A Fidesz azért lett erős, mert a baloldal olyan rosszul végezte a munkáját?
Gyurcsánynak az öszödi beszédben lényegében igaza volt: "az elmúlt években elfelejtettünk kormányozni... ez minden volt, csak nem kormányzás". Ezzel megásta saját sírját mind az akkori ellenzéknél, mind saját pártján belül. Részben ez az, mit nem tud elfelejteni neki a többség mind a bal-, mind a jobboldalon.
A Gyurcsány kormányzás korrupciós szempontból lényegében hasonlóan működött, mint most a fidesz. A különbség annyi, hogy a fidesz többnyire pályázati pénzekre alapozza "sajátjai" pénzügyi megerősítését. A baloldali kormányzatok minden eszközt felhasználtak erre a célra többek között állami cégek, cégrészek kiszervezését kft-kbe, melyeket többnyire strómanok vezettek. Illetve -amit "okosabban" csináltak: akik "gyanúba keveredtek" (lásd: Szekeres, Baja, s lehetne sorolni a neveket, akik mára eltűntek a köztudatból, de a "100-as listán" rajta vannak) többnyire a politikából a háttérbe lettek kényszerítve (van ellenpélda: pl. Bajnai).
Az akkor nagy, nagy többséggel baloldali sajtó ezeket az ügyeket többnyire elbagatellizálta...
11:16: Valamit én kevertem, mert még nem ment 50% alá a választási részvétel. Íme, a részvételi arányok 1990 óta:
1990: első fordulóban 65,11%,
1994: első fordulóban 68,92%,
1998: első fordulóban 56,26% (FIDESZ kormány),
2002: első fordulóban 70,53%,
2006: első fordulóban 67,83%
2010: első fordulóban 64,20% (FIDESZ kormány),
2014: 61,24% (FIDESZ kormány).
De ez arra jó volt, hogy kiderüljön, a három FIDESZ kormány a három legalacsonyabb részvételű választáson alakult meg. Ha egy párt olyan b_romi erős, akkor mozgósítani tudja a választókat, de a fiduciról pont az ellenkezője derült most ki. Szóri!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!