Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok egy "Baloldal-Jo...

Mit gondoltok egy "Baloldal-Jobbik-mindenki egyéb" kormányváltó totális koalícióról ami így működne (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Létrejönne az összefogás, de csak kormányváltáshoz. A koalíciónak a múltkori választások alapján simán meglenne a 2/3-a. Arra szorítkoznának, hogy rendbe tegyék amit a Fidesz csinált a 2/3-adjával, visszaállítanák a normális alkotmányt és többek között helyretennék a választási törvényt is és persze megadnák a határon belüli magyaroknak is az igazságos egyenlőséget a levélben szavazással.


Ezután előrehozott választásokkal újra szavaztatnák az országot. Ha a Fidesz nyerne is már nem tudná megtenni azokat a dolgokat amit így a többség akarata ellenére is meg tudott.


2017. aug. 27. 16:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%
A környezetemben én is azt tapasztalom, hogy kivétel nélkül mindenki kormányváltást akar mert ez így nem vezet már sehová annyira bebetonozta magát a Fidesz a 2/3-addal. Ezt csak egy másik 2/3-addal lehet kikalapálni. Nem ismerek olyat aki nem szavazna egy ilyen koalícióra sőt örülne neki mindenki mint majom a farkának. Jobbikra szavazni akaró ismerősöm igaz csak kettő van mindösszesen, de ők is egyetértenek, kormány váltás nélkül nem lehet erről a holtpontról elmozdulni.
2017. aug. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Pont ugyanezt tapasztalom. Mindenki kormányváltásban reménykedik. Aki az elmúlt időszak után még mindig szavazna a Fideszre az titkon fideszes érzelmű akármit is mond, csak már vagy csalódott valamilyen szinten a kormányban és hajlik más felé is vagy már cikinek tartja és tagadja, hogy ő még mindig az.


De amit fentebb írtam az nem az együtt kormányzást jelentené, hanem a normális viszonyok visszaállítása utáni normális népszavazás kiírása. Na ezt aztán igazán senki nem utasítaná el aki nem Fidesz elkötelezett akár nyíltan akár titkon.

2017. aug. 27. 17:44
 13/21 anonim ***** válasza:

ma 17:44


Persze kábé mindenkinek vannak szerintem ilyen 'nem vagyok fideszes' fideszes ismerősei, nekem is. Itt a gyakorin is szép számban képviseltetik magukat:)

Hát naná, hogy ők inkább a Fideszt szavaznák meg és nem egy összefogást, ez nem újság. Valódi baloldali és valódi jobbikos soha nem akarná inkább a Fideszt egy ilyen variációval szemben ez biztos.

2017. aug. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ha jobbik összebútorozna az mszp-vel tuti le is húzhatná a rolót, mert annyi szavazót veszítene, hogy megmaradna az 5%-os pártok csoportjában. Én elvből nem szavaznék olyanra aki elv-, gazdasági-, hit- vagy bármilyen közösséget vállalna a baloldal bármelyik szétmorzsolódott maradékával.
2017. aug. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Mindenki kormányváltásban reménykedik. "


Reménykedőkkel tele van a padlás. Csak épp fel kell emelni a valagat és el kell menni szavazni, hogy TÉNYLEG legyen változás. A legtöbb ember, aki azt hangoztatja, hogy ő kormányváltásban reménykedik, az van annyira hülye, hogy csodára vár. Azt hiszi, hogy csak azért, mert sokan vannak a Fidesz ellen, már le is lesz szavazva, és otthonmaradnak. Aztán meglepődnek, hogy mégsincs leváltva a Fidesz és elintézik egy "madj 4 év múlvá"-val. Az ilyenek meg is érdemlik, hogy úgy meg legyenek sz..va, ahogy illik. És Orbán ezt meg is teszi.

2017. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Pro Patria ***** válasza:
51%

"De amit fentebb írtam az nem az együtt kormányzást jelentené, hanem a normális viszonyok visszaállítása utáni normális népszavazás kiírása."

