Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbik kit akar királynak?

A jobbik kit akar királynak?

Figyelt kérdés
Gondolom, ha apostoli királyságot akarnak 8ezt nyilatkozta egy OGy. képviselő), ahhoz jár egy király is.
2010. máj. 16. 15:37
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként csak én tudom úgy, hogy az apostolok fenn vannak a Mennyben?
2010. máj. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Esetleg a választ is tudja valaki?
2010. máj. 16. 15:49
 13/41 anonim ***** válasza:
56%

Engem az érdekelne, hogy ha létrehoznák a korona tanon alapuló királyságot, királlyal, és ezután megsemmisülne a korona, akkor mi lenne?

Amúgy, nem nehéz kitalálni, széljobb fórumokon vonát "Kis Horthynak" vagy " Kormányzónak" szokták nevezni.

2010. máj. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
28%

"Gyerekek, még ha királyság lenne SEM lenne olyan durva mint a középkorban. Sok helyen van a mai világban királyság, ahol ráaásul sokkal fejlettebbek mint itt."


mondj egy példát.

én se Angliát, Svédo. meg ezeket, mert ezeknek államformája alkotmányos monarchia, kormányformája parlamentáris demokrácia, ami nem királyság...

2010. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
8%
és ne*
2010. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
47%
Ha jól tévedek Anglia másnéven Egyesült Királyság:)
2010. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
90%

De, királyság Svédország is, meg az Egyesült Királyság is, amelyet te tévesen Angliának hívsz (csak monarchiának hívják, ami magyarul királyságot jelent), csak épp alkotmányos. A király(nő) - monarcha - az államfő, és gyakorlatilag csak annyiban különbözik a köztársasági elnöktől, hogy haláláig vagy lemondásig van hivatalában, és öröklődik a hivatala (na jó, a mi Sólymunktól még annyiban is, hogy nagyobb kicsit a jogköre).

Egyébként én tartom a véleményemet, az én meglátásom szerint a Jobbik nem királyt, hanem kormányzót állítana. Lehet, hogy röhej, az egész világ ezen röhögne, de most is az egész világ rajtunk röhög, nem?

2010. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
0%

Wikipedia:


Alkotmányos monarchia először Angliában jött létre 1689-ben. Magyarországon 1848-ban, majd az 1867-es kiegyezés után alakult ki.


:D:D:D Magyarán a Magyar Királyság is alkotmányos monarchia volt? Aztaaa...

2010. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
41%

Lehet, hogy visszahozzák nekünk a Habsburgokat :D

Persze ennyi erővel én is lehetnék Magyarország királynője :)


A keresztény államot pedig leszavazom. Akkor már inkább legyünk újpogányok.

2010. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
62%

"én se Angliát, Svédo. meg ezeket, mert ezeknek államformája alkotmányos monarchia, kormányformája parlamentáris demokrácia, ami nem királyság..."


Nem mondtál volna hülyeséget, ha nem biggyeszted oda a végére az "...ami nem királyság..."-ot.



Egyébként sztem a patrimoniális monarchiát akarják bevezetni... Elmondanám a saját véleményemet ezzel kapcsolatban; nem értem, hogy miért lenne jó nekünk az, hogy az egyházak nagy befolyással élhetnének az államban, amikor a katolikus vallás magyar és ember idegen. Szerintem egy prezidenciális köztársaság alatt, ahol centralizáltabb a hatalom, sokkal hatékonyabban lehetne dolgozni.

2010. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!