Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A választópolgárok miért...

A választópolgárok miért akarnak közvetlenül beleszólni abba, hogy a politikusok hogyan vezessék az országot?

Figyelt kérdés
Meglátásom szerint a köztársaság lényege pont az, hogy az emberek "csak" arról döntenek, hogy kik dönthessenek.
2017. máj. 7. 22:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"A polgárok szerintetek képesek felelős döntéseket hozni? Szerintem nem, mert mindenkit csak a saját érdekei mozgatnak és még mondjuk egy politikustól talán jogosan el lehet várni, hogy a nagyobb képet nézze"


Te is itt élsz, uh tudod, hogy nem így van. Akit te megválasztasz XYfalva 2. választókerületében, az vagy mszp-s, vagy fideszes, vagy jobbikkos, stb. lesz és úgy fogja megszavazni a tv-ket, ahogy a pártja elvárja, nem ahogy ő szakmailag/emberileg döntene.

A másik pedig az ígérgetések. Az emberek nem látják át a nagy képet, ezt a politkusok ki is használják és olcsó ígéretekkel szerzik meg a szavazatokat, melyek betartására semmi kötelességük sincs.

Valamivel hatékonyabb lenne, ha egy közös fő utat leraknának választások előtt a pártok SZAKEMBEREKKEL, amikre mondjuk a források 80%-a megy, a maradék 20-al pedig kedvezhetnének egy-egy csoportnak (nyugdíjas, diák, gyári melós, gazdag, sokcsaládos, stb), ígéretükhöz ennyi forrást kapnának.

Természetesen az út betartását számon lehetne kérni, a megvalósítóknak büntetőjogi felelősségük lenne, a korrupciót pedig többszörösével büntetném. Ha ilyen automatán működne a rendszer, akkor ja, nem kellene beleszólni. De ha a gyerekem is nyögni fogja azokat a hiteleket, amit egy elcsalt választáson nyert meg ez a párt (mert a régi rendszer szerint 2/3-ja nem lett volna, a tv-k nagy része nem született volna meg), akkor már légyszíves had adjak hangot nemtetszésemnek.

2017. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

#9 pontosan ez a demokratikus berendezkedés mit is jelenet? Csak mert tudtommal van direkt és indirekt demokrácia, márpedig nálunk és a fejlett nyugaton is az indirekt demokrácia volt, van és lesz. Pl. ilyen indirekt demokrácia a demokratikus köztársaság.


Tulajdonképpen azzal van bajom, hogy bármilyen komolyabb reformot/beruházást akart végrehajtani a rendszerváltás óta az épp aktuális kormány azt tüntetésekkel/népszavazással megfúrta a közakarat, amit a média befolyásol.

2017. máj. 7. 22:45
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Az indirekt demokrácia nem arról szól, hogy a nép által megválasztott kormány azt csinál, amit akar. Ha egy olyan rendszerben szeretnél élni, ahol a népnek annyi a dolga, hogy megválasztja a vezetőit tényleg lehet Észak-Koreába költözni. Egy normális demokráciában a kormány nem tehet meg akármit, vannak fékek, amik visszafogják.


Milyen nagy reformokat fúrt meg a közakarat népszavazással egyébként?

2017. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én sem értem mit akarnak az emberek. Hát 4 évente eldönthetik ki fogja felelősségre vonás nélkül lehúzni, kizsákmányolni és kirabolni őket és az országot. Ez nem elég nekik? Nehogymár, még azt is el akarják dönteni, hogy ki mennyit lop vagy azt mondják hogy ne lopjanak. Ugyan...

Még jó hogy vannak ilyen éles eszű emberek mint te meg én. Minket nem tudnak csakúgy átverni... Méghogy tudják az emberek hogy mi a jó nekik? Hagyjuk már, hát erre vannak a 4 évente megválasztható politikusok. Majd ők tudják hogy mennyit kell nekik lopniuk hogy nekünk jó legyen. Nem kell foglalkozni a politikával, az úgyis mocskos dolog...

2017. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"a politikailag, gazdaságilag képzetlen emberek el is hiszik, hogyha megválasztják az adott pártot, akkor aztán eljön a földi kánaán"



El ne hidd már hogy szerteszét kell képezni a parasztot, ahhoz hogy átlássa ki lop csal hazudik. Elég lenne ha csak nem születnének eleve hülyének.

2017. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg jobb lenne egy olyan ország, ahol közvetlenül is bele lehetne szólni a dolgokba, mondjuk ha több népszavazás lenne, mint mondjuk Svájcban azzal nagyon egyet tudnék érteni. A fontosabb kérdésekben ki kellene kérni a nép véleményét is és ami nem olyan sok embert érdekel vagy kevés ember életére van befolyással az továbbra is eldönthetnék egymás közt a parlamentben. Az illiberalizmus, mint eszme egy óriási butaság.
2017. máj. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert elvileg, demokrácia van és akadnak olyan "elvetemültek"., akik élnek a demokratikus jogaikkal, ha valami nagyon nem.tetszik nekik.
2017. máj. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem uralkodót választunk négyévente.
2017. máj. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Talán, mert ez a demokrácia lényege? Hogyha valami nem tetszik, akkor felszólalhatok ellene. Tudod hol nem szólalhatsz fel az olyan dolgok ellen, ami nem tetszik? A diktatúrákban.

Nem úgy megy a választás, hogy azt választjuk meg ki döntsön a mi ügyeinkről. A választás lényege az lenne, hogy kiválasztjuk azt, aki képviselje majd a döntéseinket a parlamentben.

2017. máj. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek érdekes elképzelései vannak. Nem értem a logikáját, de azt látom, hogy érdekes.
2017. máj. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!