- Népszavazás? Nem inkább országgyűlési választás? Hú, öreg. Ahogyan az első válaszoló is megjegyezte, olyan egyszerű (hogy bántóbb jelzőt ne használjak) vagy, hogy annyit nem sikerült értelmezned abból a tartalomból, hogy "most lassan rohad szét az ország", hogy az illető nyilván nem oda szavaz, kapásból besoroltad a "fideszes szavazók" közé.


Más: Elárulod nekem, melyik választási rendszer hozta volna ki nem a Fidesz-KDNP-t győztesnek 2014-ben, úgy, hogy 2.264.780 fő szavazott ezen előbbire, míg az összbaloldalra (MSZP-DK-Együtt-PM-MLP) együttesen csak 1.290.806 fő, a harmadik legnagyobb pártra, a Jobbikra pedig 1.020.476 fő, azaz kb egybe számolva is annyian, mint a Fidesz-KDNP magában?

2017. aug. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
48%

Ez eléggé jòl hangzik, a demokratikus viszonyok visszaállítására alakuló átmeneti kormány megkapná a szavazatomat az biztos. Most már olyan dolgok vannak amiket nem is lehet csak egy ilyen összefogás segítségével megváltoztatni. Remèlem meglépik a pártok.

Ha pedig kiírnák az új választást az sem lenne ekkora gáz ha tényleg megint a Fidesz nyerne. Amire van is esély mert a passzivitás tényleg nagy probléma és az elvándoroltak szavazatai is kiesnek. De legalább valamiféle demokráciában élhetnénk megint.

2017. aug. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

ma 08:31


Azt lehet tudni utána kire szavaznál az ellenzékből? Baloldal, jobbik..?

2017. aug. 28. 12:25
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Előre kidolgoznának együtt egy programot, hogy ez a kotyvasz kormány pár hónapig fog fentmaradni, ami alatt igazságossá teszik a választási rendszert, elszámoltatják a korrupt politikusokat (amit kérdés hogy MSZP/Dk támogat-e), utána lekommunikálnák azt hogy mi folyt ebben az országban a Fidesz kormány alatt (mert hogy egyszerűen széles körökhöz csak a Fidesz propagandája jut el), és utána meg kiírnának új választásokat s kész.



De több probléma is van, pl. hogy az MSZP valószínűleg nyakig volt 8 éven át a korrupcióban vagy hogy a Jobbik szentül hiszi hogy 2018-ban nyerni fognak.

2017. aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#8

"Szerintem abszolút alá van becsülve az, hogy az ellenzéki szavazók mennyire szeretnék a kormányváltást."


Szerintem meg nem.

Az ellenzéki szavazók is tisztában vannak vele, hogy az ellenzéki pártok ebben a felállásban kormányképtelenek.

Még a baloldalon belül se képesek egyetérteni.


Azzal is mindenki tisztában van, hogy egy gyenge kormány játszóteret csinálna az országból Soros meg az EU számára...

Szóval másnap lebontanák a kerítést, bevezetnék az 53 nemi identitást, és az országból migráns hotspotot csinálnának, és Olaszország helyett innen osztogatnák szét az írástudó migránsokat, a többivel meg törődjünk mi...


Ezzel tisztában van a legorbángyűlölőbb ellenzéki szavazó is, de nem akar migránsokat a szomszédjába...


Meg abban se vagyok biztos, hogy az ellenzéki szavazók jobban szeretnék, ha Brüsszel döntene az energiaárakról meg az adórendszerről, mert azt már mindenki tudja, hogy Brüsszel a nyugati országok érdekében kormányoz, és nem a miénkben...


Szóval...


Az ellenzéki szavazó csendben anyázva otthon fog maradni, mert ő fél a legjobban attól, hogy a nagy összeborulás leváltja a kormányt.


Értsd meg... Egy nyavajás koncepciót, programot se képesek együtt kiizzadni.

Az meg hogy orbántakaroggy az kevés.

2017. szept. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!