Miért lehet egy miniszterelnök több mint 2 cikluson át miniszterelnök?
Mert ez nem az USA.
Mit számít, hogy ott milyen rendszer van.
Itt más az alkotmány!
Miért kék az ég?
Miért zöld a fű?
Miért süt a nap?
Miért nem esik?
Miért van május?
Miért válaszoljak erre a kérdésre?
Milyen választ vársz erre a kérdésre könyörgöm...
parlamentáris demokráciákban ez így szokás. Ez nem prezidenciális köztársaság. Itt nem feltétlenül megszokott dolog, sok miniszterelnök volt már a történelem során 3 cikluson keresztül más helyeken, de nem rögtön önkényuralomba torkollott a dolog. Vagy nem autoriter hatalomgyakorlásba mint itt.
Viszont a szokástól eltekintve, én is támogatnék erről egy népszavazást. Ha a kúria jól jár el még lehet is. :-)
Mert ez van az alkotmányban, nem a mi politikai elitünkhöz kell a törvényeket alkotni hanem a törvényekhez kell felelős vezetőket megszavazni. (nem a gombhoz varrod a kabátot)
#7 a külföldi magyarok 2 db helyet döntöttek el a 199-ből. Azt hogy ki a "C" kategóriás élősködő ki szabja meg? (2010 óta pont a legszegényebb tized az egyetlen ahol a bevételeik nem nőttek inflációt meghaladóan, szóval nehéz lenne azt mondani, hogy pl. a jelenlegi kormány a segélyekkel kenyerezi le a csórókat. Az 50% bevételt kitől vették el? mert gondlom ha sok ilyen lenne az biztos, hogy már csak tüntetőlegesen is elmenne szavazni)
tehát a Brazilokról van szó :D
Nem tudom de én szkeptikus vagyok ezzel a ne szavazhasson mindenki. Hiába vagy tanult, intelligens akkor is meg tudnak vezetni csak épp nem azokkal a türkökkel amit most használnak.
Pl. HVG cikk(nem a barazilok olvassák), hogy a Fidesz a CEU ügy miatt 500 ezer szavazót veszített január óta. Ha rendesen utánanézel a dolgoknak kiderül, hogy ez a 8 közvélemény kutatóból csak a Mediánnál jött ki úgy, hogy nagyon mást mértek januárban mint az átlag. De ha nem szánsz rá 10-15 percet, hogy utánanézz az adatoknak akkor abban a tévképzetben élhetsz, hogy itt a CEU fordulópontot jelent. Pedig annyira megosztott a társadalom, hogy bármit csinálnak akkor is az szinte meg se látszik a támogatottságukon. Vagy ugyanezen időszak alatt a Jobbikról cikkeztek, hogy gyengül, meg arról is hogy erősödik. Nem lehetsz statisztikus, közgazdász, politológus, történész hogy minden ilyen és ehhez hasonló cikket reálisan tudj megítélni. A többséget a saját pártpreferenciáid alapján fogod kamunak vagy épp igaznak vélni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!