Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy alakult volna az új...

Hogy alakult volna az új országhatár 1920-ban, ha a békediktátumban az eredeti, nem módosított határokat szentesítik?

Figyelt kérdés
2017. júl. 22. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Haj, ha az én galambocskám, Galuska Galagonyovics ezt megérhette volna.....
2017. júl. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pontosan mire gondolsz? Rengeteg elképzelés volt.
2017. júl. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen eredeti meg nem módosított határra gondolsz?
2017. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tisza lenne a román határ, az északi középhegységet is hozzácsapták volna Szlovákiához. Délen Pécs is Jugoszláv lett volna. Nyugaton pedig egy 50-60 km széles "korridor" kötötte volna össze a Nyugati Szláv államokat a Délszlávokkal
2017. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

ez elég reális, bár lehet hogy a maradékot is hozzácsapták volna egyik szomszédos országhoz.

2017. júl. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
53-as térképét nézve nem gondoltam volna, a csehek ennyire pofátlanok voltak, bár a románok sem maradtak el tőlük.
2017. júl. 22. 17:41
 7/9 anonim ***** válasza:
A térkép szerint(amúgy viszonylag ismert már máshol is láttam) Csehszlovákia igazi kabaré állam lett volna(az is volt csak nem ennyire). Konkrétan szerintem több lett volna a német, lengyel, magyar mint a cseh és szlovák.
2017. júl. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez mennyiben befolyásolhatja a szomszédsági viszonyt és a világháborút?
2017. júl. 22. 19:16
 9/9 anonim ***** válasza:
A világháborún nem változtatott volna, ugyanúgy fel lett volna darabolva előtte, viszont a háború után létszükségessé vált volna számára egy határkiigazítás, aminek szerintem az is lehetett volna a következménye hogy talán Magyarország is kap vissza területeket.
2017. júl. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!