Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok a szavazati jog...

Támogatnátok a szavazati jog ilyenforma korlátozását?

Figyelt kérdés

Szavazati joggal következő emberek rendelkeznének:

-18. életévét betöltötte és

-érvényes tanulói jogviszonnyal rendelkezik és / vagy

-aktív dolgozó és adófizető és / vagy

-nyugdíjas, de legalább 10 évig aktív dolgozó volt és / vagy

-jelenleg munkanélküli, de az elmúlt 10 évben volt érvényes munkaviszonya


Azaz szavazhatnának a diákok, a dolgozók és a nyugdíjasok. Nem lenne vagyoni cenzus vagy az adó mértékéhez kötve, nem érne többet egy szavazat se mint most, csak így el lehetne kerülni, hogy olyanok döntsenek helyettünk, akiket pár ezer forinttal lefizetnek, de életükben nem dolgoztak.

Az utolsó pontot azért írtam bele, mert a "nem megfelelő egyéneket" kirúghatnák a választás előtt és akkor nem szavazhatna, ezzel mindig a "megfelelő" pártot tartva hatalmon. Ha viszont volt érvényes munkaviszonya, mindegy hogy kirúgják-e,szavazhat ( és emiatt valószínűleg ugyanúgy nem rúgják ki, mint ahogy ma sem rúgnak ki a legtöbb helyen senkit a politikai meggyőződése miatt ).

Mik a problémák vele? Támogatnátok?


2017. jún. 5. 10:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az iq lényeges lenne. Nem állapot, hogy olyanok is szavazhatnak, akik a fél életüket droghatás alatt élik le, vagy szimplán annyira hülyék, hogy azt sem tudják, hogy Magyarországon belül, pontosan merre is esik a lakóhelyük. Engem frusztrál, hogy félküllős marhák is szavazhatnak, holott a mérlegelés képességével sem rendelkeznek.
2017. jún. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet szépen vezetni egy olyan cenzusos választási rendszert, amelynek értelme is van, meg igazságosnak is mondaható (mondjuk a fent leírtakra szerintem egyik sem igaz). Viszont a gyakorlatban mindig ott az a bizonyos probléma, hogy ezt valakinek be is kéne vezetnie. Szerinted melyik kormány vezetne be olyan rendszert, amely nem neki kedvezne? Fideszesként mit szóltál volna, ha az MSZP akarja eldönteni, hogy ki szavazhat és ki nem, illetve ha most ellenzéki vagy, rábíznád-e a döntést a Fideszre? És még ha egy igazságos, és a kormánypárt számára kedvezőtlen választási rendszert akarnának létrehozni, szerinted mennyi idő kéne a populistább ellenzéki pártoknak, hogy tele legyen az ország olyan plakátokkal, hogy "a kormány el akarja venni a demokratikus alapjogaitokat, állítsuk meg őket!"? Szerintem ezek miatt nem várható nagy előrelépés.
2017. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!