban komolyan meg akarja csinálni. De közben a Fidesz választási költségvetéséhez sem mert nyúlni.


Ezzel akarta elcsendesíteni a háborgó jobboldali tömegeket akiket Orbán felhergelt hogy csalással szerezte meg a baloldal a hatalmat.

Ennek következménye volt az a nagymérvű régi szoci reflex alapján történő osztogatás, amire én is azt mondom meggyengítette az országot.


Persze erre a Fidesz nem felelősen viselkedett hogy kérem tessék abbahagyni ezt, mert feléljük a tartalékokat.

Hanem még tovább ment fűt fát igérgetett. Még nagyobb költésre hajtva ezzel a koalíciót. Pl. 13. havi nyugdíj után 14. havit is ígért Orbán.


Ne felejtsük el ez a polgári körös utcai politizálás időszaka, hídlezárással és parlament előtti kiszorítással. Amit rögtön brutális rendőrattaknak írt a Magyar Nemzet. És nem 2006-ról beszélek!!!


Mire lecsendesültek az indulatok túl voltunk a második 100 napos programon is.

Medgyessy nem volt egy vezető személyiség, a hangjában rejlő hallható remegés izgalom bizonytalanságot sugárzott. Elszólásait mint aranyköpéseket most is olvashatod a neten.

Már voltak kormányzása végén is megszorítások igaz enyhék.

Aztán lényegében megpuccsolták mivel a nagy öregek +Szdsz nem látták bizonyítva hogy 2006 nyerhető lesz vele.


Erre ült rá Gyurcsány és került hatalomra lényegében leváltott sportminiszterként.

De neki már lényegében kényszerpálya maradt és 1,5 év a választásokig.

2017. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
22%

Már 2003-ban jelezte az IMF, hogy kőkemény megszorításokra van szükség, meg is történt aztán egy 80 milliárdos költségvetési "kiigazítás." Ha jól emlékszem, Medgyessy volt a kormányfő.:-)


" "Bár nagy a csábítás annak feltételezésére, hogy (...) a folyó fizetésimérleg-hiány kedvező feltételekkel finanszírozható, nem szabad elfelejteni, hogy a piaci várakozások képesek hirtelen megváltozni" - áll a 2003 februárjában kelt országjelentésben. A valutaalap a 2002-es év súlyos költségvetési nagyvonalúsága miatt ekkor tette először szóvá, hogy Magyarország figyelmen kívül hagyja az adósságállomány finanszírozási kockázatait. Ezt aztán minden évben megismételte, és csak a szerencsénken múlt, hogy a kedvező pénzpiaci környezet éveken át biztosította az állandósult ikerdeficit (a folyó költségvetési és a fizetésimérleg-hiány) finanszírozását - persze egyre növekvő kockázati felárral. Régióbeli társaink ráadásul sorra húztak el mellettünk, miközben a Medgyessy-, majd az első Gyurcsány-kormány felelőtlen költségvetési politikája, a meghozott és meg nem hozott intézkedések rontották a versenyképességünket. Az IMF a 2004-ről szóló beszámolójában figyelmeztetett a lakossági (fedezetlen) devizahitelek elterjedésének kockázataira is."


[link]


A béremelésnek kb. 1, azaz EGY évig örülhettek az érintettek, mert a fedezet nélküli felelőtlen osztogatás miatt elszállt az infláció, és reálértéken kevesebbet vittek haza, mint az emelés előtt.:-) Az útépítés és fejlesztések kapcsán érdeklődve várom a listát, konkrétan mely autópályák, gyorsforgalmi utak hány km-es szakasza épült meg a Medgyessy-kormány idején. Tételes felsorolással, az átadás dátumával, forrással. Levegőbe beszélni a legkönnyebb, azt fekve is lehet.


Bár kitöröltetted, kérdező (kíváncsi lennék, hogy a moderátorok ugyan mi kivetnivalót találtak abban a kommentben:D), azért ismét belinkelem nektek ezt a szép összefoglalót az MSZP kormányzati ámokfutásáról. Nem árt időről időre felidézni, mert sokak memóriája lyukas, mint a tavalyi mogyoró.:D


[link]

2017. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!