Támogatnád az iskolába, történelem könyvbe, olyan kifejezések visszahozását, mint "A Nagy Óktóberi Szocialista Forradalom" és "A Nagy Honvédő Háború"?
Csak megjegyezném, hogy pl.: A Nagy Októberi Szocialista Forradalom megnevezést tanítják.
Csak hozzáteszik, hogy nem volt sem nagy, sem októberi, sem forradalom. A szocialista jelzőn lehet egyedül ugrálni.
Szóval szerintem ez korrektül tanítják (már ha maga a tanár is korrekt).
"A Nagy Honvédő Háborút" viszont tényleg nem láttam sehol és feleslegesnek is tartom. Fél tucat miniszterelnökünk volt a II. vh. alatt, jobbak rosszabbak, voltak akik kiszolgáltak, voltak akik kiugrani akartak stb.
Nemcsak, hogy valótlan lenne ez az elnevezés, felesleges és giccses, de talán még kicsit sértő is. Mi az, hogy védőháború? Mi támadtunk meg másokat (illetve segítettünk benne), és már csak akkor kellett védekezni, mikor szorult a hurok...
Kedves 6.Lenin! Tanítják - de hozzáteszik, hogy mérhetetlen pusztítás vette vele kezdetét. VI.Lenint lepecsételt vagonban szállították Svájcból a tett színhelyére - hogy elvégezze ezt a kísérletet, elindítsa a világnak, a tudatnak a ideológiailag megmagyarázottan a sötétségbe hullását. A "kísérlet sikerült" - vannak akik benne maradtak máig a lombikban - a kommunizmus számlájára mintegy 100 millió áldozat írható (s ezek csak a halálos áldozatok, a zombivá tettek nincsenek benne)
Szívesen segítettem, kedves Vlagyimir Iljics Lenin.
26:
"Szívesen segítettem, kedves Vlagyimir Iljics Lenin."
Köszönöm a burzsoá reakció "magyarázatát" amelyből egy szó sem igaz.
#27
Ha elõre eldöntöd, mi az igaz és milyen a reagálás, akkor sok értelme nem volt a válasznak.
28:
Valóban nem mert én kizárólag a felszabadulás és a rendszerváltozás között megjelenő történelemkönyvekből válogatok illetve olvasok és a rendszerváltás utániakat meg nem ismerem. Nem vagyok rájuk kíváncsi. Aki történelemmel, politikával foglalkozik (akárcsak hobbi szinten is) annak leges legelőször is el kell döntenie, hogy MELYIK oldalon áll és annak megfelelően kell válogatnia az olvasmányokból. Nagyon buta ember az aki mindkét oldal meglátásait akárcsak el is olvassa pláne el is hiszi. Felesleges.
Nálam például a Nagy Októberi Szocialista Forradalom három könyvből áll (nem számítva a Leninről külön írottakat...ez megint vagy 4-5):
A. P. Nyenarokov - 1917. A Nagy Október (1977)
Földes Péter - A Nagy Október
A polgárháború a Szovjetunióban 1918-1922
Pankratova - A Szovjetunió története
Ez utóbbit sosem olvastam ki csak időnként belelapozok, belenézek, beleolvasok mert ez egy monumentális mű a TELJES szovjet (orosz) történelemről 1949-ig. Benne van minden. Elég ha ránézünk a tartalomra.
Ez olyasmi mint egy kézikönyv. Nem "kiolvasásra" való hanem "bele-beleolvasásra".
Na most ezeket csak azért körmöltem ide:-) , hogy tisztában legyünk azzal, hogy ha valaki jön egy olyan info-val ami pl. egy 2009-es Lenint mocskoló könyvben van (vagy bárhol) az nekem annyi mint a semmi.
#29
Akkor viszont el kéne kezdened ismerkedni a 90 után kiadottakkal.
Ezek vagy raktárban porosodnak évtizedek óta vagy már leselejtezték apró pénzekért és nem véletlenül. Max nagyon szenvedélyes könyvgyűjtők szerzik be.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!