Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szokás mostanában az a...

Miért szokás mostanában az a kifejezést használni, hogy demokratikus ellenzéki pártok? Miért vannak nem demokratikusak is?

Figyelt kérdés
Sőt nem csak az ellenzékiek között, hanem úgy általában vannak Magyarországon nem demokratikus pártok? Ez csak a DK szóhasználata, hogy ő legeyen a demokratikus ellenzék feje, mert a nevébe belerakták, hogy demokratikus a többiek meg nem, mert alapvetőnek tartják?

2017. aug. 11. 09:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
én ezt értem, hogy a DK ezt bevezette, de miért majmolják az újságírók és a riporterek is?
2017. aug. 11. 13:49
 12/17 anonim ***** válasza:
24%

Kik is azok az "újságírók és a riporterek", akik majmolják?


A jobboldali médiában nem olvashatod, hallhatod, hogy demokratikus ellenzék. Max azt, hogy magát demokratikusnak mondó ellenzék, de ezt is ritkán.


Az hogy a ballib média használja a kifejezést - jellemző rá. A média már régen nem objektív, tényközlésre, hírek tárgyszerű közlésére szorítkozik, hanem manipulál, politikát csinál, "királyt csinál". Jellemző, hogy össze akarnak állni, és az impotens "demokratikus ellenzék" helyett ők akarnak Orbánt buktatni.

2017. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 hollófernyiges ***** válasza:
Ezt nem a DK találta ki, vagy 15 éve már hogy van "demokratikus" meg "nemzeti" oldal.
2017. aug. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
44%

Nem a DK vezette be és nem majmolja senki.


Hanem Európában úgy tartják, errefelé demokrácia van, azaz minden állam, minden párt akkor tekinthető tisztességesnek, ha itt nem részletezendő demokratikus nézeteket vall, és aszerint is cselekszik.


Ebből a nézőpontból határozódik meg minden, és ezt nem a DK találta ki, ez már akkor is így volt, mikor a DK legöregebb tagja még meg se született. És eszerint, ha egy párt vall olyan nézeteket is, amelyek nem tartoznak a demokrácia körébe, akkor az a párt nem demokratikus. Fontos tudni, nem arról van szó, hogy az a párt semmiben se demokratikus, hanem arról, hogy van, akár csak egyetlen olyan nézete, programja, ami nem demokratikus. Még csak meg se kell valósítania azt, hiszen nem tudható, a jövőben nem fogja-e mégis.


Ezért mondták a MIÉP-re, a francia Le Pen pártra, és a Jobbikra is, hogy nem demokratikus. A jobbik (Vona) ma azt igyekszik bizonygatni, hogy régen így volt, de azokat a programpontokat azóta törölték, tehát ma demokratikusak. Ezt nem hiszik el nekik sokan (a törlést).


Ugyanakkor a Fidesz egyértelműen hatalmi törekvéseket mutat. Ez egy fokozatos cselekvés, mára sok olyan dolgot tettek, ami Európában nem számít demokratikusnak. Mivel a Fidesz egyben kormányzó párt, ezér mondható, hogy az ország sem demokratikus. Ez nem azt jelenti, hogy az ország, vagy a Fidesz csupa nem demokratikus lépést tesz, hanem azt, hogy jó néhány ilyent is.


Az ellenzéktől sok megszólalási lehetőséget elvett (szűkített a Fidesz). Ez minden ellenzéki pártot érintett. Mivel azt a lépéssort (jogosan) nem demokratikusnak tekintik, ezért a Fideszt se tekintik demokratikusnak. És hogy hangsúlyozzák, a többi európai országgal ellentétben (ahol van ugyan nem demokratikus párt, de különben mind az ellenzék, mind a kormány demokratikus), nálunk CSAK az ellenzék demokratikus,a kormány nem.

A "demokratikus ellenzéki pártok" tehát az fejezi ki, az ellenzék demokratikus, de a kormány nem!

2017. aug. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

" ha itt nem részletezendő demokratikus nézeteket vall, és aszerint is cselekszik."


minden párt tett már olyant, ami nem demokratikus, hány nem demokratikus dolgot kell tenni, hogy ne legyél demokratikus párt? ez szubjektív, ez egy átmenet, ki dönti el, hogy ki a demokatikus és ki nem az?

2017. aug. 11. 22:09
 16/17 anonim ***** válasza:
És persze érdekes lenne utánanézni, kik is nevezik nem demokratikus pártnak a Jobbikot... A volt kommunista KISZ-főtitkár pártja, az überkommunista MSZMP utódpártja... És ezek utódainak liberális pártjai.
2017. aug. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen elfogult stílusban teljesen fölösleges bármit is megbeszélni. Az rendben, hogy valaki nem szimpatizál valamivel, de ha ettől rögtön mocskolódni kezd, csak azt bizonyítja, képtelen a saját gondolatvilágától különbözőt megérteni.
2017. aug. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!