Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy az amerikai...

Egyetértetek, hogy az amerikai "fogyasztásalapú" gazdaság jóval hatékonyabb, mint ami Európában van?

Figyelt kérdés

Az USA gazdasági filozófiája,hogy minél többet fogyasszanak az emberek, annál több a bevétele az államnak,több profitja a cégeknek, amikből újabb beruházásokat csinálhatnak.

Ebből adódóan,Európához képest alacsonyak az adók.Viszont, Az amerikai cégek a legnagyobbak,legtőkésebbek.Persze mögöttük lohol Kína, de egyenlőre sokat kell fejlődniük.


Például, az USA-ban gyengébb a "zöld lobbi", Trump hatalomra kerülésével még tovább hanyatlanak.


Az amerikai államnak, az a jó, ha sokat tankolsz és nagy autód van, ha sok élelmiszert vásárolsz,ha sokat eszel étteremben,ha sok áramot fogyasztasz (érdekes módon, az elektromos fűtés nagyon elterjedt arra, Európában meg a legtöbben a földgáz alapút preferálják,mert drága az áram).



Az USA jóval kevésbé érezte meg a 2008-as világválságot is, Európa meg gyakorlatilag olyan volt, mint egy rákos beteg kemoterápia alatt.


Egyszer csináltak egy felmérést,hogy mi lenne, ha Nagy Britanniát hozzácsatolnák az USA-hoz.Az UK ugyebár Európában fejlett országnak számít, viszont versenyképességet tekintve az USA-ban az utolsó,leggyengébb állam lett volna.


Az állam tudja, hogy a fogyasztás pörgeti a gazdaságot, emiatt nincsen lenyúlva a fizetések 40 százaléka, nincs órási adó a benzinen, meg úgy általában egyik terméken sem.

Úgymond, az állam hagy élni, nem húz le, mint Európában.


2017. jún. 11. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Fejletlen országoknak a felfejlődéshez jó az "amerikai típusú" gazdaságpolitika. Lásd USA, de ugyanez ment UK-ban is korábban, vagy pl. Írország használta ezt a "vadkapitalista" politikát a modern korban a fejlettség eléréséhez. Magyarországon pontosan erre van szükség szerintem.


A világ élvonalában levő országoknak viszont szerintem nem tesz jót ez a rendszer. Az USA-ban az átlag ember már így is eleget fogyaszt, a gazdaság pörög, viszont a vadkapitalizmushoz való ragaszkodásuk miatt százezrek halnak vagy nyomorodnak meg egészségügy hiányában, és a szegénység sokkal nagyobb, mint lennie kellene. 2009 óta a bevétel növekedés 95%-a a lakosság 1%-ára jutott.

[link]


Szóval én úgy látom, hogy pont Kelet-Európában nagyon hasznos lenne az USA gazdaságpolitikáját bevezetni, de pont az USA fejlettebb területein (ne felejtsük el, hogy az USA baromi nagy), a skandináv országokban, stb. viszont a gazdaság már elég fejlett, így sokkal inkább megéri gazdasági reformokra, oktatásra, egészségügyre fordítani. Az USA meg tudná fizetni az állami egészségügyet, de nem teszi, pedig most már hasznosabb lenne, mint a tőkéseket még tovább tőkésíteni. Magyarország nem tudja fenntartani az állami egészségügyet megfelelő minőségben, de akkor sem tér el ettől, ha beledöglünk.

2017. jún. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az USA nem érezte meg a 2008-as válságot? Tőlük indult! Ha normálisan szabályozva lett volna a pénzügyi és bankszektoruk nem lett volna az egész világválságból semmi.


Ja meg fogyasszunk mint az állat, csak tudod a Naprendszerben nincs még három másik lakható bolygó! Mert momentán olyan ütemben zabáljuk föl a Föld készleteit, hogy minimum annyi kéne.


Igen a zöld lobbit el lehet nyomni, aztán meg majd el lehet nyomni úgy hatmilliárd embert is, mert kb. ennyi lesz a felesleg, akit nem bír majd a szétvert világunk eltartani.


A növekedésnek vannak határai, amiken már rég túlvagyunk, egyelőre pedig sem idegen civilizáció nem kereskedik velünk, se féregjáratokat nem tudunk nyitni másik lakható világra, tehát jelenleg ülünk egy raktárnyi lőporos hordón, és te azt mondod, hogy locsoljuk föl benzinnel, meg dobáljunk égő gyufákat, hátha nem lesz baj. Elárulom, már baj van!

2017. jún. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem,ez csak a milliárdosok érdeke,hogy minél több agymosott zombi legyen.


Amúgy a fogyasztáshoz pénzt kellene hagyni az embereknél,de nálunk erre nem nagyon adnak.

2017. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gazdasági értelemben, talán igen. Ha az ember is számít, akkor kevésbé.
2017. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A gyenge "zöld lobbi" meg szintén csak akkor pozitívum, ha csak a jelen számít és szarunk a jövőre.
2017. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem ez egy egyértelműen elavult, korszerűtlen, célszerűtlen és veszélyes hozzáállás.


Fenntartható, információs társadalomra kell áttérni.

2017. jún. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!