Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó hogy 19 megye van?

Miért jó hogy 19 megye van?

Figyelt kérdés

A több megye, nagyobb bürokráciát és több költséget jelent nem? Persze nem lehet mindent egy kézben tartani és a fővárosból irányítani.

Véleményem szerint nagyobb jogkört kell adni az önkormányzatoknak ( ha alacsony a lakosság száma, több települést összevonni és úgy egy önkormányzata lenne ).

Viszont miért jó a 19 megye? Miért nem elég pl a 7 régió?

[link]


2017. aug. 11. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gondolom, ha 7 régió lenne, akkor kevesebb ember ügyét kellene elintézni, mint most a 19 megyében.
2017. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A megyerendszer a vármegyék idejéből maradt.
2017. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Most egy dolog, hogy mi hozzá nem értők ezt így megvitatjuk. Oké, elavult, oké, legyen 7 régió, oké, variáljunk. De a gyakorlati megvalósítás ennél biztosan komolyabb adminisztráció lenne.
2017. aug. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7 règiò kevès lenne. Règiòs központokba lehetne ügyet intèzni. Sokan hogy oldanàk ezt meg? Buszozzon òràkat a règiòs kòzpontba?
2017. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyrészt hagyományból, másrészt senki se akarna 100 kilométert utazni azért hogy hivatali ügyeit intézze, főleg ha valami zsákfaluba élő nyugdíjas aki csak 3 átszállássál tudná kis ügyét elintézné, és aznap már nem is lenne hazafelé buszjárat, mert az utolsó busz a faluba már elment, így éjszakázhat valahol. Lehet költséghatékony a centralizálás, de csak megszívatod vele az embereket. Mert vannak olyan ügyek amit csak a megyeszékhelyen intézhetsz sajnos.
2017. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy mind a 19 megyére szükség van, mert legtöbb esetben a megyéknek tradicionális határaik vannak amik sokszor nem jók ( lásd Nagykőrös esete ), viszont a 7 régió meg már a másik véglet.


A 7 régiós rendszerben van elég sok olyan, ami közlekedésileg és ügyintézésileg problémásabb mint a 19 megyés rendszerben, ennek az alkalmazása nettó hülyeség.


Növelni kell az online elintézhető ügyeket és akkor csökkenthető a bürokrácia.


Ha önkormányzatokat vonunk össze, attól még ugyanazok az emberek fogják végezni ugyanazok munkáját csak más néven és gyakorlatilag csak berúgtuk a szart az ágy alá.

2017. aug. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"7 règiò kevès lenne. Règiòs központokba lehetne ügyet intèzni. Sokan hogy oldanàk ezt meg? Buszozzon òràkat a règiòs kòzpontba?"


Lehetne digitalizálni bizonyos dolgokat, az ügyek többségét lehetne otthonról intézni, mint Észtországban.

2017. aug. 11. 16:11
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es! Szerénytelen véleményed szerint, milyen magyar hon számítógépes, internetes lefedettsége, s mennyien képesek arra, hogy ügyintézésre használják.

Nem mellesleg a közigazgatás nem egyenlő az ügyintézéssel.

2017. aug. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Lehetne digitalizálni bizonyos dolgokat, az ügyek többségét lehetne otthonról intézni, mint Észtországban.

"


Észtország fele akkora mint Magyarország és a lakóinak száma kevesebb, mint Budapesté. Ez sem elhanyagolandó tényező.

Szerintem is jó lenne több dolgot online intézni, viszont meg kell húzni egy határt mert a túlzott online adminisztráció komoly visszaélésre adhat lehetőséget.

2017. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Se nem jó, se nem rossz. Történelmileg így alakult. Lehetett volna éppen 21 vagy 17 is.


Viszont egy ország irányítása mindenképpen hierarchikus, és a hierarchiaszintek száma is történelmi hagyomány. Nem jó a túl kevés, mert túl nagy területet kell átfognia és ezáltal bürokratikussá válik (hiszen nem is ismeri a mindennapi problémákat). Nem jó a túl sok, mert ez is bürokratikus, az információ

veszik, torzul, ha hosszú az útja.


Ami eredetileg (1990-ben) kialakult [kormány - megye - önkormányzat] megfelelő és arányos volt. A régió uniós kényszer volt és nem felelt meg az ország adottságainak. A járás fölösleges bonyodalmat, bürokráciát és költséget eredményez.


Azonban az, hogy ténylegesen mi és hogyan működik, mindig az aktuális végrehajtó hatalom elképzelései szerint történik. Itt a jelenlegié az, hogy minél központosítottabb, minél ellenőrizhetőbb legyen. A jelenlegi gyakorlatot megvitatni nem érdemes, mert a cél rossz. Annak megvitatása pedig egyenértékű a hatalom leváltásával.

2017. aug. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!