Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok egy "Baloldal-Jo...

Mit gondoltok egy "Baloldal-Jobbik-mindenki egyéb" kormányváltó totális koalícióról ami így működne (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Létrejönne az összefogás, de csak kormányváltáshoz. A koalíciónak a múltkori választások alapján simán meglenne a 2/3-a. Arra szorítkoznának, hogy rendbe tegyék amit a Fidesz csinált a 2/3-adjával, visszaállítanák a normális alkotmányt és többek között helyretennék a választási törvényt is és persze megadnák a határon belüli magyaroknak is az igazságos egyenlőséget a levélben szavazással.


Ezután előrehozott választásokkal újra szavaztatnák az országot. Ha a Fidesz nyerne is már nem tudná megtenni azokat a dolgokat amit így a többség akarata ellenére is meg tudott.


2017. aug. 27. 16:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%

Teljes káosz lenne.

Most a Fidesszel csak lassan szétrohad az ország, de ha Orbánt leváltanák, akkor úgy megbolondulna, hogy az embereivel teljesen szétbarmolna mindent. A szuperkoalíciód meg semmit nem tudna tenni, mert teljesen szervezetlenek. Még egy rendes tüntetést sem bírnak szervezni a Fidesz ellen, szerinted mire lennének képesek alkotmányozás és kormányzás terén?

2017. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%

Elég lenne, ha a választási rendszert írnák át (ne legyen minden szirszar kétharmados, illetve ne nyerjen kétharmaddal egy olyan párt, mely a szavazatok nem egész 40%-át szerzi meg).


Ezután akár feloszlathatnák a parlamentet és kiírhatnának új választásokat is, valódi eredményekkel.

2017. aug. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, de nyilván nem a fidesz szavazók véleménye érdekes, hisz az úgyis ismert: ne váltsuk le Fideszt, ne ne ne csak azt ne, semmiképp ne. Inkább az ellenzéki szavazók véleménye érdekelne.
2017. aug. 27. 16:20
 4/21 A kérdező kommentje:
*az első válaszolónak szólt.
2017. aug. 27. 16:21
 5/21 A kérdező kommentje:

ma 16:20

Már ennyi is borzasztó nagy dolog lenne a mostani helyzethez képest.

2017. aug. 27. 16:23
 6/21 anonim ***** válasza:
53%

"nyilván nem a fidesz szavazók véleménye érdekes, hisz az úgyis ismert: ne váltsuk le Fideszt, ne ne ne csak azt ne, semmiképp ne. Inkább az ellenzéki szavazók véleménye érdekelne."

Na ez a legfőbb baj az ellenzékkel. Hogy csak a saját "biztos" (lassan teljesen elfogyó) szavazóinak a véleményével foglalkozik!

Egy biztos, ha az ellenzéki összeborulás meglenne akkor minden párt veszítene a támogatóiból. mszp-jobbik hát, ha ezt meglépné a jobbik akkor azt hiszem Vona felköphetne és egyből alá is állhatna.

2017. aug. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az elszámoltatást kifelejtetted.


Én támogatnám az ilyet! Csak az a baj, hogy sok baloldali szavazó elvből nem szavazna egy olyan koalícióra amiben ott a Jobbik, illetve sok jobbikosnál ugyanez fordítva.

2017. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Szerintem abszolút alá van becsülve az, hogy az ellenzéki szavazók mennyire szeretnék a kormányváltást. Most ez a legfőbb vágya minden ellenzékinek és az én elgondolásom alapján nem is lenne több, mint egy helyreállítás ami másként teljesen lehetetlen, aztán új választásokat írnának ki. Az a nagy igazság, hogy a jelenlegi helyzetet ha nézzük van veszteni valója ennek az országnak amúgy :)?
2017. aug. 27. 16:38
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

És szerinted én hol vagyok Fidesz-szavazó, hülyegyerek?

Odaírtam, hogy a Fidesszel is lassan szétrohad az ország. Akkor én hol szavazok szerinted a Fideszre, te értelem?

2017. aug. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
51%

Ha így előre kijelentenék, hogy így összeállnak, még véletlen sem szavaznék arra, akira amúgy. Akkor inkább a Fideszre, ezt komolyan mondom. Hiszen mi a cél? Egy hatalommániást leváltani. Azzal, hogy a legnagyobb ellenségeddel összeállsz? Aztán mi jön? Összeállsz Orbán Viktorral, hogy mégsem ezt akartad? A saját alapvető elveit adná fel a Jobbik is meg a baloldal is, ha összeállna a másikkal. Hogy lehetne hiteles egy olyan kormány, amelyiknek az összes tagja a saját alapelveit is eldobja csak azért, hogy ő legyen hatalmon és ne más?


"Ezután előrehozott választásokkal újra szavaztatnák az országot. Ha a Fidesz nyerne is már nem tudná megtenni azokat a dolgokat amit így a többség akarata ellenére is meg tudott."


Aha. Vagy ha meg csalódás az új rendszer (és az lenne), akkor meg kapnak újra egy 2/3-ot és kezdődik elölről. Csak addigra már se MSZP, se leánypártjai, se Jobbik, mert mind a hitelüket vesztették az emberek szemében.


"és persze megadnák a határon belüli magyaroknak is az igazságos egyenlőséget a levélben szavazással."


Én inkább a határon túliaktól venném el. Aki szavazni akar az igenis emelje fel a büdös valagát a fotelből.

2017. aug. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!