Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a közvéleménykutatások...

Azok a közvéleménykutatások hitelesek, amelyek szerint a fidesz a legerősebb párt?

Figyelt kérdés

Szeretik mondogatni, hogy a választók legnagyobb része a fideszre szavazna, csakhogy minket SOHA nem kérdeztek meg, hogy kire szavaznánk. Sőt az ismerőseimet se, pedig elég sok embert ismerek.


Szóval lehetnek ezek a kutatások kamuk? Pl a jobbiknak valóban lenne esélye? Meg valami olyanról hallottam, hogy 35% is elég a fidesz nek a nyeréshez. Ez így van?


2017. aug. 20. 13:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#8 egy rossz példa ami mutatja mennyire nem vágod a munkájukat vagy csak a statisztikát úgy általában.

Feltételezve, hogy az emberek 98%-a szavazna mondjuk egy X pártra és megkérdeznek 1000 embert, annak az esélye, hogy mind az X pártra szavazna 1 az 600 millióhoz.

2017. aug. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

#10

Nem értek egyet. Szerintem azért alakult így, mert mindig a nagy pártok hozzák meg ezeket a döntéseket, és mindig úgy, hogy a nagy pártoknak kedvezzenek. Minél arányosabb a rendszer, annál jobb a kisebb pártoknak, de a kisebb pártok nem tudják megváltoztatni a választási rendszert. És az, hogy mindenhol így van, ha igaz is, akkor se jó. Az arányos rendszer kikényszeríti a koalíciót, együttműködést, és csökkenti a politika kiélezettségét és azt a fajta egypártrendszert, ami itt van. Mindenkinek sokkal jobb az arányos rendszer, csak épp annak nem, aki a választási rendszert írja.

2017. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"John McClane: pont ez az, téged állandóan megkérdeznek, másokat meg sosem. Nem érzed a torzítást a rendszerben?"


Abszolút nem. Regisztrálsz különböző piackutatást végző cégeknél online, megjelölsz pár témakört ami érdekel és bizonyos időközönként kapsz online kérdőívet az általad választott témákban ( mittudomén édességek, szépségápolás, közlekedés, közélet akármi ). Ha be van jelölve a politika/közélet is az érdeklődési köröknél akkor fogsz kapni erre vonatkozó kérdőívet és a negyed éves közéleti kérdőíveknél van pártpreferenciákra és választásra vonatkozó kérdéssor is. Ezeken túl vannak általánosabb gazdasági, közéleti kérdések, amiből mérni tudják az egyes közszereplők népszerűségét, a vagyoni helyzetet, a hangulatot meg minden hülyeséget. Egy ilyen kérdőív mondjuk 100-200 kérdés + van mellé egy demográfiai kérdőív ami kifejezetten a válaszadók adataira vonatkozik: életkor, végzettség, szociális és anyagi helyzet bla bla bla ez is legalább 50 kérdés.


Ezek alapján a különböző intézetek simán meg tudják határozni, hogy mi a szitu. Én 12-13 éve poénból regisztráltam az egyik nemzetközi kutatócégnél online (nem titok, Ipsos) és mailben jönnek az okosságok.


Azért 2017-ben nagy blődség lenne feltételezni, hogy majd az utcán állítanak meg 1000-2000 embert az ország különböző pontjain és lenyomatnak velük egy komoly 100-200 kérdéses kérdőívet. :D

Hogy titeket nem keresnek meg? Ezek ma már mind online mennek, ha a semmiből megkapnák a telszámodat vagy a mailcímedet akkor meg attól buknál ki, hogy adathalásztak vagy ki tudja...


Előtted/előttetek is ott a lehetőség, hogy regisztráljatok akármelyik kutatócégnél és akkor titeket is meg fognak kérdezni. De amíg azt várjátok, hogy ez is házhoz menjen mint a jólét meg a magasabb fizetés... érted :D

2017. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

" Az arányos rendszer kikényszeríti a koalíciót, együttműködést, és csökkenti a politika kiélezettségét és azt a fajta egypártrendszert, ami itt van. "


Egyáltalán nem gondolom, hog a demokrácia feltétele a sok törpepárt, sőt...Koalíciós "kényszer" pedig akkor is fennáll, ha két, hasonló nagyságú és támogatottságú párt van egy országban, meg max 1 vagy 2 kicsi, speciális programmal, pl. a zöldek. Az, hogy nálunk a baloldal szétforgácsolódott, van néhány, sehová nem besorolható is (pl. kétfarkúak vagy lassan a Jobbik), nem a választási rendszer hibája. Azt se felejtsük el, hogy a demokrácia a "többség dönt" elvén alapszik, a pártok nagysága, támogatottsága pedig jelzi a választói akaratot. Miért kellene a marginális pártokat mesterségesen helyzetbe hozni a többség rovására?

2017. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A közvéleménykutatásokban, nyilván benne van a tévedés lehetősége, de azért idehaza, többnyire be szokott jönni amit "jósolnak".
2017. aug. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
"Meg valami olyanról hallottam, hogy 35% is elég a Fidesznek a nyeréshez". Igen, ez így van, de 35%, bármely más pártnak is elég a nyeréshez.
2017. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!