Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tudná egy város magához...

Hogy tudná egy város magához vonzani a fiatalokat?

Figyelt kérdés

Tiszaújvárosban élek. Nagyon jó hely, csendes, békés, jó iskolák, óvodák, felújított rendelő található itt, van munkalehetőség ( TVK, JABIL, MOL, hőerőmű, cégek, üzletek, szolgáltatások, stb ), ráadásul a város vezetése törődik az emberekkel, nem lopnak. Szinte tökéletes hely, nagyon szeretek itt élni.

Ellenben két hatalmas problémával küzd: a fiatalok elköltöznek és az ingatlan árak magasak. A másodikat nem lehet szabályozni. Egy panellakás 6-8 millió, egy nagyobb újépítésű már 12-15 millió, sorház 20, kertesház 30-35 milliónál kezdődik. Ezt a piac szabta ilyenre, a város nem tehet semmit.

De a fiatalok elmennek innen. Ahogy én észreveszem, az egyik legnagyobb probléma, hogy nincs szórakozási lehetőség. Évente van néhány program ( triatlon hét, ünnepek ), de ezen kívül van egy diszkó, ami kicsi, zsúfolt, koszos és nem jó zenét játszanak, illetve van jópár kocsma. Ha valaki szórakozni akar, ami egy fiatalnál meghatározó, be kell mennie Miskolcra. Itt nincs egy sétáló, egy kulturált hely, nyilvános zene, stb, mint az üdülő településeken ( pl: Hajdúszoboszló vagy valamelyik Siófok ), nincs egy mozi ( bár a kultúrházban néha játszanak új filmeket mozi szinten, de ez nem mindennapos, nem minden filmet játszanak le ). Ráadásul középiskola után egyetemre mennek rengetegen és nincs semmi ami ide kösse őket.

Hogyan lehetne a fiatalokat megtartani?


2017. jún. 14. 00:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg Budapestet ők növekednek rendesen. Egész Kelet-Magyarországból elvándorolnak.


[link]

2017. jún. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1# Budapest mint az ország legnagyobb városa, legtöbb munkahely, egyetemek, kórházak, rendelők, iskolák és óvodák százai, szórakozási lehetőségek ezrei, gyönyörű táj, 1,5 millió lakos, stb, stb. Kicsit más mint egy 50 éve létező, 15 ezres kisváros Borsod szélén.
2017. jún. 14. 00:40
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért linkeltem a cikket, hogy nem csak egy kisvárosnál van ez a gond.


Én fiatalként azt mondom ne várj sokat tőlünk. Persze, hogy el fognak menni, mert ki akarnak szabadulni a városból, ahol eddig éltek. Máshogyan élni, új helyeket megismerni. Én nálam például szempont volt, hogy azért sem jelentkeztem a helyi egyetemre, mert nem akartam még több évet ugyanott tölteni.


"Ráadásul középiskola után egyetemre mennek rengetegen és nincs semmi ami ide kösse őket. "


Ez a legrosszabb megközelítés, már olvasni is rossz. Nem kötni kell az embereket, hanem vonzani és ez szerintem nagy különbség. Számomra itt a kötődés inkább kényszernek hangzik.

2017. jún. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Amiket leirtal, hogy nincs vagy egyszeruen nem jo, koszos stb, na ezeket kene javitani. Meg ugye a fizetes ami sok helyen katasztrofa. Egy bp-i szivesen megy videkre, mert nyugodtsagra vagyik, de ugyan akkor legyen porgos is az elet.
2017. jún. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy jó helyen van. Én soproni vagyok, a város 10 éve 55-60 ezres volt, most már talán túllépte a 100 ezret is. Annyi hogy itt van a határ, a legközelebbi osztrák város kb 15p autóval, a fél város átjár dolgozni. Mondjuk itt tényleg drága minden, panel lakás nincs 11M alatt, az albérletek 90-100 ezer. Sorra nőnek ki az újabb lakóparkok, a 20 milliós lakásokat mint a cukrot viszik.

Ennek van rossz oldala is, illetve nekünk soproniaknak szinte csak az van. Folyamat dugók a városban és reggel-este a határ felé, mindenféle jöttmentek akik hozták magukkal a tapló mentalitásukat, bűnözők, utcai qurvák, kelet-magyarországi cigók. Régen kimentem az utcára szinte minden korom belit ismertem, legalább arcról, most meg tiszta shanghaj. Mindenki "Ausztriában akarok dolgozni" szerencsevadász a keleti végekről.

Szóval nem csak jó oldala van ha egy város népszerű lesz..

2017. jún. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy van munkalehetőség, de milyen fizetéssel?
2017. jún. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

munka mindenhol van csak fizetés nincs, hazaviszel 90 ezret a zsebedbe az nem fizetés hanem létminimumon tengődés


országos probléma az alacsony bérezés, mennek is ki százezerszámra megélni mert itt csak vegetálni lehet

köszönd meg pártunknak és kormányunknak aki korrupcióban jobban teljesít

2017. jún. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért mennek ela fiatalok, mert nincsenek szorakozási lehetöségek, hanem azért mert nincsen felsöoktatási lehetöség. Egy város akkor lesz tele fiatalokkal, ha egyetem, föiskola, vagy akár más sok továbtanulási lehetöség van...

Ha sok a fiatal, akkor elkezdenek a szorakozási lehetöségek is nöni.


Amit az önkormányzat viszont megtehet a fiatalabbak részére(középiskolások), hogy egy jól felszerelt kulturházat hoz létre, ahol a fiatalok inygen szorakozhatnak. Pl egy kisebb helyiséget, kanappéval, csocsoval, billiárddal... vagy is egy helyiség amit a fiatalok egésznap csak úgy használahtnak. Bekamerázva és néhány embernek lenne kulcsa a fiataloknak a klubbhoz kell csatlakozniuk szülöi belegyezéssel, így a szülök vállaják a felelösséget mindenért...

2017. jún. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

#Digo: Sopron túllépte a 100.000-et mi? Javaslom, ismerd meg jobban a városod.


Sopron lakossága 2006-ban: 56 869 fő

Sopron lakossága 2016-ban: 61 887 fő

2017. jún. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9#, szerinted mennyien vannak akik nem ide vannak bejelentve állandó lakcímre, csak ide költöztek az ország minden részéről? Több 10 ezren.
2017. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!