Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tulajdonképpen mire jó a...

Tulajdonképpen mire jó a kettős állampolgárság?

Figyelt kérdés

Vagyis úgy értem, hogy mit takar a részleteiben, mert azt nem értem.

Szavazati jog, szociális támogatás, egészségügyi biztosítás, ide adóznának, vagy mi?


Nem jobb lenne a határontúli magyaroknak inkább az, ha idehaza sokkal inkább megbecsülnék őket, és nem románoznák, szlovákoznák meg szerbeznék le őket (vagyis szívből magyar testvérként fogadnák el őket), ahelyett hogy ilyen gazdasági intézkedésekkel próbálnák szedett.vetetten megoldani ezeket a dolgokat?


Attól, hogy megkapják a kettős állampolgárságot, még a belföldi magyar ember ugyanúgy idegennek fogja őt tekinteni, mert beleverték a fejébe, hogy ők nem magyarok.


2010. máj. 19. 22:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%

7:53

Akkor légyszíves magyarázd el, hogy neked miért lenne jó, ha megkapnátok a magyar állampolgárságot! Nem kötözködésből kérdem, tényleg érdekel, mert a legtöbb határon túli akivel eddig beszéltem mind azt mondta, hogy nem kell nekik, mert ez a helyzetükön nem hogy javítana, de még rontani is fog!


Több ismerősöm is van, akik Szlovákiából és Romániából települtek át, és tiszta vicc, hogy miken kellett keresztülmenniük, hogy megkapják az állampolgárságot, nem beszélve arról, hogy mennyi pénzbe kerül! Ezen kellene változtatni!

De nem értem, hogy attól hogy ott maradsz, jobb lesz e neked, hogy magyar állampolgár is vagy?Ismételten nem kötözködésből kérdem!

2010. máj. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 jamesbond ***** válasza:
94%
Semmire. Olyan mind a bigámia.
2010. máj. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Jobb lesz-e.

Egyrészt lelkileg jelentene valamit.

Másrészt jelentene egy biztosítékot. Nem vagyok pánikolós típus, s sok mindent átéltünk a délszláv háborúk alatt, mégis itt maradtunk, meg már nincs mit elveszteni az országnak, ami miatt újabb háború lenne, de azért mégsem lenne rossz biztosíték arra, ha mégis történne valami.

2010. máj. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
37%
Erősíti a magyarság megmaradását a határon túl, és biztonságérzetet ad nekik. Ráadásul egy újra gazdasági fejlődést felmutatni képes Magyarország, amely rövidesen maga mögé utasítja a hanyatlás útján elinduló Szlovákiát is, egyre inkább kötődést jelent majd a határontúli magyar népesség számára is. Ennek idővel területi következményei is lehetnek, Dél-Szlovákia és az É-Vajdaság visszatérhet majd az anyaországhoz.
2010. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
19.30: Csak nem?
2010. máj. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Semmire nem jó!!! egy ország és egy nemzet.
2011. márc. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!