Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jön elő ez az érv a...

Miért jön elő ez az érv a romák megítélésével kapcsolatban szinte mindig?

Figyelt kérdés

Amikor valaki igyekszik bevédeni a romaságot a kollektív utálattal szemben, akkor gyakran jönnek az olyan érvek, hogy te magad is megriadsz, elhúzódsz, stb. ha meglátsz valahol egy csapat romát, te is egyből rosszra gondolsz.


Ellenben szerintem ez az érv baromság, mert valóban vannak olyan szinten élő romák akikkel szemben előítéletes vagyok, akár meg is rémülök tőlük, vagy lenézem őket, de ugyan ezt érzem egy velük azonos szinten lévő magyarral kapcsolatban is. Ha látok egy agresszív, ránézésre is rendkívül alacsony intellektusú, a személyes higiéniát erősen mellőző alakot, vagy csoportot pont nem érdekel, hogy roma, magyar, orosz, afgán, német vagy olasz... az érdekel, hogy milyen a viselkedése. Azt elismerem, hogy a romák között sok az ilyen egyén, sőt sajnos a többségre ez jellemző, de amelyik roma ilyen nem azért vetem meg, mert roma, hanem a viselkedése miatt. Mint írtam, magyarban sem tekintek rá másként ha ilyen.


Ennek fényében fura ez az érv.



2017. aug. 19. 13:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%
Az előitèletesség déminizált jelenség lett, pedig egyik túlélési alapösztön. Nekem szüleim régen mikor kicsi voltam azt is megtiltották hogy idegen kocsijába beüljek. Akkor ők rosszak mert hátha van a gyerekekkel barátkozó idegen autósok közt olyan aki csak keresztényi jócselekedetből akar ingyen fuvarozni???
2017. aug. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az előítéletességnek és mások gyűlölésének mi köze a túléléshez? Pont hogy azok a csoportok élték túl a nehezebb időszakokat, ahol össze tudtak dolgozni, és ahol nem egymást öldökölték, meg egymás életét nehezítették!
2017. aug. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12es én az előítéletességről beszéltem amiről tartom hogy nem ördögtől való. Ha bezárom az ajtóm, nem engedem el éjszaka egyedül a lányom stb az neked gyűlölködés mert azt merem feltételezni hogy x városban y környéken akad polgártárs aki rosszat tehet?
2017. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
72%

"""Az előítéletességnek és mások gyűlölésének mi köze a túléléshez? """


Simogass meg egy oroszlánt amikor éhes és megtudod. Vagy menj egy utálom a rapp zenét feliratú pólóban egy amerikai feketék lakta gettóba. I Hate the music felirattal day hard ban bevált

2017. aug. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

*i hate the rapp music

sorry i left a word

2017. aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor nézzük:

Azért, mert ez az igazság.

Ezért jön elő.

A mellébeszéd meg nem érdekel:

Kanada, Svájc, Svédország, Olaszország, Anglia, Franciaország stb

Innen zavarták őket haza, mint a szél :)

2017. aug. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Felszínes álösszefüggések ezek.

Ha bezárod az ajtód, ha nem simogatsz éhes oroszlánt, ha nem ülsz fiatal lány létedre idegen kocsiba, az nem előítéletesség, az (össznépi) tapasztaláson alapuló szabály. Az előítéletesség pontosan az, mikor felszínes összefüggés, és nem megalapozott ok-okozati összefüggés miatt zársz ki valamit.

2017. aug. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"az (össznépi) tapasztaláson alapuló szabály."


Ugyanez a helyzet, amikor átmész a túloldalra, ha jön szembe veled egy cigánycsapat. Se nem rasszizmus, se nem gyűlölködés. Csupán tapasztalat.

2017. aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!