Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jövőre el kell, hogy menjek...

Jövőre el kell, hogy menjek választáskor x-elni?

Figyelt kérdés
A rendszer váltás után voltam párszor választani de ki ábrándultam most viszont elszámoltatnám a kormányt de nincs ellenzék muszáj a jobbikra szavaznom?
2017. júl. 19. 10:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%

Felejtsétek már el ezt a hülyeséget. Nem elvi alapon, hanem stratégiailag >KELL< szavazni. Minél nagyobb hatalmat adsz egy magyarnak, annál gátlástalanabb és korruptabb lesz, ezt nem szabad hagyni. A Gyurcsányéra azért nem volt ennyire gátlástalan, mert volt mellettük egy erősen visszahúzó SZDSZ, ami legalább egy kicsit emelte a demokrácia színvonalát azzal, hogy nem nyelték be tövik a falloszt, ahogy most teszi a KDNP. Azelőtt pedig a koalíció szinte kivétel nélkül három partnerből állt, ami elég sokat segített a korrupció mérséklésében. Még akkor is, ha kezdetben csak névlegesen tartoztak más pártokhoz.


Jelen pillanatban úgy állunk, hogy Kína annyira korrupt, mint amennyire Magyarország, és ha újra 2/3-dal nyer a Fidesz, akkor borítékolható, hogy Fehéroroszországi szintre esünk vissza.


A nyerő korrupcióellenes stratégia annyiból áll, hogy helyi képviselőből arra rakod az ikszet, akinek a legnagyobb esélye van a fideszes riválisának legyőzésére. Országos szinten arra a pártra rakod az ikszet, aminek a szavazatával a legnagyobb befolyást gyakorlod a parlament képének kialakításához. Ha az LMP 4%-on fog megint ugrálni, akkor muszáj lesz LMP-re szavazni, mert ha nem kerül be a parlamentbe, akkor garantáltan meglesz a 2/3, onnantól pedig ismét az egész ellenzék feleslegesen fog ülni a parlamentben. Ez pedig nagyon nem oké.

2017. júl. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Kösz. a válaszokat
2017. júl. 19. 20:39
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha migránsokat akarsz a szomszédodban, meg hosszabb kórházi várólistákat, meg 53 nemi identitást, akkor szavazz valamelyik ellenzéki pártra.


Gondold végig: Bármelyik ellenzéki párt nyer, azonnal kerítésbontás lesz.

Ha a Jobbik nyer, akkor csak egy hónap múlva, mert kb eddig fog tartani a nemzetközi bojkott és blokád miatt.

2017. júl. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
73%
Ami valójában a lehetőségek között van az az, hogy a Fidesznek csak egyszerű többsége lesz-e vagy kétharmada, ez pedig jó stratégiával befolyásolható. Egyébként már vártam, hogy mikor jössz megint trollkodni. A Fidesz FOG nyerni, nem értem miért ijesztgetsz nem létező veszély ellen, ezt a retorikát is gondolom a királyodtól tanultad el.
2017. júl. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Miért kéne, én se voltam eddig egyszer se, nem is fogok. Bár tulajdonképp az egész politika hidegen hagy, általában a topicba csak azért járok mert itt elhet a legjobbakat röhögni néhány kommenten.
2017. júl. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!