Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarnak a mostani...

Miért akarnak a mostani nyugdíjasoknak 13. havi nyugdíjat adni, amikor nekem már nem is lesz nyugdíjam?

Figyelt kérdés

25 éves diplomás pályakezdő vagyok és pontosan tudom, hogy nekem már soha nem lesz nyugdíjam, mire oda jutok, már nem is lesz ilyen fogalom a köztudatban, legfeljebb csak olyan mint most a Kádár nosztalgia.

Csak azért, hogy az elöregedő társadalom újra megszavazza a zsiványokat?


2017. máj. 19. 16:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk, a zsiványokat, nem csak a nyugdíjasok szavazták meg újra és újra az elmúlt, közel 30 évben.
2017. máj. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, szerintem lesz nyugdíjad neked is, csak az a kérdés, hogy mire lesz elég.
2017. máj. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
84%

Szerinted a politikusokat érdekli mi lesz 10-20-30 év múlva??

Őket a most érdekli.

2017. máj. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
66%
20 éve is az volt a divat, hogy az akkori nyugdíjasok még örüljenek, mert 20 év múlva már az sem lesz. És van. Előbb fog a munkás beledögölni abba, hogy a nyugdíjat kitermelje, minthogy a nyugdíjat megszüntetik, vagy csökkentik. Egyik politikusnak, pártnak sincs annyi vér a pucájában, hogy megtegye ezt a drasztikus lépést. Szóval én nem aggódnék annyira a nyugdíj miatt. Mindettől függetlenül simán csinálhatsz magadnak nyugdíjat, nemhogy 13. de még 14., 15., 20. havit is. Öngondoskodásnak hívják, és lemondásokkal jár. Jobb, mint nyavalyogni.
2017. máj. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
49%
Neked milyen életed lehet h már most a nyugdíjaddal foglalkozol?
2017. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nyugi,nyugdíj helyett lesz majd alapjövedelem.

Persze abból megélni nem lehet majd.


De legalább minden ember fog kapni valami szociális ellátását,nem csak az,aki 3 gyereket szült...

2017. máj. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!