Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért sírunk Trianon miatt?

Miért sírunk Trianon miatt?

Figyelt kérdés
Apám úgy tanulta, hogy az I.világháború azzal robbant ki, hogy megölték az Osztrák - Magyar Monarchia trónörökösét és ezért mi magyarok hadat üzentün Szerbiának. A virtusunkra jól rávertünk, nem volt másik trónörökös, vagy rákényszeritett bennünket a császár, hogy intézzük el.
2010. máj. 14. 20:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
58%

"Ez a baja a magyarnak, látod? Csak a múlttal, 100-150 éves dolgokkal foglalkozik, ahelyett, hogy a jelent kellene rendbe tenni és a jövőre építkezni!!! Sajnos megtörtént, el kellene már fogadni, ez van! Ezért nem fog soha az ország előrébb jutni, mert mindig csak a régi dolgokon rágódnak!"

A zsidók is a múlton rágódnak, mégis előrébb jutottak. Van államuk, jól fegyverzett hadsereg, nagy gazdasági befolyás. És nem azért, mert nem érdekli őket a múlt.

2010. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
61%
apád nagyon rosszul tanulta, a dualista államszervezetben nem mi döntöttünk a külügy hadügy pénzügyről, 30% ban voltunk összesen képviseltetve. akinek nem fáj trianon, nagyon mélyen alszik...
2010. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 bumbi02 ***** válasza:
rosszul tudod.. 60-60 fős delegáltak döntöttek a közös ügyekröl, a 30% amire te gondolhatsz az a pénzügyimegosztás aránya volt, hogy a közös ügyekre forditott pénzügyeknek 30%át állta mo (gazdasági helyzete miatt)
2010. máj. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
25%

Lehet hogy aránytalanul sulyos volt . De azért Horvátorszégrt nem szabad sirni semmi kozunk hozzá. Erdely nagyobb részéért sem . Kb az elcsatolt területekböl 235 ezerbol 150 ezer teljesen jogos volt.


Ügye a 20 ezer szlovákiátol

Meg a 40 ezer a Románoktol

Meg a Szerbiához csatolt területek . 20 000 km2 -je.



Szerintem is nagyon tuldramatizáják ezt a dolgot .



De a Magyarok keze is elegge rendesen benne volt. A háboru mindig is olyant volt , amit elfoglaltak AZ MÁR AZ ÖVÉK !!! Aláirtunk a békét, az elfoglaltaknak csak 1 részét kapták meg , lehet jogtalan volt már a korhoz képest meg etnikailag , de szerelemben és háboruban mindent szabad ezt tessék megérteni .


Az etnikai elcsatolás miatt sirhatunk

De másrészrül jo hogy enyivel megusztuk .


Törökök nem irták alá nem is vesztettek sokat .



Apropo Ausztriátol is 200 ezer km2 felett csatoltak el , és mégsem sirnak mer tudják hogy a területek egy reszen még osztrák se járt . De ezt mi nem birjuk megérteni hogy az elcsatolt területek minimum felen nem élt tulnyomo , vagy jelentös magyarság .



Ez betudható még a háboruban elkövetett , és az elmult 500 év hibáinak is .

2010. máj. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Magyarország először nem akart háborút,de végül beleegyeztünk.Sokan azt hitték,hogy csak egy Szerbia elleni háború lesz,de egy világháború lett.Utána hadat üzent egymásnak több ország is.Magyarország a központi hatalmak oldalán harcolt,de az antant győzött.A vesztes országoknak bele kellett egyeznie a békébe.Magyarországtól elvették a 2/3-át.

[link]

2010. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 weisz félix ***** válasza:

15 vagyok(pontosabban nemsoká)nem élünk nagy házban,a testvérem mellett feküdtem és nem birtam aludni,és kötögettem trianoni verset valahogy így kezdődött:Röpülj lelkem keresd meg hazámat,

-De nemtalálom azt,nemtalálom Pozsonyt,nem látom Kassát,és már nem mehetek úgy Kolozsvárra,hogy össze ne verjenek!És hiába vagyok fiú,sírtam,hogy,nem egész az Édesanyám!halkan,hogy se anya,se a testvérem ne halja meg!De sírtam,nagyon!

2011. máj. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 bumbi02 ***** válasza:
hát költögesd még tovább, mer se rím, se semmi nincs ebben a versben.. legalábbis én se ütemet, se rímet nem találtam benne.. meg 14 évesen azon sírsz hogy szép Kolozsvár elveszett, maximum az ükapád élhetett abban a korban mikor még miénk volt. Hogy lehet olyanért sírni ami nem volt sohase a tied?
2011. máj. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 weisz félix ***** válasza:
Hallottál már olyanról hogy rímtelen vers?!ha töriből 3-asra tippellek,irodalomból buksz!Készülj a pótvizsgára!!!
2011. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:

Az ilyen embert le kéne lőni...

Neked a magyarság részének elcsatolása nem jelent semmit?

2011. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 jordan07 válasza:
vesszen Trianon!!
2011. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!