Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem mutatják ki évek...

Miért nem mutatják ki évek óta a mediánbért?

Figyelt kérdés
A KSH évek óta kimutatja az átlagfizetést, ami növekszik. De az átlag nem jelenti a valóságot, egy átlag ember nem az átlag fizetést keresi meg. A mediánbér sokkal pontosabb. A mediánbér azt jelenti hogy növekvő sorba rendezzük a béreket és a középső elem lesz a medián. Azaz ennél az összegnél pontosan az emberek fele keres kevesebbet és a fele többet. A legutóbbi adat bruttó 230 ezer forint, de az elmúlt években már nem is tette közzé a KSH ( ami ugye hivatalos adatokat szolgáltat ). Miért nem?
2017. aug. 7. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted néhány elemző statisztikuson kívül érdekelne valakit?
2017. aug. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezzel sokkal kevésbé lehet dicsekedni, mint az átlagbérrel.
2017. aug. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1. Igen érdekelne, ugyanis az mutatná meg, hogy az annyit emlegetett bérből és fizetésből élők többsége valójában mennyi bérből és fizetésből él. Rögtön nem lenne mese arról, hogy az átlag magyar bruttó háromszázezret keres, mert látnánk, hogy a valódi átlag magyar, tehát a többség mennyit kap igazából.
2017. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A mediánértéket erősen befolyásolja és torzítja a módusz. Ez nálunk a minimálbér, amit nemcsak azokról jelentenek be, akik valóban ennyit keresnek.:-)
2017. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"A mediánértéket erősen befolyásolja és torzítja a módusz." Milyen értelemben használod itt a móduszt?
2017. aug. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

"A mediánértéket erősen befolyásolja és torzítja a módusz. Ez nálunk a minimálbér"


Szóval ha kiszámolnánk a mediánbért, és megkapnánk, hogy pl. 3 millió ember keres nettó 150 ezer alatt, akkor az torz és befolyásolt kijelentés lenne?

A helyzeti középértéket tényleg befolyásolja a különböző értékek előfordulási száma, de nem torzítja véleményem szerint. Legalább is nem úgy, mint az átlagot a kiugró értékek.

2017. aug. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Milyen értelemben használod itt a móduszt?"


Természetesen statisztikai értelemben. Ha van egy sokaság a sor egyik végén, aminek a nagy része nem valós adat, az értelemszerűen torzítja a medián értékét, ami, ugyebár, a sor középső eleme.:-)

2017. aug. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"aminek a nagy része nem valós adat,"


Ilyen szempontból az összes országos szintű statisztikát megkérdőjelezhetjük. Persze értem amit mondasz, de a valóságban amennyivel többet keres az egyén korrupcióval, annyival lesz szegényebb az ország, és közvetve ő maga is. Ez egy ördögi kör.


Ettől függetlenül mindig a rendelkezésre álló adatokból kell kiindulni. Max. majd a medián adatod, úgy fogjuk értelmezni, hogy (példámnál maradva) 3 millió embernek hivatalosan nem hajlandóak magasabb fizetést adni a munkáltatók.

2017. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!