Magyarországon előfordulhat olyan gyors politikai változás, mint az Egyesült Királyságban?
2017. április 18-án még 48%-on álltak a toryk, a Munkáspárt pedig történelmi mélyponton, 25%-on, azaz nagyjából 21%-os volt a különbség a két nagy párt között.
A mostani parlamenti választáson végül 42%-ot kaptak a toryk, 40%-ot a Labour, azaz mindössze 2%-osra csökkent a közöttük lévő különbség.
Magyarországon ilyen nem fordulhatna elő?
Az angolok még hisznek és hihetnek is a politikusaikban.
Idehaza a többség a kisebbik roszra szavaz, nincs normális alternatíva sajnos :/
Szóval nem.
Nem fordulhat elő.
A magyar többség meggyőződésesen népnemzethy keresztyén.
Bármi elő fordulhat, de nyilván nem ok nélkül.
Ha megnézzük az angol változás az a Brexit idején lett olyan amilyen. A Toryk mindig is EU szkeptikus párt voltak, és amikor a kilépési hangulat a tetőfokára hágott, akkor volt ilyen nagy a különbség. Egy kis időre, a Labour szavazó bázisa elbizonytalanodott, de miután eldőlt, hogy kilépnek az EU-ból minden a régi kerékvágásban folytatódott.
Magyarországon akkor lenne nagy változás, ha olyanokat tudnának az ellenzéki pártok megmozgatni nagy számban hirtelen, akik nem foglalkoznak rendszeresen politikával.
Ez az 5-7% politikailag mobilis réteg nem tud nagy változást elérni és valószínűleg megfognak oszlani.
Mivel a Momentum már berobbant új ként, valószínűleg más szereplőre nem számíthatunk, aki náluk jelentősebben új erőt képviselnek majd.
Az Együtt-PM-MLP és egyéb törpepártok eddig nem mutattak érdemi igyekezetet arra, hogy kitörjenek saját szektájukból, ezért nem valószínű még kisebb növekedésük sem.
Ehhez hasonlóan az LMP se mutat jelet ez irányú térhódításra, és valószínűleg a Paks2 sem lesz áttörő siker, ezek a pártok a városi értelmiségen nem nagyon jutnak tovább.
A DK tagjai egyként ki állnak Gyurcsány mögé, de ennek azaz ára, hogy Gyurcsány elutasítottsága miatt egy bizonyos szint fölé nem juthat a DK és ez valószínűleg nem sokkal több a mostani támogatottságnál.
Az MSZP-nek van némi potenciája ez ügyben, de ahhoz le kéne mosnia magáról a 2010 előtt szerzet rossz hírnevet. Megjegyzés az MSZP-nek sosem volt potens média kiállása és ereje a sajtó jó értelembe vett irányítására. Egyedül pár durva videó volt, amivel ki tudott rukkolni, ami láthatóan nem elég.
A Jobbik valószínűleg baloldalról már nem tud sok szavazót magába szívni, így főként a Fidesz gyengülésén tud csak erőre kapni.
A Fidesz akkor gyengülhet meg jelentősen, ha valamilyen korrupciós ügyük valamiért elcsattan, esetleg az, hogy Farkas Flóriánt elítélték, de a Fidesz nem veszi el a mentelmi jogát, ezért még mindig szabadlábon van, és továbbra is együtt dolgoznak vele.
Másik lehetőség, ha rosszul reagálja le az őszi polgári engedetlenségi mozgalmakat, bár e tekintetben már elkezdték magyarázni, hogy ha erőszakra kerül sor az nem az ő hibájuk, hanem az "agresszív sorosistáké", szóval nem hiszem, hogy az még választás előtt beérne, főként a kormánymédia nagysága miatt, aki nem figyel ezekre, az nem fogja észrevenni sem.
Szóval összegezve vagy a Fidesz egyik lépése hirtelen előre nem jelezhető módon nagy nyilvánosságot és ellenszenvet kap,
vagy az MSZP vagy a Momentum megszólítja a jelenleg politikai apátiában szenvedő tömegeket,
de persze más is történhet, de én ezeket tartom legvalószínűbbeknek, és persze valószínűbb, hogy semmi sem történik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!